Return to Headlines

6th Six Weeks

Acton Elementary – 2014 – 2015

6th Six Weeks Honor Roll

 

First Grade

“A” Honor Roll

Caylee Alderman, Charles Armstrong, Austin Blontz, Brooke Brannum, Rayliegh Brown, Zane Brown, Abby Burgess, Carlee Burnfield, Chase Cantrell, Fielding Carey, Cambry Crider, Cooper Cumba, Hannah DaFoe, Jacob Davenport, Lucas Dimas, Ryleigh Dollins, Dylan Elliott, Scarlett Farner, Madelynne Fitzgerald, Kylee Frye, Christian Garcia, Luke Gravley, Cason Greene, Wendi Greenhaw, Landon Grim, Ava Hamrick, Andrew Haynes, Brylea Hyde, Emma Jackson,
Elyse Jernigan, Elah Kidd, Jina Kim, Jamie Ledesma, Reagan Lloyd, Audrey McKee, Mollie Mendoza, Grady Molder, Allie Oelschig, Jacob Pyles, Yancy Ross, Bentley Sherrill, Katie Shiver, Dylon Smith, Peyton Smith, Caydince Solsbery, Tyler St Don, Landree Stone, Michael Swanson, Chyenne Talbot, Brooklyn Thomas, Marleigh Thompson, Korbin Trevino, Hannah Uhyrek, Anna Urquiza, Jaxson Vaughn, Nathan Walters, Mattie Weaver, Jillian Williams, Aidan Windham, Landon Womack, Addyson Zimmerman

 

“A/B” Honor Roll

Nadia Aguado, Pecos Akridge, Ryan Beals, Zoe Bolfing, Chyanne Bramlett, Aiden Brookshire, Rayna Brown, Sean Brown, Raziel Byrom, Madden Cardwell, Leora Deleon, Tristan Fowler, Sophia Garcia, Emily Grier, Micah Griffith, Aydin Hallock, Collin Hasegawa, Cruz Hernandez, Madison Hewett, Holly Hunter, Brooklynn Irvin, Haylie Johnson, Trenton Kennington, Caleb Kirk, Vincent Lawrence, Jaydon Martin, Samuel Martinez, Joseph Moon, Alondra Mora, Riece Moreland, William Murphy, Elijah Mwachande, Ryan Pomeroy, Saige Reid, Alex Richards, Kelby Rogers, Tristian Rook, Riley Sams, Brooklynn Sanchez Gamez, Walker Smith, Claire Taylor, Cy Tennery, Jackson White, Larry Wilkins, Eli Williams, Samantha Yoder

 

Second Grade

“A” Honor Roll

Ezekiel Adams, Chance Bedford, Blakely Bleeker, Blake Bramlett, Hope Caldwell, Caiden Carroll, Mikayla Carroll, Hudson Cox, Kyler Crites, Maddox Gingras, Abigail Hall, Elycia Herrada, Korben Jacobs, Megan James, Luke Jernigan, Bryson Lee, Leon Lopez, Derek Marquardt, Elise Mikulskis, Theresa Orona, Murphy Page, Addison Ratcliffe, Elliott Roe, Savanh Salas, Austin Schultz, Jaxon Sherrill, Wyatt Smith, Trent Stowe, Kannon Ward

 

“A/B” Honor Roll

Gage Archer, Santiago Avila, Andie Beck, Everett Brown, Audrey Crews, Allyson Dobbs, Allison Dutrow, Norah Edwards, Chloe Gibson Beall, Glenn Gilmore-Mercado, Brynn Hasty, Carter Hinsley, Carolin Holson, Max Hughes, Colton Jernigan, Ryland Kemp, Jessylnn Maldonado Logan Manuel, Carter Martin, Lilyan McCall, Madison Mcelhaney, Baylee Mihalakis, Charlsey Miller, Wyatt Norman, Presley Nuttall, Alvin Oglesby, Emily Ortiz, Derek Petty, Cody Pigg, Jackson Powell, Ryan Ray, Avian Sage, Austin Sams, Jeremy Thomas, Ariana Tirado, Keiry Urquiza, Briley Wilson, Christian Wilson, Jacob Wolfe

 

Third Grade

“A” Honor Roll

Sydney Anderson, Konner Babiash, Ty Bowden, Abigail Boyd, Noah Brandon Brown, Tanner Bussey, Tucker Calcote, Weston Cantrell, Katie Clark, Allison DaFoe, Tessa Day, Allison ElRod, Rylan Fleminig, Ava Garner, Ella Garner, Brenna Haynes, Lucas Hyde, Bailey James, Hunter Jones, Olivia Krebbs, Zachary Layland, Kensington Loving, Shayla Mader, Tania Magallanes, Dominique Martinez, Maximus McPherson, Wade Molinari, Caden Moncrief, Hadley Oppermann, Alyson Pyles, Maddox Ray, Tyler Rodgers Madelyn Rose, Dylan Segars, Anna Sommerfeld, Hunter Squires, Kyle Stahl, Abigail Stone, Jack Stone, Ryanne Swanson, Aidan Turney, Caroline Wallace, Jake Wallis, Carsyn Wheeler, Aleck Wilkinson

 

“A/B” Honor Roll

Tyler Abel, Gage Alderman, Gus Alexander, Bailee Barbaro, Dillon Belcher, Trinity Blackwell, Garrett Bridge, Blair Brown, Daniel Cain, McKenna Cain, Abbygail Chouhan, Colby Conover, Akyah Ditto, Stormy Evans, Madison Fogle, Lauren Forand, Addison Ford, Dillon Ford, Michael Gifford, Luke Gjone, Broly Goforth, Joel Gomez, Asher Green, Molly Grossman, Milo Hall, Jacob Holbert, Kenzie Kuhn, Noah McKelvain, Kamden Medlin, Tara Moon, Ryann Mull, Alan Orocio, Zayli Pearce, Thomas Pierce, Santos Pina, Hayden Richardson, Paige Rickenbrode, Abigail Ruark, Madison Sloan, Sydney Sloan, Donovan Spencer, John, Strong, Reese Tennery, Isaiah Trejo, Dre’Don Trewin, Lillia Villarreal, Brooklyn Walker

 

Fourth Grade

“A” Honor Roll

Ryan Baker, Jack Barefoot, Olivia Barone, Spencer Burnfield, Angel Castillo, Cole Clark, Rylan Derouen, Andrew Dias, Charlie Dolan, Isaiah Foster, Katherine Funk, Anthony Garcia, Hailey Golen, Tyler Guidry, Ethan Hall, Andrew Hammons, Drew Henderson, Brylei Heppler, Benjamin Hickey, True Hughes, Alayna Jenkins, Garrett Jones, Madison Jones, Abigail Leblanc, William Lillagore, Dylan Livingston, Hayden Maples, Calista Mitcham, Conner Mitcham, Skyler Mitchell, Vincent Mitton, Carley Moreland, Zachery Neal, Ryan Ornelles, Thomas Overcash, Cristian Padron-Keeling, Emma Peacock, Brady Pomeroy, Conner Pullen, David Quist, Ana Rodriguez, Citlaly Rodriguez, Madison Roman, Lauren Schemensky, Caden Shattuck, Madalynn Smith, Bryson Sparks Julie Staggs, Joe Torres, Emmie Vaughn, Liberty Vaughn, Joseph Walker, Gracie Weaver, Emily White, Makaia Wilkerson, Lillian Williams, Braiden Womack, Katherine Wood

 

“A/B” Honor Roll

Camden Anderson, Zackary Belcher, Devon Belken, Phillip Bridge, Carlee Carey, Justin Cary, Diamond Castillo, Vanessa Castillo, Antonio Castrejon, Albert Castro, Hailey Clingman, Gabrielle Davis, Raynee Davis, Lisandro Escalon, Emma Franklin, Caydan Gamill, Kailyn Gongora, Noah Griffith, Daymen Hallock, Hailey Hill, Hayden Hoon, Brennan Hunter, Dakota Irvin, Landon Ivy, Gavin Jacobs, Cloie Jensrud, Rheanna Kuhn, Aiden Landers, Alonzo Lopez, Jack Manders, Landon Martin, Madison Melanson, Nickolas Monroe, Nolan Moore, Caden Morphis, Caden Muro, Mayson Pool, Evan Purgason, Kyran Randolph, Avery Revett, Yasmine Robledo, Lilia Segura, Dylan Seymour, Mason Smith, Kailey Streeter, Nicholas Vaughn, Korbin Vierus, Taylor Wagner, Caitlyn Wann, Wyatt Wells, Austin White, Dylan Williams

 

Fifth Grade

“A” Honor Roll

Ellie Alexander, Logan Brown, Sully Brown, Joshua Clark, Ethan Conatser, Lacy Criswell, Emily Dolan, Weslyn Frye, Ethan Gustafson, Isabella Guzman, Elliot Hall, Jordan Herzog, Tyler Holbrook, Clare Holson, Abigail Johnson, Macie Landon, Justin Lloyd, Carter McKay, Jahir Orocio, McKenna Pack, Kennedy Tackett, Matthew Walters, Marissa Ward, Elise Wikinson

 

Fifth Grade

“A/B” Honor Roll

Ethan Anderson, Payton Craft, Layla Cross, Megan Cumins, Alexandra Drysdale, Halli Eagle, Carlos Gamez, Jordan Garrett-Erwin, Trenton Gray, Dakota Grim, Presley Grizzell, Rebecah Guerrero, Milan Guill, Caitlyn Jacobs, Emerie Johnson, Harley Johnson, Kambriegh Kirby Hale, Richard Layland, Avery McCall, Michael Mitton, Mitchell Pack, Jancy Page, Dibash Pandey, Samuel Patton, Aalirah Perkins, Emily Pyles, Lana Quist, Bailey Richards, Jayce Robinson, Kallie Rogers, Jacob Salas, Mckenna Smith, Kaylee Uhyrek, Christopher Van Randen, Elena Velazquez, Chance Wade, Aaron Walker, Knox Walker