Return to Headlines

1st Six Weeks

Acton Elementary 2016- 2017

1st Six Weeks Honor Roll

 

First Grade

“A” Honor Roll

Isabella Babb, Denton Binford, Azaylah Bishop, Benjamin Brannum, Emery Brantley, Abbigail Bridges, Kynadee, Cogburn, Brooke Crump, Logan Fluitt, Brailey Garland, Wyatt Grider, Peyton Guidry, Hughes Hamrick, Addison Hartwig, Kylee Herring, Ella Ivy, Conner Jansen, Collin Jennings, Olivia Jones, Aylin Juarez, Devyn Macie, Jenna Marquardt,  Jack Martin, Kyle Mcguire, Keragan Meyers, Xiamara Mills, Katie Pigg, Logan Powell, Maddison Price, Kenneth Prosise, Ava Redwine, Katelyn Richardson, Madelyn Roberts, Kaley Rogers, Shelby Rose, Hunter Roy, Logan Schultz, Kailynne Sermarini, Lincoln Sherrill William Sherrill, Abigail Sullivan, Ada Taylor, Averi Taylor, Everette Taylor, Lucas Tort, Waylon Trewin, Leander Walker, Gunner Ward, Mallory Webster,

 

“A/B” Honor Roll

Kobe Barrington, Jose Benitez, Emma Bosse, Andrew Brannon, Bowen Bratcher, Clenton Cain, Bryson Callahan, Colton Cross, Wyatt Cross, Brenham Dillon, Elizabeth Erwin, Carolina Guzman, Clayton Haggard, Colton Johnson, Jordan
Jowers Aryanna McBee, Zander McKinzie, Jesse Melancon, Nathaniel Oritz, Daxton Peoples, Garrett Pope, London Reed, Braxton Reeves, Isabella Rice, Lukas Rodriguez, Fayth Roiz,  Damian Rosenquist,  Alejandra Serrano, Kiley Trussell, Candice Turner, Jaxon Tyler, Alyssa Varela, Lilly Westbrook, Albin Wood, Rebecca Zacniewski.

 

Second Grade

“A” Honor Roll

Tymbyr Ballard, Breleigh Barrington, Noah Barrington, Abby Bennett, Easton Bleeker, Chase Bohney, Hailey Brookshire, Lelan Brown, Noah Brown, Kelsey Cardwell, Perry Cates, Eli Cockrell, Krew Crites, Joley Crow, Kelsey Ehardt, Troy Farner, Emma Farrell,  Tyler Harrison, Collin Hasegawa, Emily Hatfield, Ashton Heimer, Jaxon Hill, Hunter Hogan, Kyleigh Huggins, Christopher Hughes, Hunter Knight-Williams, Alea Lewis, Kylan Loving, Anneliese  Luersen, Lacie Marshall, Seth Marshall, Amberlyn McAfee, Julia McCall, Isabella McDonald, Kevin McGinley, Jaxon McNaughton,  Sutton Medlin, Abigail Mikulskis, Bren Molinari, Otto Muth, Hunter Nutt, Greyson Opperman, Jenna Overcash, Jeibry Preza, Beckett Roe, Kash Rogers, Allison Schemensky, Aaden Senn,Renee Sermarni, Samuel Shackelford, Patrick Shelly, Cali Sickels, Hunter Stafford, Koen Stahl, Grayson Stein, Robert Sullivan, Carlos Torres, Lauren Trejo, Ashton Turney,  Briann Valle, Rachel Venable, Allison Walker, Emilee Walls, Annah Whidden, Faron Wiedebusch, Gillian Wood

“A/B’ Honor Roll

Ryan Abel, Jose Barron, Rian Boykin, Riley Boykin, Levi Bridge, Tyler Bunting, Nolan Cartwright, River Dunn, Brady Eccles, Ethan Erwin, Emmerson Ford, Angel Foree, Lucio Gamez, Hayden Garcia, Ashton Garrett-Erwin, Alyson Flores, Maria Hernandez, Charles Gray, Austin Hammond, Mason Hannah, Landree Harrinton, Brett Hasty, Christyan Jeffery .Sean Kim, Cooper Lamb, Nathan Martinez, Kayley McPhate, Mason McPherson, Charlie Melancon, Ava Monroe, Kai Pace, Addison Putnam, Micah Reid, Rebecca Richards, Tessa Richardson, Bailey Roy, Brecken Sage, Nolan Segars, Jennah Slate, Bryson Smith, Korbin Stalkfleet, Eryn Strahan, Ty Talbot,  June Tilley, Joshua Tirado, Kylee Toth, Riley Trussell, Bailey Weldon, Riley Wolfe,

 

Third Grade

“A” Honor Roll

Caylee Alderman, Allen Barrett, Nolan Black, Chyanne Bramlett, Brooke Brannum, Aiden Brookshire, Sean Brown, Zane Brown, Luke Burch, Cabry Burke, Carlee Burnfield, Raziel Byrom, Chase Cantrell, Robert Carey, Paislee Cogburn, Carlee Crawford, Cooper Cumba, Hannah Dafoe, Jacob Davenport, Emory Edwards, Scarlett Farner, Madelynne Fitzgerald, Kylee Frye, Christian Garcia, Luke Gravley, Cason Greene, Wendi Greenhaw, Aydin Hallock, Isabella Harlan, Andrew Haynes, Cruz Hernandez, Brylea Hyde, Elyse Jernigan, Fairy Jolly, Parker Jones, Elah Kidd, Jina Kim, Joshua Lara, Tyson Leblanc, Jamie Ledesma, Reagan Lloyd, Cole Maher, Hannah Marshall, Samuel Martinez, Mollie Mendoza, Emily Mills, Grady Molder, Mahpiya Monroe, Allie Oleschig, Jacob Pyles, Austin Reeves, Kensley Richardson, Katelynn Robinette, Brycen Rogholt, Riley Sams, Judah Sauce, Bentley Sherrill, Katie Shiver, Dylon Smith, Peyton Smith, Caydince Solsbery, Tyler St Don, Landree Stone, Emily Talbot, Cy Tennery, Marleigh Thompson, Anna Urquiza, Brenden Valle, Jaxson Vaughn, Nathan Walters, Mattie Weaver, Jackson White, Larry Wilkins, Jillian Williams, Aidan Windham

 

“A/B” Honor Roll

Nadia Aguado,  Pecos Akridge, Javier Alaniz, Austin Blontz, Azariah Boykin, Zaiden Brooks, Preston Brown, Ra        yleigh Brown, Abby Burgess, Christian Carrillo, Mark Castillo, Kenley Cline, Cambry Crider, Jayden Davenport, Jose Delgado, Lucas Dimas, Ryleigh Dollins, Tobin Gatlin, Linda Gofortg, Micah Griffith, Landon Grim, Ava Hamrick, Jasmin Hernandez, Jose Hernandez, Holly Hunter, Brooklynn Irvin, Trey Jackson, Trenton Kennington, Caleb Kirk, Vincent Lawrence, Texy Manders, Audrey McKee,  Atticus Moon, Camila Orocio, Ryan Pomeroy, Ella Redwine, Saige Reid, Alex Richards, Lakelan Riggs, Tristian Rook, Javan Shearon, Cody Shrum, John Zoro,

 

Fourth Grade

“A” Honor Roll

Ezekiel Adams, Gage Archer, Kamron Benitez, Blakely Bleeker, Blake Bramlett, Everett Brown, Brooklyn Butler, Hope Caldwell, Caiden Carroll, Nicholas Chatman, Brazos Cornelison, Kyler Crites, Landon Davis, Norah Edwards, Glenn Gilmore-Mercado, Kelsey Hammons, Brynn Hasty, Carter Hinsley, Riley Huisman,  Korben Jacobs, Megan James, Colton Jerrigan, Ryland Kemp, Jude Kemper, Cobie Knight, Michael Kracy, Bryson Lee, Marina Long, Logan Manuel, Derek Marquardt,  Carter Martin, Lilyan McCall, Jacob McDonald, Derek McGuire, Elise Mikulskis, Charsley Miller, Phillip Mills,  Wyatt Norman, Presley Nuttall, Theresa Orona, Lizania Perez, Derek Petty, Ryan Ray, Alexis Record, Carter Riley, Elliott Roe, Savanah Salas, Patricia Sarinana, Austin Schultz, Keiry Urquiza, Kannon Ward, Jacob Wolfe.

“A/B” Honor Roll

Pedro Aguilar, Jordan Anderson, Alissa Biscardi, Mikayla Carroll, Haley Collins, Natalie Correa, Audrey Crews, Cash Davis, Trinity Diebold, Rebecca Dixon, Ryann Dunn, Kenadi Goforth, Bryanna Graham,  Cooper Guinn, Luisa Gutierrez, Chrisitan Hernandez, Caroline Holson, Max Hughes, Luke Jernigan, Madison Knapp, Skye Lange, Madison Macumber, Jessylnn Maldonado, Madison Mcelhaney, Baylee Mihalakis, Blye Mounce, Emily Otiz, Murphy Page, Mirsha Peacock, Cody Pigg, Sean Pollard, Jackson Powell, Brayden Reed, Avian Sage, Austin Sams, Katylynne Schaeffer,,Ariana Tirado, Hayden Vella, Ariel Villegas, Deysi Villegas, Trevor Vossler, Briley Wilson, Cayden Zunk.

 

Fifth Grade

“A” Honor Roll

Devlin Alderman, Konner Babiash, Bailee Barbaro, Amber Barker, Luke Basil, Kaden Bohney, Ty Bowden, Abigail Boyd, Ryan Brackney, Rylan Brenish, Blair Brown, Cooper Brown, Noah Brown, Rebecca Burch, Tanner Bussey, Daniel Cain, Weston Cantrell, Allison Dafoe, Camryn Deason, Rylan Fleming, Ava Garner, Ella Garner, Molly Grossman, Milo Hall-Jacobson, Brenna Haynes, Jaziel Hernandez, Lucas Hyde, Bailey James, Hunter Jones, Olivia Krebbs, Zachary Layland, Ava Lecluyse, Kensington Loving, Tania Magallanes, Dominque Martinez, Emily McGuire, Maximus Mcpherson, Wade Molinari, Caden Moncrief, Kolton Montoya, Samuel Moon, Tara Moon, Ryann Mull, Hadley Oppermann, Maddix Owens-Landers, Nicole Petschel, Thomas Pierce, Alyson Pyles, Maddox Ray, Madelyn Rose, Abigail Ruark, Dylan Segars, Anna Sommerfeld, Hunter Squires, Abigail Stone, Jack Stone, Reese Tennery, Aidan Turney, Caroline Wallace, Luke Webster, Carsyn Wheeler, Alec Wilkinson.

 

“A/B” Honor Roll

Tyler Abel, Edward Alexander, Jackson Barton, Dillon Belcher, Grayson Binford, Riley Bostick, Abigail Boudreaux, McKenna Cain, Morgan Campbell, Colby Conover, Tessa Day, Joe Derryberry, Akyah Ditto, Eellis Evans, Addison Ford, Kaitlyn Frost, Gilari Flores, Asher Green, Reid Harrington, Payton Hogan, Maddox Irvin, Anna Kemper, Parker Lanning, Noah McKelvain, Preston McKinzie, Hayden McNeese, Kamden Medlin, Anna Murtha, Alan Orocio, Christian Paddack, Hayden Patterson, Hayden Richardson, Paige Rickenbrode, Caleb Robinette, Nathan Roman, Madeline Rue, Kyler Shankles, Avery Sickles, Madison Sloan, Sydney Sloan, Kyle Stahl, Caraline Stalkfleet, Payton Thomason, Isaiah Trejo, Dre’Don Trewin, Lillia Villarreal, Preston Voigt, Brooklyn Walker, Daylon Webb,