Return to Headlines

5th Six Weeks

Granbury Middle School-2014-2015

5th Six Weeks Honor Roll

 

 

Sixth Grade

“A” Honor Roll

Cade C. Barnes, Joshua R. Beaver, Emma K. Cheyne, Mayra L. Coronilla, Daniel E. D’Souza, Natalee J. Dovers, Jadee N. Drum, Oliver De Jesus Garcia-Espinosa, Darrius M. Evans, Lillian E. Fuller, Katy M. Hall, Luis J. Hernandez-Zuniga, Lucas V. Hernandez, John A. Holt, Aubrey R. Kirby, Grant T. Kirkland, Nicholas J. Mager, Ethan H. Mayo, Lillian C. Myers, Travis R. Pedigo, Michael B. Ross, Blake J. Wann.

 

 “A/B” Honor Roll

Luis E. Aguado-Hernandez, Clayton J. Allison, Mathew C. Anchondo, Caleb M. Anderson, Luis A. Arriaga, Mya M. Baker, Dawson R. Ball, Phoebe S. Beckley, Caven B. Bennett, William L. Bledsoe, John L. Boyes, Hannah M. Branum, Hailey B. Bullock, Cheyanne A. Burcham, Sean N. Carr, Dalton J. Cook, Alison G. Cooper, Savana R. Cruz, Jacklynn N. Davis, Taylor N. Davis, Tarynne B. Delap, John R. Elkins, Anna B. Ellis, Tyler C. Ellis, Edgar G. Escarcega, Christian J. Espinoza, Jorge Espinoza, Myles J. Evans, Haley M. Fisher, Kyndell L. Fojtasek, Reagan E. Franklin, Abigail A. Fulcher, Vanessa B. Fulcher, Nathan F. Gibson, Adam J. Gomez, Elena-Maria K. Gomez, Jacqueline Luna-Gutierrez, Chase G. Guzman, Jonathan N. Haire, Kendrick A. Hall, Heather D. Harding, Briana D. Head, Carolina L. Hernandez, Alexa Lee-A. Hickman, Landon J. Hodges, Anastasia R. Irish, Paige A. Joffrion, Jose J. Juarez, Grayson S. King, Fabian J. Landin, Carrie Samantha J. Landrum, Madelyn E. Lane, Garrett D. Lewis, Ryan G. Lilley, Dacia R. Lopez, Kadin A. Lopez, Angel E. Correa-Lugo, Jennifer G. Martinez, Nicholas S. Mayberry, Julie M. McCarrell, Luci S. McManus, Rylie P. Miller, Walker R. Minor, Ciclali C. Mireles, Hector D. Morales, Kaylee S. Murphey, Cason G. Nelson, Kaci N. Owens, Courtney M. Packer, Sophia N. Patmore, Riley C. Pickett, Joseph J. Prater, Blake W. Pyles, Nicholas D. Ramirez, Jessica R. Rhyne, Gabriella P. Riggio, Sandra M. Rodriguez, Donovan A. Rodriquez, Noah J. Russell, Jeremy E. Sadler, Victoria C. Salazar, Margarita Sandoval, Kendall C. Satterfield, Cristian M. Scoggins, Jacob E. Scott, Georgia F. Sims, Johnathan Soto, Steven C. Staats, Payton R. Stetler, Crystal M. Stickles, Rhylee B. Stokes, Erick J. Stovall, Jaelyn P. Strickland, Crystalangelie Torres, Darrin W. Vackers, Kayden M. Vann, Kiersti Ann-E. Vazquez, Maria E. Sanchez-Vega, Daisy Veloz, Julian Villalobos, Jackson G. Watson, Laney H. Whitefield,  Becca K. Wilson, Alexis L. Young,

 

Seventh Grade

“A” Honor Roll

Kyla A. Asante-Wiredu, Whitney L. Carrol, Edith Espinoza, Brock E. Holmgreen, Austin R. Lynch, Kyli F. Purselley, Rayli L. Ruby, Spencer E. Solomon, Barbara A. Wallace.

 

“A/B” Honor Roll

Marissa K. Allsup, Nala I. Anzures, Ernesto Arredondo, Taylor L. Barnes, Kaylee A. Bell, Macie A. Blohowiak, Joshua D. Bokor, Victoria J. Braby, Hunter K. Bravenec, Lacey D. Brown, Austin H. Callaway, Ana V. Chavez-Hinostroza, Lillian M. Cook, Jaden R. Couto, Elicia B. Cruz, Leah C. D’Souza, Devan J. Dalby, Ashton M. Daughrity, Aubrey C. Dobbins, Melia C. Durham, Miriam M. Espinosa-Hernandez, Kayla M. Fisher, Abbigayle C. Fredrich, Tyrel J. Frost , Ashley D. Garcia, Noemi Garcia, Royelio Guillen-Gonzalez, Royery Guillen-Gonzalez, Abigail B. Griffin, Mason L. Hadley, Ethan R. Hart, Karla P. Hernandez-Sanchez, Jennifer A. Hernandez, Michaela S. Holder, Rileigh A. Holmes, Yahaira Jimenez-Gomez, Rebecca A. Jimenez-Rideau , Rosa M. Juarez, Clayton A. Kracy, Dalton E. Loter, Jackson M. Ludwig, Grady C. Mabery, Dallas A. Mager, Alexus N. Manzano, Abigail D. Maples, Tiffany N. Martens, Kassandra L. Martinez-Moreno, Juan F. Mendez-Martinez, Justin C. Mitchell, Statia L. Moore, Christian B. Nagel, Sara N. Nelson, Peyton J. O’Dell Eduardo Olea, Lydia N. Olivares, Eliseo G. Oyarce, Kristella Perez, Trevor R. Phillips, Ranishia R. Pickett, Natalie L. Pyles, Kaia J. Redus, Rene M. Robles, Valeria G. Sanchez, Kyla S. Shelnutt, Deanna N. Sherrouse, Rory S. Smith-McCaslin, Cheyenne N. Spencer, Shelby L. Spiers, Jaspper A. St.Clair, Paityn N. Stone, Celina A. Stuer, Yardi Suarez, Avery N. Thompson, Mirian A. Tovar-Hernandez, Cade A. Underwood, James K. Oliver Vandergriff, Cyrus S. Vara, Bailee M. Weger, Madison R. White, Christopher R. Wilkins, Makayla A. Woody, Ethan D. Wright, Michaela N. Young, Landon L. Youngs.

 

 

Eighth Grade

“A” Honor Roll

Hannah L. Bloyd, Bethany R. Bordelon, Haylee G. Branum, Martin D. Briones, Meghan P. Childers, Morgan B. Dixon, Abigail G. Gage, Logan J. Jurado, Ethan R. McManus, Rachel K. McWilliams, Hannah E. Myers, Amanda R. Peterson, Andrea Rodriguez, Juliana D. Rodriguez, Jolie A. Rudisaile, Shayley G. Teeter, Easton T. Turnage, Bailey M. Vermillion.

 

“A/B” Honor Roll

 Karen I. Rodriguez-Armendariz, Kimberly H. Atchley, Hannah E. Barber, Alexis Barrera, Max H. Beckley, Sarah L. Bramlett, Koltin J. Bush, Michelle Castaneda-Cazares, Sarah J. Cook, Hailey M. Crawford, Haley E. Davis, Colton D. Dovers, Kandace A. Duckworth, Amber R. Edmunds, Anna M. Elkins, Maria E. Espinosa-Garcia, Enrique Espinoza, Karolee Frost, Guillermo Gamez, Cameron M. Gibson, Alyssa P. Hall, Mickayla D. Henderson, Omar Hernandez-Barba, Juan J. Zuniga-Hernandez, Mariah E. Hernandez, Hannah M. Holderby, Travis J. Howard, Jadalyn A. Chae Huey, Devin L. Hurtado, Sierra M. Elizabeth Jenson, Diana M. Juarez, Darian R. Kelley, Zoey F. Kent, Ava E. King, Jessy R. Kirk, Jessie J. Laverty, Alexis L. Limon, Christian E. Lopez, Nathaniel J. Lowery, Antonio I. Lugo-Correa, Marilee D. Lujan, Priscilla R. Madearis, Marsial N. Mandujano, Carolina Martinez, Carley A. Matsinger, Zachary A. McCreight, Avery D. McManus, Brandon Medrano-Luna, Sara E. Melton, Janessa M. Mendoza, Bridgett D. Moore, Juan A. Noyola-Solis, Nathaniel R. Nunn, Katerina E. Ondras, Marissa N. Overman, McKenna G. Parks, Angelina R. Pena, Elise L. Pepper, Jared L. Perry, Ruth K. Pixley, Caranda S. Prater, Annika I. Price, Cynthia T. Ramirez, Isaac S. Rivera, Luisa M. Rodriguez-Aldape, Israel O. Salazar, Madison G. Samuelson, Destany D. Sawyer, McKenzie Elizabeth N. Scott, Areli Silva, Jasmine R. Simpson, Aleksei L. Sisco, Cheyenne L. Sisk, Caleb A. Strama, Trevor A. Stringer, Chase M. Stroud, Joerayanthony Torres, Rachel B. Torres, Juan C. Tovar, Maria M. Tovar, Harlie R. Clements-Tovar, Makayla M. Turner, Bryn M. Vandermark, Angela Villalobos, Jed M. Wagner, Kanyon T. Walker, Harley P. Walts, Savannah J. Welch, Logan E. Wilson.