Return to Headlines

3rd Six Weeks

Granbury Middle School 2015-2016

Honor Roll

3rd   Six-Week Honor Roll

Sixth Grade

“A” Honor Roll

Alicia M. Barber, Madison P. Bills, Kaylee A. Black, William P. Bradley, Aria Y. Brock,  Laura E. Burch, Ian I. Castruita, Caylin E. Damron, Todd B. Eatherly, Van A. Franco, Carolina Garcia, Casen R. Gentry, Milan R. Guill,  Andi Halili, Emma G. Hart, Abbygail J. Hicks, Reese E. Holmgreen, Kenlee J. Hubble, Wesleigh R. Hyatt, Jorge L. Jaramillo, Lorraine F. Johns De-La Garza, Elizabeth Eva M. Landrum, Chandler C. Moore, Georgia G. Myers, Caitlyn S. Nagel, Daniela G. Olivares, Dibash Pandey, Zachary T. Payne, Tyler S. Peterson, Emily E. Pyle, Julian A. Ramirez, Oscar Reyes-Mendoza, Elijah F. Riggio, Jorge E. Rodriguez-Aldape,  Aslynn L. Ruby, MacKenzie M. Smith, Gavin J. Sylvester, Heriberto E. Tovar, Wyatt M. Walters,  Mercy A. Wood, Kameron P. Yarbrough.

 

“A/B” Honor Roll

Wendy J. Aguado-Hernandez, Bailee R. Armstrong, Kaylee N. Baker, Dylan N. Baldridge, Haley D. Bandy, Kaylynn E. Beech, Jeremiah C. Boernson, Hunter D. Bright, Julieta O. Briones, Robert D. Brown, Shaylee C. Chester, Aryane Q. Clark, Areli A. Coronilla-Martinez, Jerry R. Dobbs, Alexzander J. Durham, Jason D. Durham, Adyson C. Earlston, Kaylee J. Early, Sarah S. Folsom, Tye M. Foster, Sierra A. Frank, Ashlyn K. Franklin, Dominik W. Frost, Haylei G. Godfrey, Rhys L. Hall, McKenzie M. Hamilton, Jacob A. Hanson, Grady W. Harmon, Mykeil L. Harris,  Isaac A. Hernandez-Aguado, Luis A. Hernandez, Nadia Hernandez, Erick Hernandez-Hernandez, David D. Hicks, Madison L. Hidalgo, Elizabeth Ovalla R. Hilley, Daniel A. Hinojosa, Ethan M. Hodges, Alyssa L. James, Grayce M. Lane, Baileigh N. Laney, Jessie B. Lawson, Hayley N. Llamas, Lillie D. Logue, Brisa Lozada, Casen D. Martin, Christopher H. Martinez, Jaime Martinez, Jennifer Martinez,  Zitlalli  Mascorro, Brayden A. Max, Cassidee S. McGinnis, Xzavier K. Miller, Lorena L. Monzon, Danny R. Moore, Samara Christine S. Moore, Kyia D. Nichols, Kaylee R. Nowlin, Isaac E. O’Neal, Haleigh M. Pearson, Madeline S. Phillips, Aspen H. Pilgrim, Abbie N. Pruett, Israel Ramirez, McKenzie R. Reason, Lucien D. Richardson, Dezarae I. Rios, Andre M. Rocha, Alberto I. Rodriguez, Fernando Ruiz-Contreras, Isabella R. Sanchez, Valeria Sandoval, Viviana Sandoval, Christian A. Sells, Kadin P. Singleton, Hannah L. Smart, Annessa L. Smith, Maci E. Smith, Ralei P. Smith, Aidan D. Stephens, Luke B. Stettler, Jordyn D. Stevens, Ethan D. Streiff, Emily R. Tatarko, Ashley M. Torres, Andres A. Vega, Reese C. Villarreal, Katelynne L. Wren, Montana H. York, Samuel Z. York, Jedi S. Zapata.

 

Seventh Grade

“A” Honor Roll

Abigail G. Allen, Cade C. Barnes, Hannah M. Branum, Hailey B. Bullock, Camryn B. Carnes, Emma K. Cheyne, Alison G. Cooper,  Mayra L. Coronilla, Daniel E. D’Souza, Natalee J. Dovers, Richard D. Flatt, Katy M. Hall, Luis J. Zuniga-Hernandez, Aubrey R. Kirby, Grant T. Kirkland, Garrett D. Lewis, Kadin A. Lopez, Nicholas J. Mager, Hector D. Morales, Lillian C. Myers, Kaci N. Owens, Lillian T. Rubio, Noah J. Russell, Jaelyn P. Strickland, Kiersti A.-Elena Vazquez.

 

“A/B” Honor Roll

Mathew C. Anchondo, Caleb M. Anderson, La’Nyhia N. Andrews, Mya M. Baker, Dawson R. Ball, Jacob M. Bates, Joshua R. Beaver, Lizbeth C. Becerra, Phoebe S. Beckley, Caven B. Bennett, Cheyanne A. Burcham,  Justyn R. Collins, Kros E. Croxton, Savana R. Cruz, Aaron M. Davis, Jacklynn N. Davis, Taylor N. Davis, Jadee N. Drum, Haley R. Echols, John R. Elkins, Anna B. Ellis, Tyler C. Ellis, Oliver D. Jesus Espinosa-Garcia, Christian J. Espinoza, Jorge Espinoza, Darrius M. Evans, Abigail A. Fulcher, Vanessa B. Fulcher, Mayela Garcia, Nathan F. Gibson, Ethan H. Glaze, Adam J. Gomez, Julie B. Green, Jacqueline Gutierrez- Luna, Chase G. Guzman, Ashley N. Hall, Heather D. Harding, Sephreana K. Hattenbach,  Carolina L. Hernandez, Lucas V. Hernandez, Landon J. Hodges, Shyla A. Holland, John A. Holt,  Paige A. Joffrion, Jose J. Juarez, Grayson S. King, Johnny J. Kirk, Carrie Samantha J. Landrum, Tristan W. Lewis, Jennifer G. Martinez, Nicholas S. Mayberry, Ethan H. Mayo, Luci S. McManus, Daisy J. Melendez, Miriam D. Martinez-Mendez, Walker R. Minor, Ciclali C. Mireles, Joel S. Moreno, Kaylee S. Murphy, Maegan R. Neagle, Cason G. Nelson, Brady S. Nemecek,  Travis R. Pedigo, Elizabeth P. Pengelly, Andrea Perez, Sarah M. Purdy, Nicholas D. Ramirez, Maci K. Riddle, Gabriella P. Riggio, Jamie L. Rodriguez, Lesli S. Rodriguez, Lizet Rodriguez, Donovan A. Rodriquez, Michael B. Ross, Jeremy E. Sadler, Victoria C. Salazar, Margarita Sandoval, Kendall C. Satterfield, Cristian M. Scoggins, Jacob E. Scott, Georgia F. Sims, Anthony B. Spiers, Erick J. Stovall, Casen M. Swindle, Madison R. Turner, Alyssa A. Valdez, Maria E. Vega-Sanchez, Cordell H. Veliz, Daisy Veloz, Julian Villalobos, Blake J. Wann, Jackson G. Watson, Chase N. Wilks, Donny W. Yeats.

 

Eighth Grade

“A” Honor Roll

Kyla A. Asante-Wiredu, Melinda R. Beeson, Kaylee A. Bell, Meridith K. Blakley, Whitney L. Carrol, Leah C. D’Souza, Edith Espinoza, Calysa S. Gray, Mason L. Hadley, Michaela S. Holder, Brock E. Holmgreen, Dalton E. Loter, Grady C. Mabery, Dallas A. Mager, Juan F. Mendez-Martinez, Trevor R. Phillips, Kyli F. Purselley, Rayli L. Ruby, Kyla S. Shelnutt, Miryah A. Strauss, Barbara A. Wallace, Michaela N. Young, Landon L. Youngs.

 

 

“A/B” Honor Roll

Jasper B. Aguirre, Marissa K. Allsup, Nala I. Anzures, Maci A. Blohowiak, Joshua D. Bokor, Lacey D. Brown, Austin H. Callaway ,Elicia B. Cruz, Ashton M. Daughrity, Lydia M. DeAnda, Daniel E. DeFord, Marissa A. Dilluvio, Dylan Dunn, Melia C. Durham, Courtney L. Elswick, Miriam M. Espinosa-Hernandez, Abbigayle C. Fredrich, Tyrel J. Frost, Veronica D. Gomez, Royelio Gonzalez-Guillen, Preston K. Harris, Ethan R. Hart, Autumn I. Hazard, Karla P. Hernandez-Sanchez, Chloee R. Hickey, Drewcilla N. Holliday, Angel Huerta, Heather S. Hull, Kourtney  L. Hutt, Yahaira Jimenez-Gomez, Rosa M. Juarez, Heather A. Lee,  Jackson M. Ludwig, Austin R. Lynch, Alexus N. Manzano, Abigail D. Maples, Tiffany N. Martens, Dillon T. Metcalf, Statia L. Moore, Christian B. Nagel, Sara N. Nelson, Brandon Dale T. Norseworthy, Peyton J. O’Dell , Eduardo Olea, Lydia N. Olivares, Eliseo G. Oyarce, Kristella Perez, Ranishia R. Pickett, Mikali A. Porter, Tiffany N. Ravey, Kaia J. Redus, Rene M. Robles, Valeria G. Sanchez, Peyton E. Seymore, Deanna N. Sherrouse, Shelby L. Spiers, Jaspper A. St. Clair, Paityn N. Stone, Celina A. Stuer, Mirian A. Tovar-Hernandez, Michael A. Trevino, Cade A. Underwood, James Kenneth O. Vandergriff, Cyrus S. Vara, Jolyn Venecia, Makayla A. Woody, Isaiah B. Zapata.