Return to Headlines

4th Six Weeks

Granbury Middle School 2015-2016

Honor Roll

4th   Six-Week Honor Roll

Sixth Grade

 

“A” Honor Roll

Bailee R. Armstrong, Alicia M. Barber, Madison P. Bills, Kaylee A. Black, William P. Bradley, Aria Y. Brock,  Laura E. Burch, Caylin E. Damron, Todd B. Eatherly, Van A. Franco, Dominik W. Frost, Carolina Garcia, Casen R. Gentry, Milan R. Guill,  Andi Halili, Grady W. Harmon, Abbygail J. Hicks, Reese E. Holmgreen, Kenlee J. Hubble, Wesleigh R. Hyatt, Lorraine F. Johns De-La Garza, Chandler C. Moore, Georgia G. Myers, Caitlyn S. Nagel, Daniela G. Olivares, Zachary T. Payne, Tyler S. Peterson, Madeline S. Phillips, Emily E. Pyle, Julian A. Ramirez, Elijah F. Riggio, Andre M. Rocha, Jorge E. Rodriguez-Aldape,  Aslynn L. Ruby, Gavin J. Sylvester, Wyatt M. Walters,  Mercy A. Wood, Samuel Z. York.

 

“A/B” Honor Roll

 Kaylee N. Baker, Dylan N. Baldridge, Haley D. Bandy, Jeremiah C. Boernson, Hunter D. Bright, Abigail R. Briley, Johnathon S. Brown, Robert D. Brown, Wyatt M. Carrol, Clara A. Cason, Ian I. Castruita, Aryane Q. Clark, Benjamin A. Cole, Hannah R. Cole, Simon R. Crews, Brandon M. Davis, Erika F. Dawson,  Alexzander J. Durham, Jason D. Durham, Adyson C. Earlston, Sarah S. Folsom, Tye M. Foster, Sierra A. Frank, Ashlyn K. Franklin, Haylei G. Godfrey, Billy J. Allen Hafford, Rhys L. Hall, McKenzie M. Hamilton, Jacob A. Hanson, John R. Harris, Mykeil L. Harris, Emma G. Hart, Isaac A. Hernandez-Aguado, Luis A. Hernandez, Nadia Hernandez, Erick Hernandez-Hernandez, David D. Hicks, Madison L. Hidalgo, Elizabeth Ovalla R. Hilley, Daniel A. Hinojosa, Ethan M. Hodges , Jorge L. Jaramillo, Connor L. Kinser, Samantha R. Kumm, Valerie G. Lamont, Elizabeth E. Marie Landrum, Grayce M. Lane, Baileigh N. Laney, Jessie B. Lawson, Kaitlyn R. Lee, Lillie D. Logue, Casen D. Martin, Christopher H. Martinez, Jamie Martinez, Jennifer Martinez,  Zitlalli  Mascorro, Nathan Z. Mason, Brayden A. Max, Cassidee S. McGinnis, Sierra N. Meazell,  Xzavier K. Miller, Lorena L. Monzon, Danny R. Moore, Kaylee R. Nowlin, Isaac E. O’Neal, Jesus E. Padron, Haleigh M. Pearson, Aspen H. Pilgrim, Brittany D. Proctor, Abbie N. Pruett, Israel Ramirez, Andrew D. Randle, McKenzie R. Reason, Oscar Reyes-Mendoza, Damian L. Rhodes, Lucien D. Richardson, Dezarae I. Rios, Erick Robles,  Alberto I. Rodriguez, Fernando Ruiz-Contreras, Viviana Sandoval, Cody L. Scarber, Christian A. Sells, Kadin P. Singleton, Hannah L. Smart, Maci E. Smith, MacKenzie M. Smith,  Aidan D. Stephens, Matthew D. Stephens, Luke B. Stettler, Jordyn D. Stevens, Emily R. Tatarko, Ashley M. Torres, Heriberto E. Tovar, Joanna M. Tovar, Makailey M. Vargas, Reese C. Villarreal, Sarah N. Lee Westbrook,  Katelynne L. Wren, Brian T. Yanez, Montana H. York, Jedi S. Zapata.

 

Seventh Grade

 

“A” Honor Roll

Cade C. Barnes, Hannah M. Branum, Emma K. Cheyne, Mayra L. Coronilla, Savana R. Cruz, Daniel E. D’Souza, Jadee N. Drum, Anna B. Ellis, Adam J. Gomez, Katy M. Hall, Carolina L. Hernandez, Aubrey R. Kirby, Grant T. Kirkland, Lillian C. Myers, Kaci N. Owens, Travis R. Pedigo, Georgia F. Sims, Maria E. Vega-Sanchez.

 

“A/B” Honor Roll

Abigail G. Allen, Mathew C. Anchondo, Caleb M. Anderson, Mya M. Baker, Joshua R. Beaver, Lizbeth C. Becerra, Phoebe S. Beckley, Caven B. Bennett, William L. Bledsoe, John L. Boyes, Camryn B. Carnes, Justin D. Chapman,  Justyn R. Collins, Alison G. Cooper, Jacklynn N. Davis, Natalie J. Dovers, Haley R. Echols, Tyler C. Ellis, Edgar G. Escarcega, Oliver D. Jesus Espinosa-Garcia, Jorge Espinoza, Darrius M. Evans, Richard D. Flatt, Abigail A. Fulcher, Nathan F. Gibson, Ethan H. Glaze, Cassidy L. Goen, Alex I. Gomez, Jacqueline Gutierrez- Luna, Chase G. Guzman, Ashley N. Hall, Sephreana K. Hattenbach, Luis J. Hernandez-Zuniga, Lucas V. Hernandez, Landon J. Hodges, John A. Holt,  Paige A. Joffrion, Grayson S. King, Johnny J. Kirk, Carrie Samantha J. Landrum, Garrett D. Lewis, Kadin A. Lopez, Nicholas J. Mager,  Nicholas S. Mayberry, Ethan H. Mayo, Luci S. McManus, Daisy J. Melendez, Daisy J. Melendez, Dominick Morales, Hector D. Morales, Angel S. Mosco, Kaylee S. Murphy, Maegan R. Neagle, Sophia N. Patmore, Elizabeth P. Pengelly, Riley C. Pickett, Nicholas D. Ramirez, Jessica R. Rhyne, Lesli S. Rodriguez, Lizet Rodriguez, Donovan A. Rodriquez, Michael B. Ross, Lillian T. Rubio, Jeremy E. Sadler, Margarita Sandoval, Jaelyn P. Strickland,  Crystalangelie Torres, Kayden M. Vann, Kiersti A. Elena Vazquez, Julian Villalobos, Justin W. Walden, Blake J. Wann, Jackson G. Watson, Taylor R. Willingham, Becca K. Wilson, Donny W. Yeats.

 

Eighth Grade

 

“A” Honor Roll

Kyla A. Asante-Wiredu, Melinda R. Beeson, Victoria J. Braby, Whitney L. Carrol, Elicia B. Cruz, Leah C. D’Souza, Ashton M. Daughrity, Edith Espinoza, Abbigayle C. Fredrich, Tyrel J. Frost, Calysa S. Gray, Mason L. Hadley, Ethan R. Hart, Brock E. Holmgreen, Austin R. Lynch, Brandon D. Thornton Norseworthy, Eduardo Olea, Lydia N. Olivares, Barbara A. Wallace, Bradley A. Wilkins, Landon L. Youngs.

 

 

“A/B” Honor Roll

Marissa K. Allsup, Nala I. Anzures, Abby M. Bent, Maci A. Blohowiak, Lacey D. Brown, Tyler A. Brown, Austin H. Callaway ,Trinity J. Marie Cline, Devan J. Dalby, Daniel E. DeFord, Marissa A. Dilluvio, Melia C. Durham, Courtney L. Elswick, Miriam M. Espinosa-Hernandez, Jaden A. Ford, Ashley D. Garcia, Noemi Garcia, Veronica D. Gomez, Royelio Gonzalez-Guillen, Royery Gonzalez-Guillen, Tiffany K. Hadaway, Cody J. Harp, Angaliyah C. Henderson, Karla P. Hernandez-Sanchez, Chloee R. Hickey, Michaela S. Holder, Rileigh A. Holmes, Heather S. Hull, Kourtney  L. Hutt, Yahaira Jimenez-Gomez, Rebecca A. Jimenez-Rideau, Rosa M. Juarez, Sheyenne F. Lamont, Dalton E. Loter, Jackson M. Ludwig, Grady C. Mabery, Dallas A. Mager, Cody R. Major,  Alexus N. Manzano, Tiffany N. Martens, Kassandra L. Martinez-Moreno, Juan F. Mendez-Martinez, Dillon T. Metcalf, Mariah H. Miller,  Statia L. Moore, Kolby T. Morton, Christian B. Nagel,  Sara N. Nelson, Alyssa C. Nichols, Peyton J. O’Dell , Eliseo G. Oyarce, Kristella Perez, Ranishia R. Pickett, Jesse A. Mikkel Prater, Kyli F. Purselley, Tiffany N. Ravey, Rene M. Robles, Gabriel K. Rodolfo, Kyla L. Ruby, Valeria G. Sanchez, Peyton E. Seymore, Kyla S. Shelnutt, Justin M. Simmons, Jesse W. Slaughter, Rory S. Smith-McCaslin, Cheyenne N. Spencer, Jaspper A. St. Clair, Paityn N. Stone, Miryah A. Strauss, Celina A. Stuer, Mirian A. Tovar-Hernandez, Michael A. Trevino, Cade A. Underwood, James Kenneth O. Vandergriff, Cyrus S. Vara, Jolyn Venecia, Kassidy C. Walker, Madison R. White, Ethan D. Wright, Michaela N. Young.