Return to Headlines

2nd Six Weeks

Granbury Middle School 2015-2016

Honor Roll

2nd   Six-Week Honor Roll

Sixth Grade

 

A Honor Roll

 

 Alicia M. Barber, Madison P. Bills, Kaylee A. Black, William P. Bradley, Robert D. Brown, Laura E. Burch, Ian I. Castruita, Simon R. Crews, Todd B. Eatherly, Van A. Franco, Carolina Garcia, Andi Halili, Rhys L. Hall, McKenzie M. Hamilton, Jacob A. Hanson, Mykeil L. Harris, Isaac A. Hernandez-Aguado,  Reese E. Holmgreen, Kenlee J. Hubble, Wesleigh R. Hyatt, Jorge L. Jaramillo, Lorraine F. Johns De-La Garza, Elizabeth Eva M. Landrum, Casen D. Martin, Georgia G. Myers, Zachary T. Payne, Tyler S. Peterson,  Julian A. Ramirez, Aslynn L. Ruby, Isabella R. Sanchez, MacKenzie M. Smith, Jordyn D. Stevens, Gavin J. Sylvester, Heriberto E. Tovar, Mercy A. Wood.

 

A/B Honor Roll

 

Ana B. Aguado-Espinosa, Bailee R. Armstrong, Dylan N. Baldridge, Jeremiah C. Boernson, Samuel I. Boyd, Hunter D. Bright, Aria Y. Brock, Wyatt M. Carrol, Clara A. Cason, Benjamin A. Cole, Hannah R. Cole, Caylin E. Damron, Ericka F. Dawson, Alexzander J. Durham, Jason D. Durham, Adyson C. Earlston, Sarah S. Folsom, Tye M. Foster, Sierra A. Frank, Dominik W. Frost, Casen R. Gentry, Milan R. Guill, Billy James A. Hafford, Grady W. Harmon, Emma G. Hart, Christen A. Hawkins, Yulisa Hernandez-Espinosa,  Luis A. Hernandez, Nadia Hernandez, Abbygail J. Hicks, Daniel A. Hinojosa, Ethan M. Hodges, Samantha R. Kumm, Valerie G. Lamont, Grayce M. Lane, Baileigh N. Laney, Kaitlyn R. Lee, Lillie D. Logue, Seth W. Longo, Christopher H. Martinez, Elligh J. Martinez, Jaime Martinez, Jennifer Martinez,  Zitlalli Mascorro, Cassidee S. McGinnis, Xzavier K. Miller, Lorena L. Monzon, Chandler C. Moore, Danny R. Moore, Caden L. Morton, Caitlyn S. Nagel, Devon N. Neagle, Kyia D. Nichols, Kaylee R. Nowlin, Isaac E. ONeal, Daniela G. Olivares, Dibash Pandey , Haleigh M. Pearson, Madeline S. Phillips, Aspen H. Pilgrim, Brittany D. Proctor, Abbie N. Pruett, Emily E. Pyle, Israel Ramirez, Andrew D. Randle, McKenzie R. Reason, Oscar Reyes-Mendoza, Lucien D. Richardson, Elijah F. Riggio, Erick Robles, Andre M. Rocha, Jorge E. Rodriguez-Aldape, Alberto I. Rodriquez, Fernando Ruiz-Contreras, Viviana Sandoval, Cody L. Scarber, Gregory R. Scott, Christian A. Sells, Hannah L. Smart, Maci E. Smith, Ralei P. Smith, Matthew D. Stephens, Emily R. Tatarko, Jett J. Tatarko,  Ashley M. Torres, Joanna M. Tovar, Reese C. Villarreal,  Wyatt M. Walters, Katelynne L. Wren, Kameron P. Yarbrough,  Montana H. York, Samuel Z. York, Angela C. Young, Jedi S. Zapata.

 

Seventh Grade

 

A Honor Roll

 

Abigail G. Allen, Clayton J. Allison, LaNyhia N. Andrews, Cade C. Barnes, Josh R. Beaver, Hannah M. Branum, Camryn B. Carnes, Emma K. Cheyne, Mayra L. Coronilla, Daniel E. DSouza, Natalee J.

Dovers, Jadee N. Drum, Haley R. Echols, Anna B. Ellis, Tyler C. Ellis,  Richard D. Flatt, Nathan F. Gibson, Adam J. Gomez,  Katy M. Hall, Luis J. Zuniga-Hernandez, John A. Holt, Grayson S. King, Aubrey R. Kirby, Grant T. Kirkland, Nicholas S. Mayberry, Luci S. McManus, Lillian C. Myers, Meagan R. Neagle, Kaci N. Owens, Travis R. Pedigo, Michael B. Ross, Noah J. Russell, Georgia F. Sims, Jaelyn P. Strickland, Kayden M. Vann, Kiersti A.-Elena Vazquez, Daisy Veloz, Julian Villalobos, Blake J. Wann, Jackson G. Watson.

 

A/B Honor Roll

 

Mathew C. Anchondo, Caleb M. Anderson, Mya M. Baker, Dawson R. Ball, Jacob M. Bates, Lizbeth C. Becerra, Phoebe S. Beckley, Caven B. Bennett, William L. Bledsoe, John L. Boyes, Hailey B. Bullock, Cassidy N. Castillo , Justyn R. Collins, Allison G. Cooper, Savana R. Cruz, Rogelio I. Davila,  Aaron M. Davis, Jacklynn N. Davis, Taylor N. Davis, Alexus H. Dotson, John R. Elkins, Edgar G. Escarcega, Oliver D. Jesus Espinosa-Garcia, Christian J. Espinoza, Fatima D. Espinoza, Jorge Espinoza, Darrius M. Evans, Abigail A. Fulcher, Vanessa B. Fulcher, Mayela Garcia, Cassidy L. Goen, Alex I. Gomez, Julie B. Green, Jacqueline Gutierrez- Luna, Chase G. Guzman, Ashley N. Hall,  Kendrick A. Hall, Heather D. Harding, Sephreana K. Hattenbach,  Carolina L. Hernandez, Lucas V. Hernandez, Landon J. Hodges, DJuan C. Holmes, Anastasia R. Irish, Mario G. Jaramillo, Paige A. Joffrion, Jose J. Juarez, Johnny J. Kirk, Lareina N. Lett, Garrett D. Lewis, Dacia R. Lopez, Kadin A. Lopez, Nicholas J. Mager, Jennifer G. Martinez, Ethan H. Mayo, Daisy J. Melendez, Miriam D. Martinez-Mendez, Rylie P. Miller, Walker R. Minor, Hector D. Morales, Kaylee S. Murphy, Cason G. Nelson, Courtney M. Packer, Madison A. Palm, Kylee N. Patino, Sophia N. Patmore, Elizabeth P. Pengelly,  Alondra Y. Prado-Diaz, Sarah M. Purdy, Nicholas D. Ramirez, Jessica R. Rhyne, Maci K. Riddle, Gabriella P. Riggio, Lizet Rodriguez, Donovan A. Rodriquez, Lillian T. Rubio, Jeremy E. Sadler, Victoria C. Salazar, Margarita Sandoval, Kendall C. Satterfield, Cristian M. Scoggins, Jacob E. Scott, Cory G. Shepard, Johnathan Soto, Payton R. Stetler, Casen M. Swindle, Crystalangelie Torres, Joanna L. Torrez, Madison R. Turner, Alyssa A. Valdez, Maria E. Vega-Sanchez, Cordell H. Veliz, Jayden K. Wallin, Becca K. Wilson, Lauren R. Wilson, Taysen M. Wright, Alexis L. Young.

 

Eighth Grade

 

A Honor Roll

 

 Kyla A. Asante-Wiredu, Melinda R. Beeson, Meridith K. Blakley, Whitney L. Carrol, Elicia B. Cruz, Leah C. DSouza, Tyrel J. Frost, Calysa Gray, Mason L. Hadley, Ethan R. Hart, Brock E. Holmgreen, Austin R. Lynch, Lydia N. Olivares,  Eliseo G. Oyarce, Rayli L. Ruby, Miryah A. Strauss, Barbara A. Wallace, Landon L. Youngs.

 

A/B Honor Roll

 

Marissa K. Allsup, Isaiah Z. Ambler, Nala I. Anzures, Ernesto Arredondo, Stephanie R. Bell, Abby M. Bent, Maci A. Blohowiak, Eric G. Bonham, Hunter K. Bravenec, Lacey D. Brown, Austin H. Callaway, Ana V. Chavez-Hinostroza, Trinity J. Marie Cline, Doyle Patrick L. Collins, Lillian M. Cook, Jaden R.

Couto, Devan J. Dalby, Ashton M. Daughrity, Daniel E. DeFord, Marissa A. Dilluvio, Aubrey C. Dobbins, Dylan Dunn, Melia C. Durham, Courtney L. Elswick, Miriam M. Espinosa-Hernandez, Edith Espinoza, Jaden A. Ford, Abbigayle C. Fredrich, Evangelina G. Gomez, Veronica D. Gomez, Royery Guillen-Gonzalez, Omar Gonzalez, Grace K. Gray, Abigail B. Griffin, Cody J. Harp, Preston K. Harris, Karla P. Hernandez-Sanchez, Chloee R. Hickey, Michaela S. Holder, Angel Huerta, Heather S. Hull, Kourtney L. Hutt, Rolando Jaramillo, Yahaira Jimenez-Gomez, Rebecca A. Jimenez-Rideau, Rosa M. Juarez, Sheyenne F. Lamont, Dalton E. Loter, Jackson M. Ludwig, Grady C. Mabery, Dallas A. Mager, Tiffany N. Martens, Kassandra L. Martinez-Moreno, Juan F. Mendez-Martinez, Mariah H. Miller, Sara N. Nelson, Brandon Dale T. Norseworthy, Peyton J. ODell , Eduardo Olea, Kristella Perez, Trevor R. Phillips, Jesse A. Mikkel Prater, Kyli F. Purselley, Kaia J. Redus, Rene M. Robles, Valeria G. Sanchez, Kyla S. Shelnutt, Deanna N. Sherrouse, Shelby L. Spiers, Jaspper A. St. Clair, Celina A. Stuer, James C. Torrez, Mirian A. Tovar-Hernandez, Cade A. Underwood, James Kenneth O. Vandergriff, Cyrus S. Vara, Jolyn Venecia, Madison R. White, Alexander R. Whitlock, Christopher R. Wilkins, Laney D.-Anne Williams, Ethan D. Wright, Michaela N. Young, Isaiah B. Zapata.