•  
    2019/2020: Spring season was cancelled due to the outbreak of COVID19.
     
    2018/2019 Honors: 1st Place District, 3rd Place District, Regional Qualifer
    Landree Chiles: District Champion, Individual District Runner-up, 1st Team All-District, Regional Qualifier
    Morgan Hansen: District Champion, 1st Team All-District, Regional Qualifier
    Lyndee Chiles: 3rd Place Team, 2nd Team All-District
    Taylor Lawrence: District Champion, 2nd Team All-District, Regional Qualifier
    Alex White: 3rd Place Team, 2nd Team All-District
    Abbey Griffin: 3rd Place Team, 2nd Team All-District, Regional Qualifier
    Rylee Rinehart: District Champion, Regional Qualifier
    Kaleigh Harrison: District Champion
    Alexis Hansen: 3rd Place Team
    McKenzie Gunter: 3rd Place Team
     
    2017/2018 Honors: 1st Place District, 2nd Place District, Regional Qualifier 
    Landree Chiles: District Champion, Individual District Champion, 1st Team All-District, Regional Qualifier
    Rylee Rinehart: District Champion, 3rd Place District Individual, 1st Team All-District, Regional Qualifier
    Alexis Hansen: District Runner-Up, 1st Team All-District, Regional Qualifier
    Abbey Griffin: District Champion, 1st Team All-District, Regional Qualifier
    Kaylie Garcia: District Champion, 2nd Team All-District, Regional Qualifier
    Morgan Hansen: District Champion, Honorable Mention All-District, Regional Qualifier
    Lyndee Chiles: District Runner-Up, Honorable Mention All-District, Regional Qualifier
    Taylor Lawrence: District Runner-Up, Regional Qualifier
    Kylie Moore: District Runner-Up, Regional Qualifier
    McKenzie Gunter: District Runner-Up, Regional Qualifier
    Courtney Gilley: 2nd Team All-District
    Kaleigh Harrison: Honorable Mention All-District, Regional Qualifier
     
     
    2016/2017 Honors: 1st Place District, Regional Qualifier
    Mollee-Jo Crain: 3rd Place Individual District, District team Champion, 1st team All-district, Regional Qualifier
    Landree Chiles:  District team Champion, 1st team All-district, Regional Qualifier
    Lyndee Chiles: District team Champion, 1st team All-district, Regional Qualifier 
    Kaylie Garcia: District team Champion, 2nd team All-district, Regional Qualifier 
    Rylee Rinehart: District team Champion, Honorable Mention All-district, Regional Qualifier 
    Zoe Strickland: Honorable Mention All-district
    McKenzie Gunter: Honorable Mention All-district 
     
    2015-2016 Honors: 4th Place District
    Lyndee Chiles: Honorable Mention All-District 
    Landree Chiles:  Honorable Mention All-District
     
    2014-2015 Honors: 3rd Place District
    Tifton Puckett: 2nd Team All-District
    Mollie-Jo Crain: Honorable Mention All-District
    Juliana Eckley: Honorable Mention All-District
     
     
    2013-2014 Honors: 3rd Place District

    Chelsea Judge: 2nd Team All-District, Regional Qualifier, TGCA Academic All-State

     
     
    2012-2013 Honors:  3rd Place District

    Chelsea Judge: 2nd Team All-District, Regional Qualifier

     

    Alexis Gapinski: 2nd TeamAll-District, Regional Qualifier

     
     
    2011-2012 Honors: District Runner-Up, Regional Qualifier:

     

    Chelsy Childress: 1st Team All-District

     

    Chelsea Judge: 2nd Team All-District

     

    Natalie Willingham: 2nd Team All-District
     

    2010-2011 Honors: District Runner-Up, Regional Qualifier

     

    Katie Carpenter: 2nd Team All-District

     

    Chelsy Childress: 2nd Team All-District

     

    Alyssa Gapinski: TGCA Academic All-State

     

    Natalie Willingham: 2nd Team All-District
     
    2009-2010 Honors: District Runner-Up, 3rdPlace Regionals
    Kelsi Cathey: 2nd Team All-District, TGCA Academic All-State

     

    Ryann Warner: 3rd Place Individual District Medalist, 1st Team All-District, All-Region, TGCA Academic All-State

     

    Mollie Wheeler: Runner-Up Individual District Medalist, 1st Team All-District, TGCA Academic All-State
     

    2008-2009 Honors: District Champions, Regional Champions, 6th Place State

     

    Laura Childress: District Champion, 1stteam All-District, Regional Champion, State Qualifier, Academic All-State

     

    Paloma Nunez: District Champion, District Runner-Up Medalist, 1st team All-District, Regional Champion, 3rd place Individual Medalist, State Qualifier, tied for 4thplace Individual Medalist, 1st team All-State, Academic All-State (TGCA), and Super Academic All-State (TGCA)

     

    Heather Robertson: District Champion, 1stteam All-District, Regional Champion, State Qualifier

     

    Mollie Wheeler: District Champion, 3rdplace Individual District Medalist, 1st team All-District, Regional Champion, State Qualifier

     

    Ryann Warner: District Champion, 2ndteam All-District, Regional Champion, State Qualifier
     
    2007-2008 Golf Honors: District Runner-Up, Regional Qualifier

     

    Paloma Nunez: District Runner-up Medalist, 1st team All-District, Regional Qualifier,2nd team All-Region, & Academic All-State

     

    Sarah Shaikh: 1st team All-District, Regional Qualifier, & Academic All-State

     

    Laura Childress: Regional Qualifier, Academic All-State

     

    Mollie Wheeler: Regional Qualifier

     

    Ryann Warner: Regional Qualifier
     

    2006-2007 Golf Honors:

     

    Kaitlyn Cathey: 2nd Team All-District, Academic All-State

     

    Sarah Shaikh: 2nd Team All-District

     
     

    2005-2006 Golf Honors: District Runner-Up, Regional Qualifier

     

    Sarah Shaikh: 1st Team All-District, District Runner-up, Regional Qualifier

     

    Kaitlyn Cathey: 2nd Team All-District, District Runner-up, Regional Qualifier

     

    Rachel Matheny: District Runner-up, Regional Qualifier

     

    Kallie Hopping: District Runner-up, Regional Qualifier

     

    Lauren Webb: District Runner-up, Regional Qualifier

     

    Laura Childress: Regional Qualifier Alternate
     
    2004-2005 Golf Honors:

     

    Honor Hammond: 1st Team All-District, Individual Regional Qualifier

     

    Amanda Guess: 2nd Team All-District

     

    Sarah Shaikh: 2nd Team All-District
     
    2003-2004 Golf Honors: District Champions, Regional Qualifiers

     

    Honor Hammond:1st Team All-district, District Individual Champion, 1st Team All-Regional

     

    Amanda Guess:2nd Team All-District,2nd Team All-Region
     
    2002-2003 Golf Honors:District Champions, Regional Runner-Up, 5th place State
    Christa Spedding: 1stTeam All-District, District Individual Champion, 1st Team All-Regional, Regional Individual Champion, State Qualifier, 2ndTeam All-State, Shot back to back rounds of 5 under 67 at the regional tournament. Lowest round to date for girls. 
     

    Farrah Shaikh: 1stTeam All-District, District 2nd Place Medalist, 1st Team All-Regional, Tied 3rd Place Individual Regional Medalist, StateQualifier

     

    Honor Hammond:  2nd Team All-District, 2ndTeam All-Regional, State Qualifier

     

    Tiffanie Francis:  State Qualifier

     

    Amanda Guess:  State Qualifier