Return to Headlines

5th Six Weeks

Granbury Middle School 2015-2016

5thSix-Week Honor Roll

 

Sixth Grade

“A” Honor Roll

Madison P. Bills, Kaylee A. Black, William P. Bradley, Laura E. Burch, Caylin E. Damron, Casen R. Gentry, Andi Halili, Reese E. Holmgreen, Kenlee J. Hubble, Wesleigh R. Hyatt, Jorge L. Jaramillo, Lorraine F. Johns De-La Garza, Yesenia Martinez, Georgia G. Myers, Caitlyn S. Nagel, Daniela G. Olivares, Zachary T. Payne, Tyler S. Peterson, Erick Robles, Aslynn L. Ruby, Gavin J. Sylvester.

 

“A/B” Honor Roll

 

Wendy J. Aguado-Hernandez, Bailee R. Armstrong, Dylan N. Baldridge, Haley D. Bandy, Alicia M. Barber, Kaylynn E. Beech, Jeremiah C. Boernson, Hunter D. Bright, Abigail R. Briley, Aria Y. Brock, Johnathon S. Brown, Robert D. Brown, Alycia C. Burks, Clara A. Cason, Ian I. Castruita, Areli A. Coronilla-Martinez, Simon R. Crews, Bryce Alex-L. Davenport, Alexzander J. Durham, Jason D. Durham, Todd B. Eatherly, Sarah S. Folsom, Van A. Franco, Sierra A. Frank, Dominik W. Frost, Carolina Garcia, Milan R. Guill, McKenzie M. Hamilton, Grady W. Harmon, Mykeil L. Harris, Emma G. Hart, Isaac A. Hernandez-Aguado, Luis A. Hernandez, Nadia Hernandez, Erick Hernandez-Hernandez, Abbygail J. Hicks, Madison L. Hidalgo, Daniel A. Hinojosa, Ethan M. Hodges , Samantha R. Kumm, Nathan B. Lambert, Elizabeth E. Marie Landrum, Grayce M. Lane, Lillie D. Logue, Casen D. Martin, Christopher H. Martinez, Jamie Martinez, Jennifer Martinez,  Zitlalli  Mascorro, Xzavier K. Miller, Nathan Z. Mason, Brayden A. Max, Cassidee S. McGinnis, Sierra N. Meazell,  Xzavier K. Miller, Chandler C. Moore, Valeria G. Morales-Chavez, Kaylee R. Nowlin, Isaac E. O’Neal, Haleigh M. Pearson, Madeline S. Phillips, Aspen H. Pilgrim, Abbie N. Pruett, Emily E. Pyle, Julian A. Ramirez, Oscar Reyes-Mendoza, Lucien D. Richardson, Elijah F. Riggio, Dezarae I. Rios, Andre M. Rocha, Jorge E. Rodriguez-Aldape, Alberto I. Rodriguez, Jocelyne Roque, Fernando Ruiz-Contreras, Valeria Sandoval, Viviana Sandoval, Christian A. Sells, Hannah L. Smart, Maci E. Smith, MacKenzie M. Smith,  Aidan D. Stephens, Luke B. Stettler, Jordyn D. Stevens, Emily R. Tatarko, Ashley M. Torres, Heriberto E. Tovar, Vicente Q. Valdez, Makailey M. Vargas, Reese C. Villarreal, Wyatt M. Walters , Autumn G. Whitton, Mercy A. Wood,  Katelynne L. Wren, Brian T. Yanez, Kameron P. Yarbrough, Montana H. York, Samuel Z. York, Jedi S. Zapata.

 

Seventh Grade

 

“A” Honor Roll

 

La’Nyhia N. Andrews, Cade C. Barnes, Joshua R. Beaver, Hannah M. Branum, Emma K. Cheyne, Allison G. Cooper, Mayra L. Coronilla, Daniel E. D’Souza, Natalee J. Dovers, Anna B. Ellis, Tyler C. Ellis, Richard D. Flatt, Nathan F. Gibson, Jessica Lauren N. Gutierrez, Katy M. Hall, Luis J. Hernandez- Zuniga, Aubrey R. Kirby, Grant T. Kirkland, Ethan H. Mayo, Lillian C. Myers, Maegan R. Neagle, Kaci N. Owens, Travis R. Pedigo, Michael B. Ross, Georgia F. Sims, Blake J. Wann, Jackson G. Watson.

 

“A/B” Honor Roll

 

Abigail G. Allen, Clayton J. Allison, Mathew C. Anchondo, Caleb M. Anderson, Mya M. Baker, Dawson R. Ball, Lizbeth C. Becerra, Phoebe S. Beckley, Caven B. Bennett, Jacob R. Bennett, John L. Boyes, Hailey B. Bullock, Cheyanne A. Burcham, Angel J. Caraveo, Camryn B. Carnes, Sean N. Carr, Nadia E. Clawson, Justyn R. Collins, Savana R. Cruz, Jacklynn N. Davis, Taylor N. Davis, Tarynne B. Delap, Jadee N. Drum, Haley R. Echols, Edgar G. Escarcega, Oliver D. Jesus Espinosa-Garcia, Christian J. Espinoza,  Jorge Espinoza, Darrius M. Evans,  Janeth R. Flores, Abigail A. Fulcher, Vanessa B. Fulcher, Ethan H. Glaze, Cassidy L. Goen, Adam J. Gomez, Julie B. Green, Jacqueline Gutierrez- Luna, Chase G. Guzman, Ashley N. Hall, Kendrick A. Hall, Briana D. Head, Carolina L. Hernandez, Lucas V. Hernandez, Landon J. Hodges, John A. Holt,  Paige A. Joffrion,  Jose J. Juarez, Grayson S. King, Johnny J. Kirk, Damien A. Lampman, Carrie Samantha J. Landrum, Garrett D. Lewis, Tristyn W. Lewis, Dacia R. Lopez, Kadin A. Lopez, Nicholas J. Mager,  Nicholas S. Mayberry, Luci S. McManus, Daisy J. Melendez, Miriam D. Mendez-Martinez, Kylie P. Miller, Hector D. Morales, Ana C. Morin, Angel S. Mosco, Kaylee S. Murphy, Jamie A. Ontiveros, Kylee N. Patino, Andrea Perez, Sarah M. Purdy, Nicholas D. Ramirez, Brody A. Reynolds, Jessica R. Rhyne, Gabriella P. Riggio, Lizet Rodriguez, Sandra M. Rodriquez, Donovan A. Rodriquez, Lillian T. Rubio, Noah J. Russell, Jeremy E. Sadler, Margarita Sandoval, Kendall C. Satterfield, Cristian M. Scoggins, Jacob E. Scott, Cory G. Shepard, Anthony B. Spiers, Payton R. Stetler, Jaelyn P. Strickland, Madison R. Turner, Kayden M. Vann, Joseph L. Vasquez, Kiersti A. Elena Vazquez, Maria E. Vega-Sanchez, Julian Villalobos, Justin W. Walden, Chase N. Wilks, Taylon R. Willingham, Becca K. Wilson, Donny W. Yeats, Alexis L. Young.

 

Eighth Grade

“A” Honor Roll

 Kyla A. Asante-Wiredu, Melinda R. Beeson, Victoria J. Braby, Austin H. Callaway, Whitney L. Carrol, Leah C. D’Souza, Miriam M. Espinosa-Hernandez, Edith Espinoza, Tyrel J. Frost, Calysa S. Gray, Mason L. Hadley, Ethan R. Hart, Brock E. Holmgreen, Jackson M. Ludwig, Austin R. Lynch, Grady C. Mabery, Eliseo G. Oyarce, Kyli F. Purselley, Rayli L. Ruby, Celina A. Stuer, Barbara A. Wallace, Landon L. Youngs.

 

“A/B” Honor Roll

Marissa K. Allsup, Nala I. Anzures, Jackson W. Auldridge, Maci A. Blohowiak, Elicia B. Cruz, Devan J. Dalby, Daniel E. DeFord, Melia C. Durham, Abbigayle C. Fredrich, Ashley D. Garcia, Evangelina G. Gomez, Veronica D. Gomez, Royelio Gonzalez-Guillen, Royery Gonzalez-Guillen, Omar Gonzalez, Karla P. Hernandez-Sanchez, Jennifer A. Hernandez, Cody W. Hogans, Michaela S. Holder, Keona O. Hollingsworth, Heather S. Hull, Kourtney  L. Hutt, Rolando Jaramillo, Yahaira Jimenez-Gomez, Rosa M. Juarez, Sheyenne F. Lamont, Dalton E. Loter, Dallas A. Mager, Alexus N. Manzano, Tiffany N. Martens, Juan F. Mendez-Martinez, Dillon T. Metcalf, Mariah H. Miller, Christian B. Nagel,  Sara N. Nelson, Alyssa C. Nichols, Brandon Dale T. Norseworthy, Peyton J. O’Dell , Eduardo Olea, Lydia N. Olivares, Trevor R. Phillips , Ranishia R. Pickett, Mikali A. Porter, Tiffany N. Ravey, Rene M. Robles, Valeria G. Sanchez, Kyla S. Shelnutt, Deanna N. Sherrouse,  Cheyenne N. Spencer, Shelby L. Spiers, Jaspper A. St. Clair, Paityn N. Stone, Miryah A. Strauss, James C. Torrez, Mirian A. Tovar-Hernandez, Cade A. Underwood, Jolyn Venecia, Bradley A. Wilkins, Ethan D. Wright, Michaela N. Young.