Return to Headlines

2nd Six Weeks

Granbury Middle School-2014-2015

4th Six Weeks Honor Roll

 

 

Sixth Grade

“A” Honor Roll

Cade C. Barnes, Joshua R. Beaver, Hannah M. Branum, Hailey B. Bullock, Daniel E. D’ Souza, Haley R. Echols, Anna B. Ellis, Tyler C. Ellis, Oliver De Jesus Garcia-Espinosa, Christian J. Espinoza, Lillian E. Fuller, Nathan F. Gibson, Adam J. Gomez, Luis J. Zuniga-Hernandez, Lucas V. Hernandez, Paige A. Joffrion,  Jose J. Juarez, Grayson S. King, Aubrey R. Kirby, Madelyn E. Lane, Nicholas J. Mager, Ethan H. Mayo, Lillian C. Myers, Kaci N. Owens, Lillian T. Rubio, Georgia F. Sims, Rhylee B. Stokes, Jaelyn P. Strickland, Laney H. Whitefield.

 

 “A/B” Honor Roll

Breana S. Allen, Mathew C. Anchondo, Caleb M. Anderson, Elizabeth P. Aschenbrener, Mya M. Baker, Dawson R. Ball, Jacob M. Bates, Phoebe S. Beckley, Caven B. Bennett, Jacob R. Bennett, William L. Bledsoe, John L. Boyes, Cheyanne A. Burcham, Justice R. Burns, Cassidy N. Castillo, Emma K. Cheyne, Dalton J. Cook, Alison G. Cooper, Mayra L. Coronilla, Savana R. Cruz, Aaron M. Davis, Jacklynn N. Davis, Tarynne B. Delap, Jesus A. Acosta-Diaz, Natalee J. Dovers, Jadee N. Drum, John R. Elkins, Edgar G. Escarcega, Jorge Espinoza, Darrius M. Evans, Angel M. Eye, Haley M. Fisher, Kyndell L. Fojtasek, Reagan E. Franklin, Abigail A. Fulcher, Vanessa B. Fulcher, Mayela Garcia, Jacqueline Luna-Gutierrez, Chase G. Guzman, Katy M. Hall, HeatherD. Harding, Carolina L. Hernandez, Landon J. Hodges, Shyla A. Holland, John A. Holt, Anastasia R. Irish, Johnny J. Kirk, Grant T. Kirkland, Joseph M. Kriethe, Fabian J. Landin, Carrie S. Jean Landrum, Garrett D. Lewis, Dacia R. Lopez, Kadin A. Lopez, JenniferG. Martinez, Nicholas S. Mayberry, Luci S. McManus, Daisy J. Melendez, Rylie P. Miller, WalkerR. Minor, Hector D. Morales, Kaylee S. Murphey, Cason G. Nelson, Courtney M. Packer, Madison A. Palm, Sophia N. Patmore, Travis R. Pedigo, Riley C. Pickett, Brian D. Ramirez, Nicholas D. Ramirez, Jessica R. Rhyne, Gabriella P. Riggio, Israel Gutierrez-Rodriguez, Lizet Rodriquez, Alexis Maria R. Rodriquez, Donovan A. Rodriquez, Michael B. Ross, Noah J. Russell, Jeremy E. Sadler, Victoria C. Salazar, Margarita Sandoval, Kendall C. Satterfield, Jacob E. Scott, Trent R. Sefcik, Johnathan Soto, Anthony B. Spiers, Steven C. Staats, Payton R. Stetler, Erick J. Stovall, Joanna L. Torrez, Madison R. Turner, Darrin W. Vackers, Kayden M. Vann, Kiersti A. Elena Vazquez, Maria E. Sanchez-Vega, Daisy Veloz, Julian Villalobos, Justin W. Walden, Blake J. Wann, Jackson G. Watson, Toby A. Williams, Becca K. Wilson, Lauren R. Wilson, Alexis L. Young,

 

Seventh Grade

“A” Honor Roll

 Kyla A. Asante-Wiredu, Leah C. D’Souza, Miriam M. Hernandez-Espinosa, Edith Espinoza, Brock E. Holmgreen, Kyli F. Purselley, Rayli L. Ruby, Spencer E. Solomon, Cade A. Underwood, James Kenneth O. Vandergriff,  Barbara A. Wallace, Landon L. Youngs.

 

 

“A/B” Honor Roll

Natalie M. Alexander, Marissa K. Allsup, Nala I. Anzures, Macie A. Blohowiak, Victoria J. Braby, Hunter K. Bravenec, Whitney L. Carrol, Lillian M. Cook, Jaden R. Couto, Elicia B. Cruz, Ashton M. Daughrity, Melia C. Durham, Kayla M. Fisher, Jaden A. Ford, Tyrel J. Frost, Ashley D. Garcia, Noemi Garcia, Royelio Guillen-Gonzalez, Royery Guillen-Gonzalez, Abigail B. Griffin, Mason L. Hadley, Ethan R. Hart, Michaela S. Holder, Yahaira Gomez-Jimenez, Rosa M. Juarez, Isabella N. Kane, Clayton A. Kracy, Jackson M. Ludwig, Austin R. Lynch, Grady C. Mabery, Dallas A. Mager, Alexus N. Manzano, Tiffany N. Martens, Mariah H. Miller, Christian B. Nagel, Peyton J. O’Dell, Lydia N. Olivares, Eliseo G. Oyarce, Trevor R. Phillips, Natalie L. Pyles, Rene M. Robles, Valeria G. Sanchez, Charles C. Satterfield, Kyla S. Shelnutt, Tyler B. Shute, Cheyenne N. Spencer, Shelby L. Spiers, Jaspper A. St. Clair, Celina A. Stuer, Michael A. Trevino, Michael S. Wells, Bradley A. Wilkins, Christian R. Williams, Michaela N. Young.

 

Eighth Grade

“A” Honor Roll

 Martin D. Briones, Michelle Cazares-Castaneda, Meghan P. Childers, Morgan B. Dixon, Anna M. Elkins, Abigail G. Gage, Rachel K. McWilliams, Brandon Luna-Medrano, Hannah E. Myers, Nathaniel R. Nunn, Amanda R. Peterson, Caranda S. Prater, Jolie A. Rudisaile, Aleksei L. Sisco, Bryn M. Vandemark.

 

“A/B” Honor Roll

Dakota R. Alston, Dalton K. Alston, Karen I. Rodriguez-Armendariz, Kimberly H. Atchley, Hannah E. Barber, Alexis Barrera, Max H. Beckley, Daniel R. Blankenship, Hannah L. Bloyd, Davy R. Bostick, Sarah L. Bramlett, Haylee G. Branum, Koltin J. Bush, Sarah J. Cook, James R. Craven, Hailey M. Crawford, Haley E. Davis, Jonah N. Delaney, Kandace A. Duckworth, Johnathan M .Duncan, Spencer A. Earlston, Amber R. Edmunds, April A. Eisenhardt, Cody J. Fojtasek, Griffin J. Fout, Darrion R. Franks, Karolee Frost, Guillermo Gamez, Cameron M. Gibson, Cynthia L. Silvia-Gutierrez, Alyssa P. Hall, Majestic L. Head, Omar Barba-Hernandez, Juan J. Zuniga-Hernandez, Hannah M. Holderby,  Rainey L. Holtzinger, Travis J. Howard, Jadalyn A. Chae Huey, Devin L. Hurtado, Sierra M. Elizabeth Jenson, Madelynn Z. Jones, Diana M. Juarez, Juan A. Juarez, Logan J. Jurado, Trent A. Keeney, Tyler J. Keeney, Zoey F. Kent, Angel L. Lane, Jessie J. Laverty, Alexis L. Limon, Christian E. Lopez, Nathaniel J. Lowery, Antonio I. Correa-Lugo, Marilee D. Lujan, Priscilla R. Madearis, Marsial N. Mandujano, Carley A. Matsinger, Zachary A. McCreight, Ethan R. McManus, Bridgett D. Moore Matilyn K. Mullins, Katerina E. Ondras, Lazaro Sanchez-Orozco, Marissa N. Overman, Angelina R. Pena, Taylor A. Pendergast, Elise L. Pepper, Ruth K. Pixley, Savannah D. Pratt, Cynthia T. Ramirez, Isaac S. Rivera, Andrea Rodriguez, Juliana D. Rodriguez, Rylie L. Rowe, Israel O. Salazar, Madison G. Samuelson, Destany D. Sawyer, Cole W. Seeton, Dohn T. Shell, Areli Silva, Cheyenne L. Sisk, Trevor A. Stringer, Chase M. Stroud, Samantha V. Taylor, Shayley G. Teeter, Ty M. Tipton, Joerayanthony Torres, Harlie R. Clements-Tovar, Easton T. Turnage, Makayla M. Turner, Bailey M. Vermillion, Angela Villalobos, Jed M. Wagner, Kanyon T. Walker, Savannah J. Welch.