Return to Headlines

1st Six Weeks

Acton Elementary 2015-2016

1st Six Weeks Honor Roll

 

First Grade

“A” Honor Roll

Ryan Abel, Destiny Babcock, Brooke Barber, Breleigh Barrington, Noah Barrington, Jose Barron, Aniya Blackman, Ke’Aaron Blackman, Easton Bleeker, Michael Bolfing, Hailey Brookshire, Lelan Brown, Noah Aiden Brown, Kelsey Cardwell, Ruby Castro, Eli Cockrell, Krew Crites, Kallie Davis, Audry Dobbs, Brady Eccles, Ethan Erwin, Troy Farner, Emma Farrell, Emmerson Ford, Hayden Garcia, Hudson Gjone, Austin Hammond, Mason Hannah, Landree Harrington, Tyler Harrison, Collin Hasegawa, Brett Hasty, Emily Hatfield, Ashton Heimer, Jaxon Hill, Hunter Hogan, Kyleigh Huggins, Christopher Hughes, Sean Kim, Hunter Knight-Williams, Cooper Lamb, Kylan Loving, Anneliese Luersen, Garrett Mader, Lacie Marshall, Nathan Martinez, Isabella McDonald, Kevin McGinley, Jaxon McNaughton, Kayley McPhate, Mason McPherson, Sutton Medlin, Abigail Mikulskis, Bren Molinari, Ava Monroe, Hunter Nutt, Greyson Oppermann, Jenna Overcash, Kai Pace, Jeibry Preza, Addison Putnam, Natalie Ramirez, Kyler Richarson, Hunter Rodgers ,Beckett Roe, Kash Rogers, Bailey Roy, Allison Schemensky, Nolan Segars, Samuel Shackelford, Jennah Slate, Bryson Smith, Koen Stahl, Korbin Steele, Connor Sullivan, Rylee Swanson, Slayter Thompson, June Tilley, Riley Trussell, Ashton Turney, Rachel Venable, Allison Walker, Emilee Walls, Annah Whidden, Skilyn Wick, Faron Wiedebusch, Riley Wolfe, Gillian Wood, Makenzie Youngblood

 

First Grade

“A/B” Honor Roll

Rian Boykin, Riley Boykin, Tyler Bunting, Chloe Calhoun, Nolan Cartwright, Perry Cates, Marcus Clark, Allyson Cox, Tanner Davison, River Dunn, Lucio Gamez, Ashton Garrett-Erwin, Wyatt Gray, Zachary Hare, Christyan Jeffery, Garcie Marshall, Julia McCall, Charlie Melancon, Mark Oviedo, Micah Reid, Zachary Richardson, Patrick Shelly, Eryn Strahan, Ty Talbot, Joshua Tirado, Carlos Torres, Kylee Toth, Lauren Trejo, Bailey Weldon, Bailey Wilson, Kenneth Woolsey

 

Second Grade

“A” Honor Roll

Caylee Alderman, Ryan Beals, Nolan Black, Austin Blontz, Azariah Boykin, Chyanne Bramlett, Brooke Brannum, Rayliegh Brown, Cabry Burke, Carlee Burnfield, Chase Cantrell, Fielding Carey, Cooper Cumba, Hannah DaFoe, Jacob Davenport, Lucas Dimas, Ryleigh Dollins, Emory Edwards, Dylan Elliott, Joshua Evans, Scarlett Farner, Madelynne Fitzgerald, Kylee Frye, Christian Garcia, Sophia Garcia, Luke Gravley, Cason Greene, Wendi Greenhaw, Aydin Hallock, Ava Hamrick, Isabella Harlan, Andrew Haynes, Emma Jackson, Elyse Jernigan, Elah Kidd, Jina Kim, Jamie Ledesma, Reagan Lloyd, Hannah Marshall, Jaydon Martin, Samuel  Martinez, Audrey McKee, Mollie Mendoza, Emily Mills, Grady Molder, Allie Oelschig, Jacob Pyles, Hayley Robertson, Tristian Rook, Riley Sams, Bentley Sherrill, Peyton Smith, Caydince Solsbery , Tyler St Don, Landree Stone, Emily Talbot, Brooklyn Thomas, Marleigh Thompson, Anna Urquiza, Jaxson Vaughn, Nathan Walters, Mattie Weaver, Jillian Williams, Paige Williams, Aidan Windham, Landon Womack

 

Second Grade

“A/B” Honor Roll

Nadia Aguado, Zoe Bolfing, Zaiden Brooks, Rayna Brown, Zane Brown, Abby Burgess, Raziel Byrom, Mark Castillo, Aaron Cox, Cambry Crider, Tristan Fowler, Tobin Gatlin, Micah Griffith, Landon Grim, Cruz Hernandez, Jasmin Hernandez, Madison Hewett, Brylea Hyde, Trenton Kennington, Vincent Lawrence, Texy Manders, Joseph Moon, Riece Moreland, William Murphy, Elijah Mwachande, Ryan Pomeroy, Ella Redwine, Saige Reid, Kylee Richards, Brycen Rogholt, Yancy Ross, Katie Shiver, Cody Shrum, Dylon Smith, Michael Swanson, Cy Tennery, Jackson White, Larry Wilkins, Eli Williams

 

Third Grade

“A” Honor Roll

Gage Archer, Blakely Bleeker, Everett Brown, Brooklyn Butler, Hayden Butler, Hope Caldwell, Caiden Carroll, Mikayla Carroll, Rebecca Dixon, Allyson Dobbs, Ryann Dunn, Norah Edwards,  Glenn Gilmore-Mercado, Abigail Hall, Carter Hinsley, Korben Jacobs, Megan James, Colton Jernigan, Cobie Knight, Bryson Lee, Leon Lopez, Logan Manuel, Derek Marquardt, Lilyan McCall, Jacob McDonald, Elise Mikulskis, Phillip Mills, Presley Nuttall, Theresa Orona, Emily Ortiz, Murphy Page, Lizania Perez, Ryan Ray, Elliott Roe, Austin Schultz, Kannon Ward

 

Third Grade

“A/B” Honor Roll

Ezekiel Adams , Jordan Anderson, Chance Bedford, Alissa Biscardi, Blake Bramlett, Thomas Buchanan, Kiara Carson, Cherylin Castaneda, Nicholas Chatman, Haley Collins, Brazos Cornelison, Audrey Crews, Kyler Crites, Chandler Davis, Landon Davis, Trinity Diebold, Kelsey Hammons, Brynn Hasty, Caroline Holson, Max Hughes, Riley Huisman, Luke Jernigan, Ryland Kemp, Jude Kemper, Michael Kracy, Skye Lange, Marina Long, Madison Macumber, Jessylnn Maldonado, Carter Martin, Madison McElhaney, Baylee Mihalakis, Charlsey Miller, Wyatt Norman, Alvin Oglesby, Derek Petty, Cody Pigg, Jackson Powell, Carter Riley, Avian Sage, Savanah Salas, Austin Sams, Jeremy Thomas, Keiry Urquiza, Briley Wilson, Christian Wilson, Jacob Wolfe, Cayden Zunk

 

Fourth Grade

“A” Honor Roll

Gage Alderman, Gus Alexander, Konner Babiash, Bailee Barbaro, Lilly Barber, Jackson Barton, Luke Basil, Riley Bostick, Ty Bowden, Abigail Boyd, Rylan Brenish, Garrett Bridge, Blair Brown, Cooper Brown, Noah Brandon Brown, Tanner Bussey, Daniel Cain, McKenna Cain, Tucker Calcote, Weston Cantrell, Abbygail Chouhan, Colby Conover, Allison DaFoe, Tessa Day, Allison ElRod, Stormy Evans, Thomas Evans, Rylan Fleming, Addison Ford, Kaitlyn Frost, Ava Garner, Ella Garner, Joel Gomez, Molly Grossman, Milo Hall-Jacobson, Brenna Haynes, Carlton Hebert, Melinda Hebert, Jaziel Hernandez, Taden Hogan, Jacob Holbert, Lucas Hyde, Bailey James, Hunter Jones, Anna Kemper, Olivia Krebbs,  Zachary Layland, Ava Lecluyse, Kesnington Loving, Shayla Mader, Tania Magallanes, Dominique Martinez, Noah McKelvain, Max McPherson, Kamden Medlin, Wade Molinari, Caden Moncrief, Tara Moon, Ryann Mull, Hadley Oppermann, Alan Orocio, Christian Paddack, Brianna Parish, Nicole Petschel, Thomas Pierce, Christopher Pigg, Alyson Pyles, Maddox Ray, Hayden Richardson, Tyler Rodgers, Madelyn Rose, Abigail Ruark, Dylan Segars, Kyler Shankles, Madison Sloan, Jonas Smith, Anna Sommerfeld, Donovan Spencer, Hunter Squires, Kyle Stahl, Abigail Stone, Jack Stone, Ryanne Swanson, Reese Tennery, Aidan Turney, Lillia Villarreal, Preston Voigt, Caroline Wallace, Jake Wallis, Daylon Webb, Carsyn Wheeler, Alec Wilkinson

 

Fourth Grade

“A/B” Honor Roll

Tyler Abel, Dillon Belcher, Faith Bird, Trinity Blackwell, Morgan Campbell, Victor Contreras, Brady Cornelison, Cody Dake, Akyah Ditto, Nathan Fenter, Michael Gifford, Luke Gjone, Broly GoForth, Asher Green, Reid Harrington, Michael Heppler, Payton Hogan, Hector Juarez, Zakk Manders, Preston McKinzie, Hayden McNeese, Ethan Metcalf, Hayden Patterson, Paige Rickenbrode, Nathan Roman, Jose Segura, Brooklynn Severn, Bairon Silvis, Sydney Sloan, Caraline Stalkfleet, John Strong, Jax Timmons, Isaiah Trejo, Dre’Don Trewin, Magdalena Trujillo,  Wesley Vassar, Brooklyn Walker, Darin White

 

Fifth Grade

“A” Honor Roll

Jack Barefoot, Olivia Barone, Madison Black, Spencer Burnfield, Bryann Carson, Justin Cary, Antonio Castrejon, Albert Castro, Cole Clark, Kaydence Davis, Rylan DeRouen, Andrew Dias, Dawson Edwards, Isaiah Foster, Tessa Fox, Emma Franklin, Katherine Funk, Anthony Garcia, Hailey Golen, Kailyn Gongora, Dakota Grim, Tyler Guidry, Ethan Hall, Drew Henderson, Brylei Heppler, Benjamin Hickey, True Hughes, Brennan Hunter, Landon Ivy, Alayna Jenkins, Garrett Jones, Madison Jones, Abigail LeBlanc, Jackson Lecluyse, William Lillagore, Dylan Livingston, Creed Lynch, Conner Mitcham, Skyler Mitchell, Vincent Mitton, Carley Moreland, Zachery Neal, Ryan Ornelles, Thomas Overcash, Cristian Padron-Keeling, Emma Peacock, Kenzie Prock, David Quist, Ana Rodriguez, Citlaly Rodriguez, Madison Roman, Caden Shattuck, Bryson Sparks, Emmie Vaughn,  Liberty Vaughn, Gracie Weaver, Emily White, Lillian Williams, Braiden Womack, Katherine Wood

 

Fifth Grade

“A/B” Honor Roll

Ryan Baker, Phillip Bridge, Angel Castillo, Diamond Castillo, Hailey Clingman, Makaylynn Davis, Charlie Dolan, Noah Griffith, Daymen Hallock, Andrew Hammons, Autum Holmes, Hayden Hoon, Rheanna Kuhn, Aiden Landers, Alonzo Lopez, Jack Manders, Landon Martin, Calista Mitcham, Brady Pomeroy, Evan Purgason, Avery Revett, Yasmine Robledo, Ulises Sarinana, Lauren Schemensky, Dylan Seymour, Ryan Shrum, Madalynn Smith, Kailey Streeter, Jose Torres, Emma Tyus, Joseph Walker, Caitlyn Wann, Brynna Wells, Wyatt Wells, Makaia Wilkerson, Dylan Williams