Return to Headlines

2nd Six Weeks

Acton Elementary 2015-2016

2nd Six Weeks Honor Roll

 

First Grade

“A” Honor Roll

Destiny Babcock, Brooke Barber, Breleigh Barrington, Noah Barrington, Jose Barron, Easton Bleeker, Michael Bolfing, Hailey Brookshire, Lelan Brown, Noah Aiden Brown, Kelsey Cardwell, Ruby Castro, Marcus Clark, Eli Cockrell, Krew Crites, Audry Dobbs, Troy Farner, Emma Farrell, Emmerson Ford, Ashton Garrett-Erwin, Hudson Gjone, Austin Hammond, Landree Harrington, Tyler Harrison, Collin Hasegwa, Emily Hatfield, Ashton Heimer, Hunter Hogan, Kyleigh Huggins, Christopher Hughes, Hunter Knight-Williams, Cooper Lamb, Kylan Loving, Anneliese Luersen, Isabella McDonald, Kevin McGinley, Jaxon McNaughton, Kayley McPhate, Mason McPherson, Sutton Medlin, Abigail Mikulskis, Bren Molinari, Greyson Oppermann, Jenna Overcash, Kai Pace, Jeibry Preza, Addison Putnam, Natalie Ramirez, Hunter Rodgers, Beckett Roe, Kash Rogers, Bailey Roy, Allison Schemensky, Nolan Segars, Samuel Shackelford, Patrick Shelly, Bryson Smith, Koen Stahl, Korbin Steele, Connor Sullivan, Rylee Swanson, Ashton Turney, Rachel Venable, Allison Walker, Emilee Walls, Annah Whidden, Faron Wiedebusch, Riley Wolfe, Gillian Wood

 

First Grade

“A/B” Honor Roll

Ke’Aaron Blackman, Tyler Bunting, Chloe Calhoun, Perry Cates, Tanner Davison, River Dunn, Brady Eccles, Ethan Erwin, Hayden Garcia, Alyson Gonzalez Flores, Wyatt Gray, Zachary Hare, Brett Hasty, Jaxon Hill, Christyan Jeffery, Sean Kim, Garrett Mader, Julia McCall, Charlie Melancon, Ava Monroe, Mark Oviedo, Micah Reid, Kyler Richardson, Tessa Richardson, Korbin Stalkfleet, Grayson Stein, Ty Talbot, Slayter Thompson, June Tilley, Kylee Toth, Riley Trussell, Bailey Weldon, Skilyn Wick, Kenneth Woolsey, Makenzie Youngblood

 

Second Grade

“A” Honor Roll

Caylee Alderman, Brooke Brannum, Cabry Burke, Carlee Jo Burnfield, Chase Cantrell, Fielding Carey, Cooper Cumba, Hannah DaFoe, Jacob Davenport, Jozy Drennan, Emory Edwards, Dylan Elliott, Scarlett Farner, Madelynne Fitzgerald, Sophia Garcia, Luke Gravley, Cason Greene, Wendi Greenhaw, Ava Hamrick, Isabella Harlan, Andrew Haynes, Emma Jackson, Elah Kidd, Reagan Lloyd, Hannah Marshall, Audrey McKee, Mollie Mendoza, Grady Molder, Allie Oelschig, Jacob Pyles, Hayley Robertson, Bentley Sherrill, Peyton Smith, Tyler St Don, Landree Stone, Chyenne Talbot, Marleigh Thompson, Jaxson Vaughn, Nathan Walters, Mattie Weaver, Jillian Williams, Aidan Windham

 

Second Grade

“A/B” Honor Roll

Nadia Aguado, Nolan Black, Austin Blontz, Zoe Bolfing, Azariah Boykin, Chyanne Bramlett, Rayleigh Brown, Rayna Brown, Sean Brown, Abby Burgess, Raziel Byrom, Mark Castillo, Kenley Cline, Cambry Crider, Lucas Dimas, Joshua Evans, Kylee Frye, Christian Garcia, Keira Gearhart, Madilyn Gloria, Micha Griffith, Aydin Hallock, Jasmin Hernandez, Madison Hewett, Holly Hunter, Brylea Hyde, Brooklynn Irvin, Elyse Jernigan, Trenton Kennington, Jina Kim, Vincent Lawrence, Texy Manders, Jaydon Martin, William Murphy, Ryan Pomeroy, Ella Redwine, Brooklyn Rhinehart, Yancy Ross, Riley Sams, Cody Shrum, Dylon Smith, Caydince Solsbery, Michael Swanson, Cy Tennery, Anna Urquiza, Jackson White, Larry Wilkins, Landon Womack

 

Third Grade

“A” Honor Roll

Chance Bedford, Blakely Bleeker, Blake Bramlett, Everett Brown, Hope Caldwell, Mikayla Carroll, Kyler Crites, Landon Davis, Allyson Dobbs, Ryann Dunn, Norah Edwards, Glenn Gilmore-Mercado, Lupita Gonzalez Flores, Abigail Hall, Brynn Hasty, Korben Jacobs, Luke Jernigan, Cobie Knight, Michael Kracy, Bryson Lee, Logan Manuel, Derek Marquardt, Lilyan McCall, Jacob McDonald, Elise Mikulskis, Presley Nuttall, Alvin Oglesby, Murphy Page, Lizania Perez, Ryan Ray, Elliott Roe, Kannon Ward

 

Third Grade

“A/B” Honor Roll

Ezekiel Adams, Gage Archer, Alissa Biscardi, Thomas Buchanan, Caiden Carroll, Haley Collins, Rebecca Dixon, Kenadi GoForth, Bryanna Graham, Tristian Grier, Kelsey Hammons, Marion Herring, Carter Hinsley, Emily Holbert, Caroline Holson, Max Hughes, Riley Huisman, Megan James, Colton Jernigan, Ryalnd Kemp, Casey Labelle, Marina Long, Leon Lopez, Madison Macumber, Jessylnn Maldonado, Madison McElhaney, Derek McGuire, Charlsey Miller, Wyatt Norman, Emily Ortiz, Cody Pigg, Jackson Powell, Carter Riley, Avian Sage, Austin Schultz, Jeremy Thomas, Keiry Urquiza, Briley Wilson, Jacob Wolfe

 

Fourth Grade

“A” Honor Roll

Gus Alexander, Konner Babiash, Bailee Barbaro, Lilly Barber, Jackson Barton, Luke Basil, Faith Bird, Trinity Blackwell, Ty Bowden, Abigail Boyd, Rylan Bernish, Garrett Bridge, Blair Brown, Cooper Brown, Noah Brandon Brown, Tanner Bussey, Daniel Cain, Mckenna Cain, Tucker Calcote, Morgan Campbell, Weston Cantrell, Colby Conover, Allison DaFoe, Trenton Davenport, Allison Elrod, Thomas Evans, Nathan Fenter, Rylan Fleming, Addison Ford, Kaitlyn Frost, Ava Garner, Ella Garner, Michael Gifford, Luke Gjone, Asher Green, Molly Grossman, Milo Hall-Jacobson, Brenna Haynes, Carlton Hebert, Melinda Hebert, Jaziel Hernandez, Taden Hogan, Jacob Holbert, Lucas Hyde, Bailey James, Hunter Jones, Hector Juarez, Anna Kemper, Olivia Krebbs, Zachary Layland, Ava Lecluyse, Kensington Loving, Shayla Mader, Tania Magallanes, Dominique Martinez, Emily McGuire, Noah McKelvain, Max McPherson, Kamden Medlin, Wade Molinari, Caden Moncrief, Samuel Moon, Tara Moon, Ryann Mull, Ashley Nortrip, Hadley Oppermann, Alan Orocio, Christian Paddack, Brianna Parish, Hayden Patterson, Nicole Petschel, Thomas Pierce, Christopher Pigg, Alyson Pyles, Hayden Richardson, Caleb Robinette, Tyler Rodgers, Madelyn Rose, Abigail Ruark, Dylan Segars, Kyler Shankles, Madison Sloan, Sydney Sloan, Jonas Smith, Anna Sommerfeld, Kyle Stahl, Caraline Stalkfleet, Abigail Stone, Jack Stone, Ryanne Swanson, Reese Tennery, Isaiah Trejo, Aidan Turney, Lillia Villarreal, Preston Voigt, Brooklyn Walker, Carolline Wallace, Jake Wallis, Daylon Webb, Carsyn Wheeler, Darin White, Alec Wilkinson

 

Fourth Grade

“A/B” Honor Roll

Tyler Abel, Gage Alderman, Dillon Belcher, Chloe Coleman, Brandy Cornelison, Cody Dake, Akyah Ditto, Bryan Gallegos, Broly GoForth, Reid Harrington, Payton Hogan, Zakk Manders, Preston McKinzie, Hayden McNeese, Maddix Owens-Landers, Dallas Pingleton, Maddox Ray, Paige Rickenbrode, Julien Rodriguez, Bairon Silvis, Hunter Squires, Jax Timmons, Dre’Don Trewin, Wesley Vassar

 

Fifth Grade

“A” Honor Roll

Jack Barefoot, Spencer Burnfield, Andrew Dias, Tessa Fox, Katherine Funk, Hailey Golen, Tyler Guidry, Ethan Hall, Benjamin Hickey, True Hughes, Alayna Jenkins, Madison Jones, Jackson Lecluyse, Dylan Livingston, Skyler Mitchell, Zachery Neal, Jaden Rodriguez, Madison Roman, Bryson Sparks, Emmie Vaughn, Liberty Vaughn, Katherine Wood

 

Fifth Grade

“A/B” Honor Roll

Ryan Baker, Olivia Barone, Madison Black, Trinity Bradshaw, Justin Cary, Diamond Castillo, Antonio Castrejon, Cole Clark, Hailey Clingman, Rylan DeRouen, Charlie Dolan, Dawson Edwards, Isaiah Foster, Emma Franklin, Anthony Garcia, Kailyn Gongora-Martinez, Noah Griffith, Dakota Grim, Andrew Hammons, Drew Henderson, Brylei Heppler, Autum Holmes, Hayden Hoon, Brennan Hunter, Landon Ivy, Garrett Jones, William Lillagore, Creed Lynch, Josylin Macumber, Jack Manders, Hayden Maples, Landon Martin, Conner Mitcham, Vincent Mitton, Carley Moreland, Dillon Morris, Ryan Ornelles, Cristian Padron- Keeling, Brady Pomeroy, Kenzie Prock, David Quist, Thomas Roberts, Ana Rodriguez, Citlaly Rodriguez, Lauren Schemensky, Caden Shattuck, Kailey Streeter, Emma Tyus, Joseph Walker, Gracie Weaver, Makaia Wilkerson, Lillian Williams, Braiden Womack,