Return to Headlines

4th Six Weeks

Acton Elementary 2015-2016

4th Six Weeks Honor Roll

 

First Grade

“A” Honor Roll

Breleigh Barrington, Noah  Barrington, Jose Barron, Easton Bleeker, Michael Bolfing, Lelan Brown, Noah Aiden Brown, Perry Cates, Eli Cockrell, Krew Crites, Audry Dobbs, Troy Farner, Emma Farrell, Ashton Garrett-Erwin, Alyson Gonzalez Flores, Maria Gonzalez Hernandez, Austin Hammond,  Tyler Harrison, Collin Hasegawa, Brett Hasty, Emily Hatfield, Ashotn Heimer, Jaxon Hill, Hunter Hogan, Kyleigh Huggins, Christopher Hughes, Sean Kim, Hunter Knight-Williams, Cooper Lamb, Kylan Loving, Anneliese Luersen,  Nathan Martinez, Isabella McDonald, Jaxon McNaughton, Kayley McPhate, Mason McPherson, Sutton Medlin, Bren Molinari,  Greyson Oppermann, Jenna Overcash, Kai Pace, Jeibry Preza, Addison Putnam, Natalie Ramirez, Hunter Rodgers, Beckett Roe, Kash Rogers, Bailey Roy, Nolan Segars, Samuel Shackelford,  Bryson Smith, Koen Stahl, Korbin Steele, Robert Sullivan, Rylee Swanson, Slayter Thompson, Ashton, Turney, Rachel Venable, Allison Walker, Emilee Walls, Annah Whidden, Riley Wolfe, Gillian Wood

 

“A/B” Honor Roll

Brooke Barber, Aniya Blackman, Ke’Aaron Blackman,  Hailey Brookshire, Casey Cain, Chloe Calhoun, Kelsey Cardwell, Ruby Castro, Marcus Clark, Joley Crow, River Dunn, Emmerson Ford, Hayden Garcia, Hudson Gjone, Landree Harrington, Julia McCall, Kevin McGinley, Abigail Mikulskis, Ava Monroe, Mark Oviedo, Payton Pitre, Micah Reid, Kyler Richardson, Allison Schemensky, Patrick Shelly, Hunter Stafford, Grayson Stein, Ty Talbot, June Tilley ,Kylee Toth, Riley Trussell, Briann Valle, Bailey Weldon, Skilyn Wick, Faron Wiedebusch

 

Second Grade

“A” Honor Roll

Caylee Alderman, Nolan Black, Azariah Boykin, Brooke Brannum, Rayleigh Brown, Sean Brown, Cabry Burke, Carlee Jo Burnfield, Raziel Byrom, Chase Cantrell, Fielding Carey, Cooper Cumba, Hannah DaFoe, Jacob Davenport, Lucas Dimas,  Jozy Drennan, Dylan Elliott, Scarlett Farner, Madelynne Fitzgerald, Christian Garcia, Sophia Garcia, Luke Gravley, Cason Greene, Wendi Greenhaw, Ava Hamrick, Isabella Harlan, Andrew Haynes, Brylea Hyde, Emma Jackson, Trenton Kennington, Elah Kidd, Jina Kim, Vincent Lawrence, Jamie Ledesma, Reagan Lloyd, Hannah Marshall, Audrey McKee, Mollie Mendoza, Grady Molder, Allie Oelschig, Jacob Pyles, Hayley Robertson, Riley Sams, Bentley Sherrill, Peyton Smith, Tyler St Don, Landree Stone, Chyenne Talbot, Marleigh Thompson, Anna Urquiza, Jaxson Vaughn, Nathan Walters, Mattie Weaver, Jackson White, Jillian Williams, Aidan Windham, Landon Womack

 

“A/B” Honor Roll

Nadia Aguado, Pecos Akridge, Zoe Bolfing, Chyanne Bramlett,  Rayna Brown, Abby Burgess, Mark Castillo, Cambry Crider, Jayden Davenport, Emory Edwards, Joshua Evans, Tristan Fowler, Kylee Frye, Tobin Gatlin, Madilyn Gloria, Micah Griffith, Aydin Hallock, Cruz Hernandez, Jose Hernandez, Madison Hewett, Holly Hunter, Brooklynn Irvin, Elyse Jernigan, Tyson Leblanc, Texy Manders, Jaydon Martin, Emily Mills, Naji Monroe,  William Murphy, Ryan Pomeroy, Ella Redwine, Saige Reid, Brooklyn Rhinehart,  Yancy Ross, Katie Shiver, Cody Shrum, Caydince Solsbery, Michael Swanson, Cy Tennery, Brenden Valle, Larry Wilkins

 

Third Grade

“A” Honor Roll

Blake Bramlett, Hope Caldwell, Mikayla Carroll, Kyler Crites, Norah Edwards, Abigail Hall, Emily Holbert, Korben Jacobs, Cobie Knight, Michael Kracy, Derek Marquardt, Jacob McDonald, Elise Mikulskis,  Murphy Page, Carter Riley, Elliott Roe, Kannon Ward

 

“A/B” Honor Roll

Ezekiel Adams, Gage Archer, Nathan  Berry, Alissa Biscardi, Blakely Bleeker, Everett Brown, Thomas Buchanan, Caiden Carroll, Nicholas Chatman, Haley Collins, Brazos Cornelison, Landon Davis, Trinity Diebold, Rebecca Dixon, Allyson Dobbs, Ryann Dunn, Glenn Gilmore-Mercado, Kelsey Hammons, Brynn Hasty, David Helton, Marion Herring, Carter Hinsley, Caroline Holson, Max Hughes, Riley Huisman, Megan James, Colton Jernigan, Luke Jernigan, Ryland Kemp, Jude Kemper, Casey Labelle, Bryson Lee, Marina Long, Leon Lopez, Jessylnn Maldonado, Logan Manuel,  Lilyan McCall, Madison McElhaney, Derek McGuire, Baylee Mihalakis, Charlsey Miller, Wyatt Norman, Presley Nuttall, Emily Ortiz, Lizania Perez, Derek Petty, Cody Pigg, Ryan Ray, Avian Sage, Austin Sams, Austin Schultz, Jeremy Thomas, Keiry Urquiza, Briley Wilson, Jacob Wolfe, Cayden Zunk

 

Fourth Grade

“A” Honor Roll

Konner Babiash, Bailee Barbaro, Luke Basil, Ty Bowden, Abigail Boyd, Rylan Brenish, Garrett Bridge, Blair Brown, Cooper  Brown, Noah Brandon Brown, Tanner Bussey, Tucker Calcote, Weston Cantrell,  Allison DaFoe, Trenton Davenport, Allison ElRod, Nathan Fenter, Rylan Fleming, Addison Ford, Ava Garner, Ella Garner, Milo Hall-Jacobson, Brenna Haynes, Jaziel Hernandez, Lucas Hyde, Hunter Jones, Hector Juarez, Anna Kemper, Olivia Krebbs, Zachary Layland, Ava Lecluyse, Kensington Loving, Dominique Martinez, Emily McGuire, Noah McKelvain, Maximus McPherson, Kamden Medlin, Wade Molinari, Caden Moncrief, Hadley Oppermann, Christian Paddack, Thomas Pierce, Tyler Rodgers, Julien Rodriguez, Madelyn Rose, Dylan Segars, Kyler Shankles, Anna Sommerfeld, Kyle Stahl, Abigail Stone, Jack Stone, Ryanne Swanson, Reese Tennery, Jax Timmons, Aidan Turney, Lillia Villarreal, Preston Voigt, Carsyn Wheeler, Alec Wilkinson

 

“A/B” Honor Roll

Tyler Abel, Gage Alderman, Lilly Barber, Jackson Barton, Dillon Belcher, Trinity Blackwell,  Daniel Cain, McKenna Cain, Morgan Campbell, Chloe Coleman, Colby Conover,  Joe Derryberry, Akyah Ditto, Thomas Evans, Kaitlyn Frost, Bryan Gallegos, Michael Gifford, Luke Gjone, Gilari Gonzalez Flores, Asher Green, Molly Grossman, Reid Harrington, Carlton Hebert, Melinda Hebert, Jacob Holbert, Bailey James, Tania Magallanes, Hayden McNeese, Samuel Moon, Tara Moon, Rylann Mull, Ashley Northrip, Alan Orocio, Maddix Owens-Landers, Brianna Parish, Hayden Patterson, Nicole Petschel, Alyson Pyles, Maddox Ray, Hayden Richardson, Caleb Robinette, Abigail Ruark, Bairon Silvis, Madison Sloan, Sydney Sloan, Jonas Smith, Hunter Squires, Caraline Stalkfleet, Isaiah Trejo, Dre’Don Trewin, Wesley Vassar, Brooklyn Walker, Caroline Wallace, Daylon Webb

 

Fifth Grade

“A” Honor Roll

Spencer Burnfield, Justin Cary, Antonio Castrejon, Cole Clark, Hailey Clingman, Andrew Dias, Tessa Fox, Emma Franklin, Hailey Golen, Ethan Hall, Drew Henderson, Benjamin Hickey, True Hughes, Landon Ivy, Alayna Jenkins, Garrett Jones, Madison Jones,  Jackson Lecluyse, William Lillagore, Dylan Livingston, Creed Lynch, Conner Mitcham, Skyler Mitchell, Zachery Neal, Cristian Padron-Keeling, Brady Pomeroy, Kenzie Prock, Jaden Rodriguez, Madison Roman, Caden Shattuck, Emmie Vaughn, Liberty Vaughn, Joseph Walker, Gracie Weaver, Lillian Williams, Katherine Wood

 

“A/B” Honor Roll

Ryan Baker, Jack Barefoot, Olivia Barone, Madison Black, Trinity Bradshaw, Phillip Bridge, Carlee Carey, Diamond Castillo,  Rylan DeRouen, Charlie Dolan, Isaiah Foster, Katherine Funk, Anthony Garcia, Kailyn Gongora, Avryl Graham, Dakota Grim, Tyler Guidry, Andrew Hammons, Brylei  Heppler, Autum Homes, Hayden Hoon, Brennan Hunter, Rheanna Kuhn, Aiden Landers, Josylin Macumber, Jack Manders, Hayden Maples, Landon Martin, Calista Mitcham, Vincent Mitton, Carley Moreland, Ryan Ornelles, Thomas Overcash, Evan Purgason, David Quist,  Ana Rodriguez, Citlaly Rodriguez, Dylan Seymour, Ryan Shrum, Madalynn Smith, Bryson Sparks, Kailey Streeter, Landon Thomas, Joe Torres, Emma Tyus, Bryce Valle,  Makaia Wilkerson, Braiden Womack,