Return to Headlines

3rd Six Weeks

Granbury Middle School-2014-2015

                                                                            3rd Six Weeks Honor Roll

 

 

Sixth Grade

“A” Honor Roll

Cade C. Barnes, Joshua R. Beaver, Phoebe S. Beckley, Hannah M. Branum, Hailey B. Bullock, Cheyanne A. Burcham, Emma K. Cheyne, Aaron M. Davis, Jadee N. Drum, Anna B. Ellis, Oliver De Jesus Garcia-Espinosa, Darrius M. Evans, Haley M. Fisher, Lillian E. Fuller, Nathan F. Gibson, Jacqueline Luna-Gutierrez, Katy M. Hall,  Luis J. Zuniga-Hernandez, Carolina L. Hernandez, Lucas V. Hernandez, John A. Holt, Paige A. Joffrion, Grayson S. King, Aubrey R. Kirby, Nicholas J. Mager, Lillian C. Myers, Michael B. Ross,  Lillian T. Rubio, Georgia F. Sims, Jaelyn P. Strickland, Julian Villalobos, Blake J. Wann.

 

“A/B” Honor Roll

Clayton J. Allison, Mathew C. Anchondo, Caleb M. Anderson, Luis A. Arriaga, Elizabeth P. Aschenbrener, Mya M. Baker, Dawson R. Ball, Jacob M. Bates, Lizbeth C. Becerra, Caven B. Bennett, William L. Bledsoe, John L. Boyes, Melody C. Carder,  Dalton J. Cook, Alison G. Cooper, Mayra L. Coronilla, Savana R. Cruz, Daniel E. D’Souza,  Jacklynn N. Davis, Tarynne B. Delap, Jesus A. Acosta-Diaz, Natalee J. Dovers, Haley R. Echols, Tyler C. Ellis,  Edgar G. Escarcega, Christian J. Espinoza, Jorge Espinoza, Myles J. Evans, Angel M. Eye, Jeremiah Flores, Kyndell L. Fojtasek, Reagan E. Franklin, Abigail A. Fulcher, Vanessa B. Fulcher, Mayela Garcia, Adam J. Gomez, Elena-Maria K. Gomez, Julie B. Green, Alex R. Guilbeau, Chase G. Guzman, Kendrick A. Hall, Landon J. Hodges, D’Juan C. Holmes, Cayden R. Hurtado, Anastasia R. Irish, Jose J. Juarez, Grant T. Kirkland, Fabian J. Landin, Carrie S. Jean Landrum, Madelyn E. Lane, Garrett D. Lewis, Dacia R. Lopez, Kadin A. Lopez, Jennifer G. Martinez, Nicholas S. Mayberry, Ethan H. Mayo, Julie M. McCarrell,  Luci S. McManus, Daisy J. Melendez, Walker R. Minor, Dominick Morales, Hector D. Morales, Kaylee S. Murphey, Kaci N. Owens, Sophia N. Patmore, Travis R. Pedigo, Trace R. Peterson, Blake W. Pyles, Brian D. Ramirez, Nicholas D. Ramirez, Brody A. Reynolds, Jessica R. Rhyne, Gabriella P. Riggio, Jamie L. Rodriguez, Donovan A. Rodriquez,  Noah J. Russell, Jeremy E. Sadler, Victoria C. Salazar, Margarita Sandoval, Kendall C. Satterfield, Trinity J. Scheller, Cristian M. Scoggins, Jacob E. Scott, Trent R. Sefcik, Johnathan Soto, Anthony B. Spiers, Payton R. Stetler, Crystal M. Stickles, Rhylee B. Stokes, Crystalangelie Torres, Madison R. Turner, Kayden M. Vann, Kiersti A. Elena Vazquez, Maria E. Sanchez-Vega, Daisy Veloz, Jackson G. Watson, Laney H. Whitefield, Chase N. Wilks, Becca K. Wilson, Lauren R. Wilson, Alexis L. Young,

 

Seventh Grade

“A” Honor Roll

Kyla A. Asante-Wiredu, Austin H. Callaway, Whitney L. Carrol,  Leah C. D’Souza, Melia C. Durham,  Edith Espinoza, Tiffany K. Hadaway,  Brock E. Holmgreen, Dallas A. Mager, Eliseo G. Oyarce, Kyli F. Purselley, Rayli L. Ruby, Valeria G. Sanchez, Kyla S. Shelnutt,  Spencer E. Solomon, Jaspper A. St.Clair, Barbara A. Wallace, Landon L. Youngs.

 

“A/B” Honor Roll

Natalie M. Alexander, Marissa K. Allsup, Nala I. Anzures, Ernesto Arredondo, Jackson W. Auldridge, Taylor L. Barnes, Joshua D. Bokor, Eric G. Bonham, Victoria J. Braby, Hunter K. Bravenec, Tyler A. Brown, Lillian M. Cook, Jaden R. Couto, Elicia B. Cruz, Devan J. Dalby, Ashton M. Daughrity, Miriam M. Espinosa-Hernandez, Collin J. Etheridge, Kayla M. Fisher, Tyrel J. Frost, Pablo C. Gallegos, Ashley D. Garcia, Noemi Garcia, Royelio Guillen-Gonzalez, Royery Guillen-Gonzalez, Abigail B. Griffin, Mason L. Hadley, Preston K. Harris, Ethan R. Hart, Karla P. Hernandez-Sanchez, Chloee R. Hickey, Michaela S. Holder, Rileigh A. Holmes, Isabella N. Kane, Clayton A. Kracy, Dalton E. Loter, Jackson M. Ludwig, Austin R. Lynch, Grady C. Mabery, Alexus N. Manzano, Abigail D. Maples, Juan F. Mendez-Martinez, Brianna A. Munoz, Christian B. Nagel, Sara N. Nelson, Alyssa C. Nichols, Peyton J. O’Dell, Eduardo Olea, Lydia N. Olivares, Kristella Perez, Trevor R. Phillips, Ranishia R. Pickett, Mikali A. Porter, Natalie L. Pyles, Tiffany N. Ravey, Magelie N. Rios, Rene M. Robles, Charles C. Satterfield, Kaleb L. Shankles, Rory S. Smith-McCaslin, Cheyenne N. Spencer, Shelby L. Spiers, Celina A. Stuer, Yardi Suarez, Avery N. Thompson, Mirian A. Tovar-Hernandez, Cade A. Underwood, James K. Oliver Vandergriff, Cyrus S. Vara, Alexander R. Whitlock, Bradley A. Wilkins, Ethan D. Wright, Michaela N. Young.

 

 

Eighth Grade

“A” Honor Roll

Hannah L. Bloyd, Bethany R. Bordelon, Martin D. Briones, Meghan P. Childers, Morgan B. Dixon, Anna M. Elkins, Abigail G. Gage, Hannah M. Holderby, Hannah E. Myers, Amanda R. Peterson, Andrea Rodriguez, Juliana D. Rodriguez, Jolie A. Rudisaile, Madison G. Samuelson, Aleksei L. Sisco.

 

“A/B” Honor Roll

Dakota R. Alston, Dalton K. Alston, Kimberly H. Atchley, Hannah E. Barber, Alexis Barrera, Max H. Beckley, Daniel R. Blankenship, Davy R. Bostick, Sarah L. Bramlett, Haylee G. Branum, Phillip D. Clay, Dylan J. Cook, Cody R. Cox, James R. Craven, Hailey M. Crawford, Jonah N. Delaney, Colton D. Dovers, Kandace A. Duckworth, Johnathan M .Duncan, Spencer A. Earlston, Amber R. Edmunds, Maria E. Espinosa-Garcia, Enrique Espinoza, Nicholas E. Fermin, Cody J. Fojtasek, Karolee Frost, Cameron M. Gibson, Trey G. Green, Alyssa P. Hall, Omar Barba-Hernandez, Juan J. Zuniga-Hernandez, Mariah E. Hernandez, Kylie L. Horton, Travis J. Howard, Jadalyn A. Chae Huey, Devin L. Hurtado, Garrett T. Hyde, Sierra M. Elizabeth Jenson, Logan J. Jurado, Trent A. Keeney, Darian R. Kelley, Jessie J. Laverty, Christian E. Lopez, Marilee D. Lujan, Marsial N. Mandujano, Carley A. Matsinger, Avery D. McManus, Rachel K. McWilliams, Brandon Medrano-Luna, Sara E. Melton, Janessa M. Mendoza, Cody T. Nech, Nathaniel R. Nunn,  Katerina E. Ondras, Lazaro Sanchez-Orozco, Marissa N. Overman, McKenna G. Parks, Alyssa N. Parrack, Ethan D. Patterson, Hank J. Patton, Angelina R. Pena, Elise L. Pepper, Sarah R. Petty, Ruth K. Pixley, Caranda S. Prater, Savannah D. Pratt, Annika I. Price, Cynthia T. Ramirez, Emily C. Rhodes, Isaac S. Rivera, Rylie L. Rowe, Israel O. Salazar, Cole W. Seeton, Areli Silva, Cheyenne L. Sisk, Kayleigh M. Summitt, Samantha V. Taylor, Shayley G. Teeter, Ty M. Tipton, Joerayanthony Torres, Juan C. Tovar, Maria M. Tovar, Harlie R. Clements-Tovar, Easton T. Turnage, Eric N. Valdez, Bryn M. Vandemark, Bailey M. Vermillion, Jed M. Wagner, Kanyon T. Walker, Harley P. Walts, Savannah J. Welch.