Return to Headlines

3rd Six Weeks

Acton Elementary 2015-2016

3rd Six Weeks Honor Roll

 

First Grade

“A” Honor Roll

Breleigh Barrington, Noah Barrington, Jose Barron, Easton Bleeker, Michael Bolfing, Lelan Brown, Noah Aiden Brown, Kelsey Cardwell, Eli Cockrell, Krew Crites, Audry Dobbs, River Dunn, Troy Farner, Emma Farrell, Ashton Garrett-Erwin,  Alyson Gonzalez Flores, Austin Hammond, Tyler Harrison, Emily Hatfield, Ashton Heimer, Hunter Hogan, Kyleigh Huggins, Christopher Hughes, Hunter Knight-Williams, Cooper Lamb, Anneliese Luersen, Garrett Mader, Isabella McDonald, Kevin McGinley, Mason McPherson, Sutton Medlin, Abigail Mikulskis, Bren Molinari, Greyson Oppermann, Jenna Overcash, Kai Pace, Jeibry Preza, Addison Putnam, Natalie Ramirez, Micah Reid, Hunter Rodges, Beckett Roe, Bailey Roy, Allison Schemensky, Nolan Segars, Samuel Shackelford, Patrick Shelly, Bryson Smith, Koen Stahl, Korbin Steele, Connor Sullivan, Rylee Swanson, Ashton Turney, Allison Walker, Emille Walls, Annah Whidden, Riley Wolfe, Gillian Wood

 

First Grade

“A/B” Honor Roll

Ryan Abel, Brooke Barber, Aniya Blackman, Ke’Aaron Blackman, Hailey Brookshire, Chloe Calhoun, Ruby Castro, Perry Cates, Marcus Clark, Joley Crow, Tanner Davison, Brady Eccles, Ethan Erwin, Emmerson Ford, Hayden Garcia, Hudson Gjone, Wyatt Gray, Mason Hannah, Zachary Hare, Landree Harrington, Collin Hasegawa, Brett Hasty, Jaxon Hill, Sean Kim, Kylan Loving, Julia McCall, Jaxon McNaughton, Kayley McPhate, Ava Monroe, Kyler Richardson, Kash Rogers, Korbin Stalkfleet, Grayson Stein, Ty Talbot, Slayter Thompson, June Tilley, Kylee Toth, Riley Trussell, Briann Valle, Rachel Venable, Bailey Weldon, Skilyn Wick, Faron Wiedebusch, Makenzie Youngblood

 

Second Grade

“A” Honor Roll

Caylee Alderman, Nolan Black, Austin Blontz, Brooke Brannum, Rayliegh Brown, Carlee Jo Burnfield, Chase Cantell, Fielding Carey, Cambry Crider, Cooper Cumba, Hannah DaFoe, Lucas Dimas, Emory Edwards, Dylan Elliott, Scarlett Farner, Madelynne Fitzgerald, Kylee Frye, Christian Garcia, Luke Gravley, Cason Greene, Ava Hamrick, Isabella Harlan, Andrew Haynes, Brylea Hyde, Emma Jackson, Elah Kidd, Jina Kim, Reagan Lloyd, Hannah Marshall, Jaydon Martin, Audrey McKee, Mollie Mendoza, Emily Mills, Grady Molder, Allie Oelschig, Jacob Pyles, Hayley Robertson, Bentley Sherrill , Katie Shiver, Peyton Smith, Caydince Solsbery, Tyler St Don, Landree Stone, Michael Swanson, Marleigh Thompson, Anna Urquiza, Jaxson Vaughn, Nathan Walters, Mattie Weaver, Jullian Williams, Aidan Windham

 

Second Grade

“A/B” Honor Roll

Nadia Aguado, Zoe Bolfing, Azariah Boykin, Chyanne Bramlett, Rayna Brown, Sean Brown, Abby Burgess, Cabry Burke, Raziel Byrom, Kenly Cline, Jacob Davenport, Jayden Davenport, Jozy Drennan, Joshua Evans, Sophia Garcia, Tobin Gatlin, Keira Gearhart, Madilyn Gloria, Wendi  Greenhaw, Micah Griffith, Landon Grim, Aydin Hallock, Cruz Hernandez, Madison Hewett, Holly Hunter, Brooklynn Irvin, Elyse Jernigan, Trenton Kennington, Vincent Lawrence, Texy Manders, Naji Monroe, William Murphy, Ryan Pomeroy, Brooklyn Rhinehart, Yancy Ross, Riley Sams, Cody Shrum, Chyenne Talbot, Cy Tennery, Brenden Valle, Jackson White, Larry Wilkins, Landon Womack

 

Third Grade

“A” Honor Roll

Ezekiel Adams, Nathan Berry, Blakely Bleeker, Blake Bramlett, Everett Brown, Hope Caldwell, Caiden Carroll, Mikayla Carroll, Kyler Crites, Rebecca Dixon, Allyson Dobbs, Norah Edwards, Glenn Gilmore-Mercado, Abigail Hall, Kelsey Hammons, Carter Hinsley, Emily Holbert, Korben Jacobs, Megan James, Colton Jernigan, Cobie Knight, Michael Kracy, Bryson Lee, Leon Lopez, Logan Manuel, Derek Marquardt, Lilyan McCall, Jacob McDonald, Madison McElhaney, Elise Mikulskis, Presley Nuttall, Alvin Oglesby, Murphy Page, Carter Riley, Elliott Roe, Keiry Urquiza, Kannon Ward, Jacob Wolfe

 

 

Third Grade

“A/B” Honor Roll

Gage Archer, Chance Bedford, Alissa Biscardi, Thomas Buchanan, Cherylin Castaneda, Nicholas Chatman, Haley Collins, Brazos Cornelison, Audrey Crews, Landon Davis, Trinity Diebold, Ryann Dunn, Kenadi GoForth, Lupita Gonzalez Flores, Bryanna Graham, Brynn Hasty, Christian Hernandez, Marion Herring, Caroline Holson, Max Hughes, Riley Huisman, Luke Jernigan,  Ryland Kemp, Jude Kemper, Marina Long, Jessylnn Maldonado, Derek McGuire, Charlsey Miller, Blye Mouce, Wyatt Norman, Emily Ortiz, Lizania Perez, Derek Petty, Cody Pigg, Jackson Powell, Ryan Ray, Austin Sams, Patricia Sarinana, Austin Schultz, Jeremy Thomas, Ariana Tirado, Briley Wilson, Cayden Zunk

 

Fourth Grade

“A” Honor Roll

Konner Babiash, Bailee Barbaro, Jackson Barton, Luke Basil, Faith Bird, Trinity Blackwell, Ty Bowden, Abigail Boyd, Rylan Brenish, Blair Brown, Cooper Brown, Noah Brandon Brown, Tanner Bussey, Tucker Calcote, Weston Cantrell, Allison DaFoe, Trenton Davenport, Allison ElRod, Nathan Fenter, Rylan Fleming, Addison Ford, Kaitlyn Frost, Ava Garner, Ella Garner, Luke Gjone, Asher Green, Molly Grossman, Milo Hall-Jacobson, Brenna Haynes, Jaziel Hernandez, Jacob Holbet, Lucas Hyde, Bailey James, Zachary Layland, Ava Lecluyse, Kensington Loving, Shayla Mader, Dominique Martinez, Emily McGuire, Noah McKelvain, Maximus McPherson, Kamden Medlin, Wade Molinari, Caden Moncrief, Tara Moon, Ryann Mull, Ashley Northrip, Hadley Oppermann, Christian Paddack, Hayden Patterson, Thomas Pierce, Alyson Pyles, Maddox Ray, Hayden Richardson, Caleb Robinette, Tyler Rodgers, Madelyn Rose, Kyler Shankles, Anna Sommerfeld, Kyle Stahl, Abigail Stone, Jack Stone, Ryanne Swanson, Reese Tennery, Aidan Turney, Lillia Villarreal, Jake Wallis, Daylon Webb, Carsyn Wheeler, Alec Wilkinson

 

Fourth Grade

“A/B” Honor Roll

Tyler Abel, Gage Alderman, Gus Alexander, Lilly Barber, Dillon Belcher, Garrett Bridge, Daniel Cain, McKenna Cain, Morgan Campbell, Colby Conover, Brady Cornelison, Akyah Ditto, Thomas Evans, Bryan Gallegos, Michael Gifford, Gilari Gonzales Flores, Carlton Hebert, Melinda Hebert, Hunter Jones, Hector Juarez, Anna Kemper, Olivia Krebbs, Tania Magallanes, Samuel Moon, Alan Orocio, Maddix Owens-Landers, Brianna Parish, Nicole Petschel, Paige Rickenbrode, Julien Rodriguez, Abigail Ruark, Dylan Segars, Bairon Silvis, Madison Sloan, Sydney Sloan, Caraline Stalkfleet, Jax Timmons, Isaiah Trejo, Dre’Don Trewin, Wesley Vassar, Preston Voigt, Caroline Wallace

 

Fifth Grade

“A” Honor Roll

Jack Barefoot, Olivia Barone, Spencer Burnfield, Cole Clark, Rylan DeRouen, Andrew Dias, Tessa Day, Katherine Funk, Hailey Golen, Kailyn Gongora-Martinez, Ethan Hall, Drew Henderson, Benjamin Hickey, True Hughes, Landon Ivy, Alayna Jenkins, Garrett  Jones, Madison Jones, Jackson Lecluyse, William Lillagore, Dylan Livingston, Creed Lynch, Conner Mitcham, Skyler Mitchell, Vincent Mitton, Zachery Neal, Ryan Ornelles, Brady Pomeroy, Kenzie Prock, David Quist, Citlaly Rodriguez, Jaden Rodriguez, Madison Roman, Caden Shattuck, Bryson Sparks, Emmie Vaughn, Liberty Vaughn, Joseph Walker, Gracie Weaver, Makaia Wilkerson, Lillian Williams, Katherine Wood

 

Fifth Grade

“A/B” Honor Roll

Ryan Baker, Devin Bird, Madison Black, Trinity Bradshaw, Carlee Carey, Justin Cary, Diamond Castillo, Antonio Castrejon, Albert Castro, Hailey Clingman, Makaylynn Davis, Charlie Dolan, Dawson Edwards, Isaiah Foster, Emma Franklin, Anthony Garcia, Avryl Graham, Noah Griffith, Dakota Grim, Tyler Guidry, Daymen Hallock, Andrew Hammons, Brylei Heppler, Autum Holmes, Hayden Hoon, Brennan Hunter, Rheanna Kuhn, Aiden Landers, Josylin Macumber, Jack Manders, Hayden Maples, Landon Martin, Cathey Mitcham, Carley Moreland, Thomas Overcash, Cristian Padron-Keeling, Evan Purgason, Ana Rodriguez, Lauren Schemensky, Dylan Seymour, Ryan Shrum, Kailey Streeter, Landon Thomas, Joe Torres, Emma Tyus, Bryce Valle, Braiden Womack