Return to Headlines

1st Six Weeks

Granbury Middle School 2015-2016

Honor Roll

1st Six Weeks Honor Roll

Sixth Grade

“A” Honor Roll

 

Bailee R. Armstrong, Alicia M. Barber, Madison P. Bills, Kaylee A. Black, Jeremiah C. Boernson, William P.

Bradley, Robert D. Brown, Laura E. Burch, Todd B. Eatherly, Van A. Franco, Casen R. Gentry, Andi Halili,

McKenzie M. Hamilton, Mykeil L. Harris, Reese E. Holmgreen, Kenlee J. Hubble, Wesleigh R. Hyatt,

Lorraine F. Johns De-La Garza, Casen D. Martin, Chandler C. Moore, Georgia G. Myers, Caitlyn S. Nagel,

Zachary T. Payne, Tyler S. Peterson, Abbie N. Pruett, Israel Ramirez, Julian A. Ramirez, Andrew D. Randle,

McKenzie R. Reason, Erick Robles, Andre M. Rocha, MacKenzie M. Smith, Gavin J. Sylvester, Emily R.

Tatarko, Heriberto E. Tovar, Reese C. Villarreal, Mercy A. Wood, Kameron P. Yarbrough.

 

“A/B” Honor Roll

 

Dylan N. Baldridge, Kaylynn E. Beech, Noah C. Berry, Hunter D. Bright, Julieta O. Briones, Aria Y. Brock,

Johnathon S. Brown, Wyatt M. Carrol, Clara A. Cason, Ian I. Castruita, Benjamin A. Cole, Hannah R. Cole,

Areli A. Martinez-Coronilla, Simon R. Crews, Caylin E. Damron, Ericka F. Dawson, Jason D. Durham,

Adyson C. Earlston, Kaylee J. Early, Sarah S. Folsom, Sierra A. Franks, Ashlyn K. Franklin, Dominik W.

Frost, Carolina Garcia, Haylei G. Godfrey, Milan R. Guill, Priscilla M. Gutierrez, Billy James A. Hafford,

Rhys L. Hall, Jacob A. Hanson, Grady W. Harmon, Emma G. Hart, Isaac A. Aguado-Hernandez,

Patricio F. Castaneda-Hernandez, Luis A. Hernandez, Nadia Hernandez, Erick Hernandez-Hernandez, Madison L. Hidalgo, Elizabeth Ovalia R. Hilley, Daniel A. Hinojosa, Ethan M. Hodges, Jorge L. Jaramillo, Elizabeth Ava M. Landrum, Grayce M. Lane, Baileigh N. Laney, Lillie D. Logue, Brisa Lozada, Christopher H. Martinez, Edward G. Martinez, Zitlalli  Mascorro, Nathan Z. Mason, Brayden A. Max, Sierra L. McCreight, Cassidee S. McGinnis, William A. McGinnis, Xzavier K. Miller, Ayden G. Mitchell, Lorena L. Monzon, Danny R. Moore, Valeria G. Chavez-Morales, Caden L. Morton, Kaylee R. Nowlin, Isaac E. O’Neal, Daniela G. Olivares, Dibash Pandey , Haleigh M. Pearson, Madeline S. Phillips, Aspen H. Pilgrim, Brittany D. Proctor, Emily E. Pyle, Oscar Mendoza-Reyes, Lucien D. Richardson, Elijah F. Riggio, Dezarae I. Rios, Jorge E. Aldape-Rodriguez, Aslynn L. Ruby, Fernando Contreras-Ruiz, Desiree X’A. Salazar, Isabella R. Sanchez, Ashton C. Sanders, Viviana Sandoval, Gregory R. Scott, Christian A. Sells, Hannah L. Smart, Annessa L. Smith, Maci E. Smith, Ralei P. Smith, Matthew D. Stephens, Luke B. Stettler, Jordyn D. Stevens, Breanna C. Tincher, Ashley M. Torres , Martin De J. Hernandez-Tovar, Frank J. Tovar, Wyatt M. Walters, Katelynne L. Wren, Joshua M. Wright, Montana H. York, Samuel Z. York, Angela C. Young, Jedi S. Zapata.

 

Seventh Grade

“A” Honor Roll

 

Abigail G. Allen, Clayton J. Allison, Dawson R. Ball, Cade C. Barnes, John L. Boyes, Hannah M. Branum,

Camryn B. Carnes, Emma K. Cheyne, Alison G. Cooper, Mayra L. Coronilla, Daniel E. D’Souza, Natalee J.

Dovers, Jadee N. Drum, Anna B. Ellis, Tyler C. Ellis, Oliver De Jesus Garcia-Espinosa, Richard D. Flatt,

Nathan F. Gibson, Jacqueline Luna-Gutierrez, Katy M. Hall, Luis J. Zuniga-Hernandez, Carolina L. Hernandez, Paige A. Joffrion, Jose J. Juarez, Aubrey R. Kirby, Grant T. Kirkland, Madelyn E. Lane, Ethan

H. Mayo, Luci S. McManus, Rylie P. Miller, Kaylee S. Murphey, Lillian C. Myers, Meagan R. Neagle, Kaci

N. Owens, Travis R. Pedigo, Lillian T. Rubio, Noah J. Russell, Georgia F. Sims, Jaelyn P. Strickland, Kayden

M. Vann, Julian Villalobos, Blake J. Wann, Jackson G. Watson.

 

“A/B” Honor Roll

 

Mathew C. Anchondo, Caleb M. Anderson, La’Nyhia N. Andrews, Luis A. Arriaga, Mya M. Baker, Jacob

M. Bates, Joshua R. Beaver, Phoebe S. Beckley, Jacob R. Bennett, Hailey B. Bullock, Cassidy N. Castillo,

Justin D. Chapman, Kros E. Croxton, Savana R. Cruz, Jacklynn N. Davis, Taylor N. Davis, Alexus H.

Dotson, Haley R. Echols, Edgar G. Escarcega, Christian J. Espinoza, Jorge Espinoza, Darrius M. Evans,

Jeremiah Flores, Kyndell L. Fojtasek, Reagan E. Franklin, Abigail A. Fulcher, Mayela Garcia, Ethan H.

Glaze, Adam J. Gomez, Alex I. Gomez, Jessica Lauren N. Gutierrez, Chase G. Guzman, Heather D. Harding,

Sephreana K. Hattenbach, Lucas V. Hernandez, Cameron C. Hibbs, Landon J. Hodges, Shyla A. Holland,

D’Juan C. Holmes, John A. Holt, Cierra N. King, Grayson S. King, Johnny J. Kirk, Kirstie N. Koehn, Carrie

Samantha J. Landrum, Garrett D. Lewis, Ryan G. Lilley, Dacia R. Lopez, Kadin A. Lopez, Nicholas J.

Mager, Jennifer G. Martinez, Nicholas S. Mayberry, Dakota B. McNatt, Daisy J. Melendez, Miriam D.

Martinez-Mendez, Hector D. Morales, Angel S. Mosco, Sophia N. Patmore, Andrea Perez, Alondra Y.

Diaz-Prado, Blake W. Pyles, Nicholas D. Ramirez, Maci K. Riddle, Lizet Rodriguez, Donovan A. Rodriquez,

Angelina Rogers, Michael B. Ross, Jeremy E. Sadler, Victoria C. Salazar, Margarita Sandoval, Kendall C.

Satterfield, Cristian M. Scoggins, Jacob E. Scott, Cory G. Shepard, Johnathan Soto, Payton R. Stetler, Rylee

B. Stokes. Erick J. Stovall, Zabryna C. Taylor, Crystalangelie Torres, Madison R. Turner, Joseph L.

Vasquez, Kiersti Ann E. Vazquez, Maria E. Sanchez-Vega, Daisy Veloz, Jayden K. Wallin, Becca K. Wilson,

Lauren R. Wilson, Donny W. Yeats, Alexis L. Young.

 

Eighth Grade

“A” Honor Roll

 

Marissa K. Allsup, Nala I. Anzures, Kyla A. Asante-Wiredu, Melinda R. Beeson, Meridith K. Blakley, Macie

A. Blohowiak, Victoria J. Braby, Tyler A. Brown, Austin H. Callaway, Whitney L. Carrol, Elicia B. Cruz,

Leah C. D’Souza, Melia C. Durham, Edith Espinoza, Jaden A. Ford, Royelio Gonzalez-Guillen, Mason L.

Hadley, Ethan R. Hart, Brock E. Holmgreen, Jackson M. Ludwig, Austin R. Lynch, Tiffany N. Martens,

Mariah H. Miller, Sara N. Nelson, Eliseo G. Oyarce, Kyli F. Purselley, Rayli L. Ruby, Kyla S. Shelnutt,

Barbara A. Wallace, Landon L. Youngs.

 

“A/B” Honor Roll

 

Kaylee A. Bell, Hunter K. Bravenec, Lacey D. Brown, Doyle Patrick L. Collins, Lillian M. Cook, Jaden R.

Couto, Devan J. Dalby, Ashton M. Daughrity, Lydia M. Deanda, Marissa A. Dilluvio, Aubrey C. Dobbins,

Dylan Dunn, Miriam M. Hernandez-Espinosa, Barbara B. Espinoza, Tyrel J. Frost, Eberardo Galindo,

Ashley D. Garcia, Evangelina G. Gomez, Veronica D. Gomez, Royery Guillen-Gonzalez, Anna E. Gray,

Grace K. Gray, Abigail B. Griffin, Tiffany K. Hadaway, Preston K. Harris, Angaliyah C. Henderson, Karla

P. Sanchez-Hernandez, Chloee R. Hickey, Michaela S. Holder, Heather S. Hull, Yahaira Gomez-Jimenez,

Rebecca A. Rideau-Jimenez, Rosa M. Juarez, Heather A. Lee, Dalton E. Loter, Grady C. Mabery, Dallas A.

Mager, Alexus N. Manzano, Juan F. Mendez-Martinez, Dillon T. Metcalf, Statia L. Moore, Christian B.

Nagel, Alyssa C. Nichols, Brandon Dale T. Norseworthy, Peyton J. O’Dell , Eduardo Olea, Kristella Perez,

Trevor R. Phillips, Ranishia R. Pickett, Mikali A. Porter, Natalie L. Pyles, Juan G. Gomez-Rangel,

Rene M. Robles, Valeria G. Sanchez, Deanna N. Sherrouse, Kassidy L. Singleton, Rory S. McCaslin-Smith,

Cheyenne N. Spencer, Shelby L. Spiers, Paityn N. Stone, Miryah A. Strauss, Celina A. Stuer, Mirian A.

Hernandez-Tovar, Cade A. Underwood, Victoria Elsa M. Val Verde, James Kenneth O. Vandergriff, Cyrus

S. Vara, Kassidy C. Walker, Bailee M. Weger, Madison R. White, Kaylee M. Wilcox, Makayla A. Woody,

Ethan D. Wright, Michaela N. Young, Isaiah B. Zapata.