Return to Headlines

6th Six Weeks

Granbury Middle School-2014-2015

                                                                         6th Six Weeks Honor Roll

 

 

Sixth Grade

“A” Honor Roll

Clayton J. Allison, Cade C. Barnes, Joshua R. Beaver, Hannah M. Branum, Hailey B. Bullock, Camryn B. Carnes, Emma K. Cheyne, Daniel E. D’Souza, Natalee J. Dovers, Jadee N. Drum, Anna B. Ellis, Tyler C. Ellis, Oliver De Jesus Garcia-Espinosa, Christian J. Espinoza, Jorge Espinoza, Darrius M. Evans, Lillian E. Fuller, Nathan F. Gibson, Katy M. Hall, Luis J. Hernandez-Zuniga, Lucas V. Hernandez, Landon J. Hodges, Paige A. Joffrion, Aubrey R. Kirby, Grant T. Kirkland, Madelyn E. Lane, Nicholas J. Mager, Nicholas S. Mayberry, Lillian C. Myers, Nicole K. Owens, Travis R. Pedigo, Nicholas D. Ramirez, Michael B. Ross, Lillian T. Rubio, Jacob E. Scott, Georgia F. Sims, Anthony B. Spiers, Rhylee B. Stokes, Kiersti Ann-E. Vazquez, Maria E. Vega-Sanchez, Daisy Veloz, Julian Villalobos, Blake J. Wann, Jackson G. Watson.

 

“A/B” Honor Roll

Mathew C. Anchondo, Caleb M. Anderson, Mya M. Baker, Dawson R. Ball, Lizbeth C. Becerra, Phoebe S. Beckley, Caven B. Bennett, John L. Boyes, Sean N. Carr, Dalton J. Cook, Alison G. Cooper, Mayra L. Coronilla, Savana R. Cruz, Aaron M. Davis, Jacklynn N. Davis, Taylor N. Davis, Tarynne B. Delap, Jesus A. Diaz-Acosta, Haley R. Echols, John R. Elkins, Edgar G. Escarcega, Fatima D. Espinoza, Haley M. Fisher,  Janeth R. Flores, Kyndell L. Fojtasek, Reagan E. Franklin, Abigail A. Fulcher, Vanessa B. Fulcher, Mayela Garcia, Adam J. Gomez, Julie B. Green, Jacqueline Luna-Gutierrez, Chase G. Guzman, Kendrick A. Hall, Briana D. Head, Carolina L. Hernandez, Shyla A. Holland, John A. Holt, Anastasia R. Irish, Jose J. Juarez, Grayson S. King, Johnny J. Kirk, Damien A. Lampman, Fabian J. Landin, Carrie Samantha J. Landrum, Ryan G. Lilley, Dacia R. Lopez, Kadin A. Lopez, Jennifer G. Martinez, Luci S. McManus, Daisy J. Melendez, Rylie P. Miller, Walker R. Minor, Hannah M. Moore, Hector D. Morales, Kaylee S. Murphey, Maegan R. Neagle, Cason G. Nelson, Sophia N. Patmore, Riley C. Pickett, Carter N. Pyles, Brian D. Ramirez, Rhiannon R. Ricks, Gabriella P. Riggio, Lizet Rodriguez, Donovan A. Rodriquez, Noah J. Russell, Jeremy E. Sadler, Victoria C. Salazar, Margarita Sandoval, Kendall C. Satterfield, Cristian M. Scoggins, Trent R. Sefcik, Cory G. Shepard, Johnathan Soto, Steven C. Staats, Payton R. Stetler, Erick J. Stovall, Jaelyn P. Strickland, Joanna L. Torrez, Madison R. Turner, Darrin W. Vackers, Kayden M. Vann, Laney H. Whitefield, Becca K. Wilson, Alexis L. Young,

 

Seventh Grade

“A” Honor Roll

Kyla A. Asante-Wiredu, Austin H. Callaway, Whitney L. Carrol, Elicia B. Cruz, Leah C. D’Souza, Edith Espinoza, Royery Gonzalez-Guillen, Ethan R. Hart, Brock E. Holmgreen, Jackson M. Ludwig, Grady C. Mabery, Dallas A. Mager, Christian B. Nagel, Eliseo G. Oyarce, Kyli F. Purselley, Rayli L. Ruby, Valeria G. Sanchez, Kyla S. Shelnutt, Spencer E. Solomon, James Kenneth O. Vandergriff, Barbara A. Wallace.

 

“A/B” Honor Roll

Marissa K. Allsup, Ernesto Arredondo, Jackson W. Auldridge, Taylor L. Barnes, Kaylee A. Bell, Macie A. Blohowiak, Victoria J. Braby, Hunter K. Bravenec, Lacey D. Brown, Tyler A. Brown, Nicholas Damron A. Buckler, Lillian M. Cook, Jaden R. Couto, Devan J. Dalby, Peyton L. Davidson, Melia C. Durham, Miriam M. Espinosa-Hernandez, Jaden A. Ford, Abbigayle C. Fredrich, Tyrel J. Frost , Ashley D. Garcia, Royelio Guillen-Gonzalez, Mason L. Hadley, Preston K. Harris, Karla P. Hernandez-Sanchez, Chloee R. Hickey, Michaela S. Holder, Rileigh A. Holmes, Heather S. Hull, Yahaira Jimenez-Gomez, Zane H. Jones, Rosa M. Juarez, Clayton A. Kracy, Dalton E. Loter, Austin R. Lynch, Alexus N. Manzano, Abigail D. Maples, Tiffany N. Martens, Kassandra L. Martinez-Moreno, Dillon T. Metcalf, Statia L. Moore, James A. Nech, Sara N. Nelson, Peyton J. O’Dell ,Lydia N. Olivares, Trevor R. Phillips, Ranishia R. Pickett, Jesse Aiden M. Prater, Natalie L. Pyles, Kaia J. Redus, Rene M. Robles, Charles C. Satterfield, Deanna N. Sherrouse, Rory S. Smith-McCaslin, Cheyenne N. Spencer, Shelby L. Spiers, Jaspper A. St.Clair, Celina A. Stuer, Yardi Suarez, Mirian A. Tovar-Hernandez, Cade A. Underwood, Makayla A. Woody, Ethan D. Wright, Michaela N. Young, Landon L. Youngs, Isaiah B. Zapata.

 

 

 

 

Eighth Grade

“A” Honor Roll

Hannah E. Barber, Hannah L. Bloyd, Bethany R. Bordelon, Haylee G. Branum, Martin D. Briones, Meghan P. Childers, Morgan B. Dixon, Kandace A. Duckworth, Amber R. Edmunds, Anna M. Elkins, Enrique Espinoza, Abigail G. Gage, Cameron M. Gibson, Omar Hernandez-Barba, Juan J. Hernandez-Zuniga, Hannah M. Holderby, Jessie J. Laverty, Marsial N. Mandujano, Carley A. Matsinger,  Rachel K. McWilliams, Janessa M. Mendoza, Hannah E. Myers, Katerina E. Ondras, McKenna G. Parks, Angelina R. Pena, Amanda R. Peterson, Caranda S. Prater, Annika I. Price,  Andrea Rodriguez, Juliana D. Rodriguez,  Rylie L. Rowe, Jolie A. Rudisaile, Madison G. Samuelson, Aleksei L. Sisco, Cheyenne L. Sisk, Shayley G. Teeter, Joerayanthony Torres, Easton T. Turnage, Bryn M. Vandermark, Jed M. Wagner.

 

“A/B” Honor Roll

Andrew S. Aaron, Dalton K. Alston, Karen I. Rodriguez-Armendariz, Kimberly H. Atchley, Alexis Barrera, Max H. Beckley, Daniel R. Blankenship, Sarah L. Bramlett, Emily S. Brewer, Dylan J. Cook, Sarah J. Cook, Hailey M. Crawford, Haley E. Davis, Colton D. Dovers, Johnathan M. Duncan, Nicholas E. Fermin, Cody J. Fojtasek,  Karolee Frost, Guillermo Gamez, Trey G. Green, Alyssa P. Hall, Majestic L. Head, Mickayla D. Henderson, Mariah E. Hernandez, Travis J. Howard, Jadalyn A. Chae Huey, Devin L. Hurtado, Garrett T. Hyde, Logan J. Jurado, Trent A. Keeney, Tyler J. Keeney, Darian R. Kelley, Zoey F. Kent, Jasmine M. Lampman,  Alexis L. Limon, Christian E. Lopez, Nathaniel J. Lowery, Antonio I. Lugo-Correa, Marilee D. Lujan, Priscilla R. Madearis, Carolina Martinez, Avery D. McManus, Ethan R. McManus, Sara E. Melton, Bridgett D. Moore, Matilyn K. Mullins, Nathaniel R. Nunn, Lazaro S. Orozco, Marissa N. Overman, Alyssa N. Parrack, Natalie I. Pena, Elise L. Pepper, Jared L. Perry, Sarah R. Petty, Ruth K. Pixley, Cynthia T. Ramirez, Emily C. Rhodes, Breanna M. Richt, Isaac S. Rivera, Luisa M. Rodriguez-Aldape, Israel O. Salazar, Braeden T. Sheppard, Areli Silva, Jasmine R. Simpson, Caleb A. Strama, Samantha V. Taylor, Rachel B. Torres, Juan C. Tovar, Harlie R. Tovar-Clements, Maria A. Trujillo, Bailey M. Vermillion, Kanyon T. Walker, Alexus D. Walton, Brandon L. Wilkerson, Toni S. Wright.