Return to Headlines

3rd Six Weeks

Acton Elementary - 2014-2015

3rd Six Weeks Honor Roll

 

First Grade

“A” Honor Roll

Nadia Aguado, Caylee Alderman, Jayden Baxter, Ryan Beals, Austin Blontz, Zoe Bolfing, Chyanne Bramlett, Brooke Brannum, Rayliegh Brown, Carlee Burnfield, Chase Cantrell, Fielding Carey, Cambry Crider, Cooper Cumba, Hannah DaFoe, Jacob Davenport, Dylan Elliott, Scarlett Farner, Madelynne Fitzgerald, Kylee Frye, Christian Garcia, Sophia Garcia, Luke Gravley, Cason Greene, Wendi Greehaw, Landon Grim, Ava Hamrick, Andrew Haynes, Madison Hewett, Brylea Hyde, Emma Jackson, Elyse Jernigan, Elah Kidd, Jina Kim, Reagan Lloyd, Jaydon Martin, Audrey McKee, Mollie Mendoza, Grady Molder, Jacob Pyles Brycen Rogholt, Yancy Ross, Bentley Sherrill, Katie Shiver, Peyton Smith, Caydince Solsbery, Tyler St Don, Landree Stone, Michael Swanson, Chyenne Talbot, Marleigh Thompson, Jaxson Vaughn, Autum Vernon, Nathan Walters, Mattie Weaver, Jackson White, Jillian Williams, Aidan Windham, Landon Womack, Addyson Zimmerman

 

“A/B” Honor Roll

Pecos Akridge, Aiden Brookshire, Rayna Brown, Zane Brown, Abby Burgess, Raziel Byrom, Madden Cardwell, Mark Castillo, Lucas Dimas, Tristan Fowler, Linda GoForth, Micah Griffith, Aydin Hallock, Collin Hasegawa, Cruz Hernandez, Holly Hunter, Brooklynn Irvin, Haylie Johnson, Trenton Kennington, Bryce Knoerr, Vincent Lawrence, Texy Manders, Samuel Martinez, Naji Monroe, Joseph Moon, William Murphy, Elijah Mwachande, Allie Oelschig, Ryan Pomeroy, Saige Reid, Alex Richards, Kelby Rogers, Riley Sams, Brooklynn Sanchez Gamez, Javan Shearon, Dylon Smith, Walker Smith, Robert Stevens, Claire Taylor, Cy Tennery, Anna Urquiza, Larry Wilkins, Eli Williams, Samantha Yoder

 

Second Grade

“A” Honor Roll

Ezekiel Adams, Chance Bedford, Blakely Bleeker, Blake Bramlett, Hope Caldwell, Hudson Cox, Audrey Crews, Kyler Crites, Norah Edwards, Glenn Gilmore-Mercado, Maddox Gingras, Kenadi GoForth, Abigail Hall, Brynn Hasty, Elycia Herrada, Marion Herring, Carter Hinsley, Caroline Holson, Max Hughes, Korben Jacobs, Colton Jernigan, Logan Manuel, Derek Marquardt, Lilyan McCall, Madison Mcelhaney, Elise Mikulskis, Murphy Page, Jackson Powell, Addison Ratcliffe, Elliott Roe, Savanah Salas, Austin Sams, Jaxon Sherrill, Wyatt Smith, Kannon Ward, Briley Wilson

 

“A/B” Honor Roll

Andie Beck, Everrett, Brown, Haley Collins, Trinity Diebold, Allyson Dobbs, Chloe Gibson Beall, Kelsey Hammons, Riley Huisman, Luke Jernigan, Ryland Kemp, Jude Kemper, Marina Long, Leon Lopez, Jessylnn Maldonado, Charlsey Miller, Presley Nuttall, Alvin Oglesby, Emily Ortiz, Cody Pigg, Ryan Ray, Avian Sage, Trent Stowe, Keiry Urquiza, Hayden Vella, Christian Wilson, Jacob Wolfe

 

Third Grade

“A” Honor Roll

Gage Alderman, Konner Babiash, Ty Bowden, Abigail Boyd, Noah Brandon Brown, Tanner Bussey, Daniel Cain, Tucker Calcote, Weston Cantrell, Katie Clark, Allison DaFoe, Allison ElRod, Rylan Fleming, Lauren Forand, Addison Ford, Ava Garner, Ella Garner, Luke Gjone, Molly Grossman, Milo Hall-Jacobson, Brenna Haynes, Lucas Hyde, Hunter Jones, Olivia Krebbs, Kenzie Kuhn, Zachary Layland, Kensington Loving, Shayla Mader, Tania Magallanes, Dominique Martinez, Max McPherson, Wade Molinari, Caden Moncrief, Tara Moon, Hadley Oppermann, Alyson Pyles, Maddox Ray, Tyler Rodgers, Madelyn Rose, Abigail Ruark, Dylan Segars, Anna May Sommerfeld, Hunter Squires, Kyle Stahl, Abigail Stone, Ryanne Swanson, Reese Tennery, Aidan Turney, Caroline Wallace, Daylon Webb, Carsyn Wheeler, Alec Wilkinson

 

“A/B” Honor Roll

Tyler Abel, Edward Alexander, Sydney Anderson, Dillon Belcher, Blair Brown, McKenna Cain, Abbygail Chouhan, Colby Conover, Cody Dake, Akyah Ditto, Stormy Evans, Thomas Evans, Dillon Ford, Michael Gifford, Joel Gomez, Asher Green, Jacob Holbert, Herctor Jaurez, Anna Kemper, Zakk Manders, Noah McKelvain, Hayden McNeese, Kamden Medlin, Ryann Mull, Alan Orocio, Nicole Petschel, Thomas Pierce, Hayden Richardson, Nathan Roman, Madison Sloan, Sydney Sloan, Jonas Smith, Jack Stone, Isaiah Trejo, Dre’Don Trewin, Lillia Villarreal, Preston Voigt, Brooklyn Walker, Darin White

 

 

Fourth Grade

“A” Honor Roll

Camden Anderson, Ryan Baker, Jack Barefoot, Olivia Barone, Spencer Burnfield, Carlee Carey, Cole Clark, Rylan Derouen, Andrew Dias, Charlie Dolan, Emma Franklin, Katherine Funk, Anthony Garcia, Hailey Golen, Tyler Guidry, Ethan Hall, Andrew Hammons, Drew Henderson, Brylei Heppler, Benjamin Hickey, True Hughes, Brennan Hunter, Landon Ivy, Alayna Jenkins, Garrett Jones, Madison Jones, Abigail Leblanc, William Lillagore, Dylan Livingston, Landon Martin, Calista Mitcham, Conner Mitcham, Skyler Mitchell, Caden Morphis, Caden Muro, Zachery Neal, Thomas Overcash, Cristian Padron-Keeling, Brady Pomeroy, Ana Rodriguez, Madison Roman, Lauren Schemensky, Caden Shattuck, Madalynn Smith, Mason Smith, Bryson Sparks, Julie Staggs, Joe Torres, Emmie Vaughn, Liberty Vaughn, Joseph Walker, Gracie Weaver, Emily White, Lillian Williams, Braiden Womack, Katherine Wood

 

“A/B” Honor Roll

Zackary Belcher, Phillip Bridge, Justin Cary, Diamond Castillo, Vanessa Castillo, Antonio Castrejon, Albert Castro, Hailey Clingman, Raynee Davis, Isaiah Foster, Kailyn Gongora, Noah Griffith, Hayden Hoon, Rheann Kuhn, Aiden Landers, Hayden Maples, Madison Melanson, Vincent Mitton, Nolan Moore, Carley Moreland, Ryan Ornelles, Conner Pullen, Evan Purgason, David Quist, Avery Revett, Citlaly Rodriguez, Lilila Segura, Dylan Seymour, Kailey Streeter, Nicholas Vaughn, Caitlyn Wann, Wyatt Wells, Makaia Wilkerson

 

Fifth Grade

“A” Honor Roll

Piper Bolton, Sully Brown, Joshua Clark, Ethan Conatser, Lacy Criswell, Emily Dolan, Halli Eagle, Jordan Garrett-Erwin, Ethan Gustafson, Elliott Hall, Tyler Holbrook, Kambriegh Kirby Hale, Richard Layland, Justin Lloyd, Jahir Orocio, McKenna Pack, Jayce Robinson, Julianne Smith, McKenna Smith, Kennedy Tackett, Maura Uzzell, Aaron Walker, Knox Walker, Matthew Walters, Marissa Ward

 

“A/B” Honor Roll

Ellie Alexander, Harley Alford, Ethan Anderson, Abigail Belcher, Logan Brown, Sally Cline, Payton Craft, Layla Cross, Megan Cummins, Alexandra Drysdale, Sarah Folsom, Weslyn Frye, Carlos Gamez, Brendan Gray, Trenton Gray, Dakota Grim, Presley Grizzell, Rebecah Guerrero, Isabella Guzman, Caitlyn Jacobs, Abigail Johnson, Harley Johnson, Avery McCall, Carter McKay, Aceston McKinzie, Michael Mitton, Reagan Mull, Phuc Nguyen, Mitchell Pack, Jancy Page, Dibash Pandey, Samuel Patton, Ethan Purgason, Emily Pyles, Lana Quist, Bailey Richards, Kallie Rogers, Jacob Salas, Emma Tyus, Christopher Van Randen, Chance Wade, Trevor Wagner, Elise Wilkinson