Return to Headlines

5th Six Weeks

Acton Elementary 2015-2016

5th Six Weeks Honor Roll

 

First Grade

“A” Honor Roll

Breleigh Barrington, Noah Barrington, Jose Barron, Aniya Blackman, Ke’Aaron, Easton Bleeker, Michael Bolfing, Lelan Brown, Noah Aiden Brown, Perry Cates, Eli Cockrell, Krew Crites, Audry Dobbs, Troy Farner, Emma Farrell, Ashton Garrett-Erwin, Alyson Gonzalez, Tyler Harrison, Collin Hasegawa, Emily Hatfield, Ashton Heimer, Jaxon Hill, Hunter Hogan, Kyleigh Huggins, Sean Kim, Hunter Knight-Williams, Cooper Lamb, Kylan Loving, Anneliese Luersen, Isabella Mconald, Kevin McGinley, Kayley McPhate, Mason McPherson, Sutton Medlin, Bren Molinari, Greyson Oppermann, Jenna Overcash, Kai Pace, Jeibry Preza, Addison Putnam, Natalie Ramirez, Micah Reid, Hunter Rodgers, Beckett Roe, Kash Rogers, Bailey Roy, Nolan Segars, Samuel  Shackelford, Bryson Smith, Koen Stahl, Korbin Steele, Connor Sullivan, Slayter Thompson, Ashton  Turney, Briann Valle, Allison Walker, Emilee Walls, Annah Whidden, Riley Wolfe, Gillian Wood

 

 “A/B” Honor Roll

Ryan Abel, Brooke Barber, Hailey Brookshire, Kelsey Cardwell, Ruby Castro, River Dunn, Brady Eccles, Ethan Erwin, Emmerson Ford, Hayden Garcia, Hudson Gjone, Maria Gonzalez, Austin Hammond, Landree Harrington, Brett Hasty, Zane Hughes, Christyan Jeffery, Guage Labelle, Jovi Lee, Julia McCall, Jaxon McNaughton, Loki  Merket, Abigail Mikulskis, Ava Monroe, Mark Oviedo, Kyler Richardson, Allison Schemensky, Patrick Shelly, Hunter Stafford, Grayson Stein, Rylee Swanson, Ty Talbot, Alexander Tienda, June Tilley, Kylee Toth, Lauren Trejo, Riley Trussell, Rachel Venable, Bailey Weldon, Skilyn Wick, Faron Wiedebusch, Makenzie Youngblood

 

Second Grade

“A” Honor Roll

Nadia Aguado, Caylee Alderman, Azariah Boykin, Brooke Brannum, Rayliegh Brown, Cabry Burke, Carlee Jo Burnfield, Chase Cantrell, Fielding Carey, Cambry Crider, Cooper Cumba, Hannah DaFoe, Jacob Davenport, Jozy Drennan, Emory Edwards, Dylan Elliott, Joshua Evans, Scarlett Farner, Madelynne Fitzgerald, Christian Garcia, Sophia Garcia, Luke Gravley, Wendi  Greenhaw, Aydin Hallock, Ava Hamrick, Isabella Harlan, Andrew Haynes, Brylea Hyde, Emma Jackson, Elyse Jernigan, Trenton Kennington, Elah Kidd, Reagan Lloyd, Hannah Marshall, Audry McKee, Mollie Mendoza, Emily Mills, Grady Molder, Allie Oelschig, Jacob Pyles, Yancy Ross, Bentley Sherrill, Katie Shiver, Peyton Smith, Caydince Solsbery, Tyler St Don, Landree Stone, Marleigh Thompson, Anna Urquiza, Jaxson Vaughn, Nathan Walters, Mattie Weaver, Jackson White, Jillian Williams, Aidan Windham

 

 “A/B” Honor Roll

Nolan Black, Austin Blontz, Zoe Bolfing, Chyanne Bramlett, Rayna Brown, Sean Brown, Abby Burgess, Raziel Byrom, Mark Castillo, Kenley Cline, Jayden Davenport, Lucas Dimas, Tristan Fowler, Kylee Frye, Madilyn Gloria, Cason Green, Micah Griffith, Landon Grim, Cruz Hernandez, Madison Hewett, Holly Hunter, Brooklynn Irvin, Jina Kim, Vincent Lawrenece, Tyson LeBlanc, Jaydon Martin, Samuel Martinez, Naji Monroe, William Muprhy, Elijah Mwachande, Camila Orocio, Ryan Pomeroy, Ella Redwine, Saige Reid, Broolklyn Rhinehart, Katelynn Robinette, Brycen Rogholt, Riley Sams, Cody Shrum, Dylon Smith, Michael Swanson, Chyenne Talbot, Cy Tennery, Brenden Valle, Eli Williams, Landon Womack

 

Third Grade

“A” Honor Roll

Ezekiel Adams, Nathan Berry, Blakely Bleeker, Blake Bramlett,  Hope Caldwell, Caiden Carroll, Mikayla Carroll, Kyler Crites, Allyson Dobbs, Norah Edwards, Max Hughes, Korben Jacobs, Megan James, Cobie Knight, Michael Kracy, Bryson Lee, Marina Long, Derek Marquardt, Lilyan McCall, Jacob McDonald, Derek McGuire, Elise Mikulskis, Charlsey Miller, Presley Nuttall, Emily Ortiz, Murphy Page, Ryan Ray, Alexis Record, Carter Riley, Elliott Roe, Kannon Ward, Jacob Wolfe

 

 “A/B” Honor Roll

Gage Archer, Chance Bedford, Alissa Biscardi, Everett Brown, Thomas Buchanan, Nicholas Chatman, Haley Collins, Brazos Cornelison, Landon Davis, Trinity Diebold, Rebecca Dixon, Ryann Dunn, Glenn Gilmore-Mercado, Kenadi  GoForth, Lupita Gonzalez, Bryanna Graham, Tristan Grier, Kelsey Hammons, Brynn Hasty, David Helton, Christian Hernandez, Carter Hinsley, Riley Huisman, Colton Jernigan, Luke Jernigan, Ryland Kemp, Jude Kemper, Leon Lopez, Madison MaCumber, Jessylnn Maldonado, Logan Manuel, Madison McElhaney, Baylee  Mihalakis, Blye Mounce, Wyatt Norman, Lizania Perez, Derek Petty, Cody Pigg, Jackson Powell, Avian Sage, Austin Schultz, Jeremy Thomas, Ariana Tirado, Keiry Urquiza, Trevor Vossler, Briley Wilson, Cayden Zunk

 

 

 

 

 

 

Fourth Grade

“A” Honor Roll

Gage Alderman, Konner Babiash, Bailee Barbaro, Jackson Barton, Luke Basil, Ty Bowden, Abigail Boyd, Rylan Brenish, Garrett Bridge, Blair Brown, Cooper Brown, Noah Brandon Brown, Tanner Bussey, McKenna Cain, Tucker Calcote, Weston Cantrell, Brady Cornelison, Allison DaFoe, Trenton Davenport, Allison ElRod, Nathan Fenter, Rylan Fleming, Addison Ford, Kaitlyn Frost, Ava Garner, Ella Garner, Michael Gifford, Luke Gjone, Gilari Gonzalez, Milo Hall-Jacobson, Brenna Haynes, Jaziel Hernandez, Lucas Hyde, Bailey James, Hector Juarez, Anna Kemper, Olivia Krebbs Zachary Layland, Ava LeCluyse, Kensington Loving, Dominique Martinez, Noah McKelvain, Maximus McPherson, Kamden Medlin, Wade Molinari, Caden Moncrief, Tara Moon, Hadley Oppermann, Christian Paddack, Thomas Pierce, Alyson Pyles, Maddox Ray, Caleb Robinette, Tyler Rodgers, Julien Rodriguez, Madelyn Rose, Kyler Shankles, Anna May Sommerfeld, Kyle Stahl, Abigail Stone, Jack Stone, Ryanne Swanson, Reese Tennery, Jax Timmons, Dre’Don Trewin, Aidan Turney, Lillia Villarreal, Preston Voigt, Daylon Webb, Carsyn Wheeler

 

 “A/B” Honor Roll

Tyler Abel, Gus Alexander, Lilly Barber, Amber Barker, Dillon Belcher, Trinity Blackwell, Daniel Cain, Morgan Campbell, Chloe Coleman, Colby Conover, Thomas Evans, Bryan Gallegos, Asher Green, Molly Grossman, Reid Harrington, Carlton Hebert, Melinda Hebert, Payton Hogan, Taden Hogan, Hunter Jones, Tania Magallanes, Emily McGuire, Preston  McKinzie, Hayden McNeese, Samuel Moon, Ryann Mull, Ashley Northrip, Alan Orocio, Maddix Owens-Landers, Hayden Patterson, Nicole Petschel, Hayden Richardson, Paige Rickenbrode, Abigail Ruark, Dylan Segars, Madison Sloan, Sydney Sloan, Hunter Squires, Caraline Stalkfleet, Payton Thomason, Isaiah Trejo, Brooklyn Walker, Caroline Wallace, Alec Wilkinson

 

Fifth Grade

“A” Honor Roll

Jack Barefoot, Spencer Burnfield, Justin Cary, Antonio Castrejon, Cole Clark, Hailey Clingman, Andrew Disa, Tessa Fox, Katherine Funk, Hailey Golen, Ethan Hall, Elizabeth Heil, Drew Henderson, Brylei  Heppler, Benjamin Hickey,True Hughes, Landon Ivy, Alayna Jenkins, Garrett Jones, Madison, Jones, Jackson LeCluyse, William Lillagore, Dylan Livingston, Creed Lynch, Conner Mithcam, Skyler Mitchell, Zachery Neal, Brady Pomeroy, Jaden Rodriguez, Madison Roman, Bryson Sparks, Emmie Vaughn, Liberty Vaughn, Lillian Williams, Katherine Wood

 

 “A/B” Honor Roll

Ryan Baker, Olivia Barone, Madison Black, Trinity Bradshaw, Carlee Carey, Diamond Castillo, Albert Castro, Gabrielle Davis, Makaylynn Davis, Rylan DeRouen, Charlie Dolan, Isaiah Foster, Emma Franklin, Anthony Garcia, Kailyn Gongora-Maritnez, Avryl Graham, Dakota Grim, Tyler Guidry, Daymen Hallock, Autum Holmes, Hayden Hoon, Brennan Hunter, Rheanna Kuhn, Aiden Landers, Jack Manders, Hayden Maples, Landon Martin, Vincent Mitton, Nolan Moore, Carley Moreland, Ryan Ornelles, Thomas Overcash, Cristian Padron-Keeling, Kenzie Prock, Evan Purgason, David Quist, Bailee Rhinehart, Thomas Roberts, Ana Rodriguez, Citlaly Rodriguez, Lauren Schemensky , Dylan Seymour, Caden Shattuck, Madalynn Smith, Kailey Streeter, Landon Thomas, Joe Torres, Emma Tyus, Bryce Valle, Joseph Walker, Gracie Weaver, Makaia Wilkerson, Braiden Womack