Return to Headlines

2nd Six Weeks

Acton Elementary 2016- 2017

2nd Six Weeks Honor Roll

 

First Grade 

“A” Honor Roll

Isaella Babb, Kobe Barrington, Denton Binford, Benjamin Brannum, Emery Brantley, Abbigail Bridges, Kynadee Cogburn, Brooke Crump, Wyatt Grider, Peyton Guidry, Kylee Herring, Ella Ivy, Conner Jansen, Collin Jennings, Aylin Juarez, Devyn Macie, Jenna Marquardt, Jack Martin, Keragan Meyers, Xiamara Mills, Ava Redwine, Katelyn Richardson, Kaley Rodgers, Shelby Rose, Hunter Roy, Logan Schultz, Kailynne Sermarini, Lincoln Sherrill, William Sherrill, Abigail Sullivan, Ada Taylor, Averi Taylor, Evelette Taylor, Lucas Tort, Leander Walker, Gunner Ward, Mallory Webster,

“A/B” Honor Roll

Azaylah Bishop, Bowen Bratcher, Clenton Cain, Bryson Callahan, Tripp Cornelius, Colton Cross, Elizabeth Erwin, Logan Fluitt, Brailey Garland, Carolina Guzman, Hughes Hamrick, Addison Hartwig, Olivia Jones, Jordan Jowers, Aryanna McBee, Kyle McGuire, Zander McKinzie, Jesse Melancon, Mallory Munsell-Boone, Abram Nolasco, Nathaniel Ortiz, Daxton Peoples, Katie Pigg, Logan Powell, Maddison Price, Kenneth Prosise, London Reed, Braxton Reeves, Isabella Rice, Madelyn Roberts, Damian Rosenquist, Waylon Trewin, Kiley Trussell, Candice Turner, Jaxon Tyler, Alyssa Varela, Lilly Westbrook, Albin Wood

Second Grade

“A” Honor Roll

Tymbyr Ballard,  Breleigh Barrington, Noah Barrington, Jose Barron, Abby Bennett, Easton Bleeker, Hailey Brookshire, Lelan Brown, Noah Brown, Perry Cates, Eli Crockrell, Krew Crites,  Grace Cullum, Kelsey Ehardt, Ethan Erwin, Troy Farner, Emma Farrell, Mason Hannah, Tyler Harrison, Emily Hatfield, Ashton Heimer, Jaxon Hill, Hunter Hogan, Kyleigh Huggins, Christopher Hughes, Hunter Knight-Williams, Cooper Lamb, Alea Lewis, Kylan Loving, Anneliese Luersen, Seth Marshall, Nathan Martinez, Amberlyn McAfee, Julia McCall, Isabella McDonald, Jaxon McNaughton, Sutton Medlin, Abigail Mikulskis, Bren Molinari, Otto Muth, Hunter Nutt, Greyson Oppermann, Jenna Overcash, Kai Pace, Jeibry Preza, Natalie Ramirez, Tessa Richardson, Beckett Roe, Kash Rogers, Brecken Sage, Nolan Segars, Aaden Senn, Renee Sermarini, Samuel Shackleford, Patrick Shelly, Bryson Smith, Koen Stahl, Grayson Stein, Robert Sullivan,  Carlos Torres, Ashton Turney, Rachel Venable, Allison Walker, Emilee Walls, Annah Whidden, Gillian Wood.

“A/B’ Honor RollRyan Abel, Chase Bohney,  Rian Boykin, Riley Boykin, Tyler Bunting, Kelsey Cardwell, Ruby Castro, Joley Crow, River Dunn, Brady Eccles, Emmerson Ford, Angel Foree, Lucio Gamez, Hayden Garcia, Ashton Garrett-Erwin, Alyson Flores, Maria Hernandez, Landree Harrington, Collin Hasegawa, Brett Hasty, Christyan Jeffery,  Sean Kim, Lacie Marshall, Kevin McGinley Kayley McPhate, Mason McPherson, Charlie Melancon, Ava Monroe, Addison Putnam, Micah Reid, Rebecca Richards, Bailey Roy, Allison Schemensky, Cali Sickels, Jennah  Slate, Korbin Stalkfleet, Eryn Strahan, Ty Talbot, June Tilley, Joshua Tirado, Kylee Toth, Lauren Trejo, Riley Trussell, Briann Valle, Faron Wiedebusch, Riley Wolfe, Kenneth Woolsey.

Third Grade

“A” Honor Roll

Caylee Alderman, Nolan Black, Austin Blontz, Brooke Brannum, Aiden Brookshire, Zane Brown, Luke Burch, Carlee Burnfield, Raziel Byrom, Chase Cantrell, Robert Carey, Paislee  Cogburn, Cooper Cumba, Jacob Davenport, Emory Edwards, Scarlett Farner, Madelynne Ritzgerald, Kylee Frye, Christian Garcia, Luke Gravley, Wendi Greehaw, Ava Hamrick, Andrew Haynes, Elyse Jernigan, Fairy Jolly, Parker Jones, Jina Kim, Tyson Leblanc, Jamie Ledesma, Reagan Lloyd, Cole Maher, Hannah Marshall, Audrey McKee, Mollie Mendoza, Emily Mills, Grady Molder, Allie Oelschig, Jacob Pyles, Austin Reeves, Kensley Richardson, Bentley Sherrill, Dylon Smith, Peyton Smith, Caydince Solsbery, Tyler St. Don, Landree Stone, Emily Talbot, Cy Tennery, Marleigh Thompson, Anna Urquiza, BrendenValle,Jaxon Vaughn, Nathan Walters, Addisynn Webb, Cydnee Webb, Jackson White, Jillian Williams, Aidan Windham.

 

“A/B” Honor Roll

Nadia Aguado, Pecos Akridge, Allen Barrett, Azariah Boykin, Chyanne Bramlett, Zaiden Brooks, Rayliegh Brown, Sean Brown, Abby Burgess, Cabry Burke, Christian Carrillo, Mark Castillo, Kenley Cline, Carlee Crawford, Cambry Crider, Hannah Dafoe, Jayden Davenport, Jose Delgado, Tobin Gatlin, Cason Greene, Landon Grim, Aydin Hallock, Isabella Harlan, Cruz Hernandez, Jose Hernandaz, Holly Hunter, Brylea Hyde, Trey Jackson, Trenton Kennington, Elah Kidd, Caleb Kirk, Vincent Lawrence, Samuel Martinez, Mahpiya Monroe, Atticus Moon, Joseph Moon, Camila Orocio, Ryan Pomeroy Saige Reid, Alex Richards, Lakelan Riggs, Katelynn Robinette, Kelby Rogers, Brycen Rogholt, Tristian Rook, Riley Sams, Judah Sauce, Katie Shiver, Mattie Weaver, Brooklynn Webb, Larry Wilkins

 

Fourth Grade

“A” Honor Roll

Ezekiel Adams, Gage Archer, Kamron Benitez, Blakely Bleeker, Blake Bramlett, Brooklyn Butler, Hope Caldwell, Caiden Carroll, Haley Collins, Brazos Cornelison, Natalie Correa, Kyler Crites, Rebecca Dixon, Ryann Dunn, Norah Edwards, Brynn Hasty, Riley Huisman, Korben Jacobs, Megan James, Luke Jernigan, Cobie Knight, Michael Kracy, Byrson Lee, Derek Marquardt, Carter Martin, Jacob McDonald, Derek McGuire,  Elise Mikulskis, Charlsey Miller, Phillip Mills, Presley Nuttall, Theresa Orona, Taylo Murphy Page, Lizania Perez, Ryan Ray, Alexis Record,  Carter Riley, Savanah Salas, Patricia Sarinana, Austin Schultz, Ariel Villegas,  Jacob Wolfe

“A/B” Honor Roll

Pedro Aguilar, Jordan Anderson, Tripp Ballard, Alissa Biscardi, Everett Brown, Mikayla Carroll, Nicholas Chatman, Audrey Crews, Landon Davis, Trinity Diebold, Glenn Mercado, Kenadi Goforth, Rosario Hernandez, Bryanna Graham, Kelsey Hammons, Christian Hernandez, Carter Hinsley, Caroline Holson, Max Hughes, Colton Jernigan, Ryland Kemp, Jude Kemper, Madison Knapp, Casey Labelle,  Skye Lange, Marina Long, Marina Long, Madison Macumber,  Jessylnn Maldonado Logan Manuel, Lilyan McCall, Madison Mcelhaney, Ethan Moore, Blye Mounce, Wyatt Norman, Emily Ortiz,  Derek Petty Cody Pigg, Jackson Powell, Brayden Reed, Elliott Roe, Avian Sage, Austin Sams, Miller Shipp, Ariana Tirado, Keiry Urquiza, Hayden Vella, Deysi Villegas, Trevor Vossler, Cooper Waddell, Kannon Ward, Briley Wilson, Cayden Zunk

Fifth Grade

“A” Honor Roll

Konner Babish, Amber Barker, Luke Basil, Kaden Bohney, Ty Bowden, Abigail Boyd, Ryan Brackney, Rylan Brenish, Cooper Brown, Noah Brown, Rebecca Burch, Tanner Bussey, Weston Cantrell, Abbygail Chouhan, Allison Dafoe, Camryn Deason, Rylan Fleming, Ava Garner, Ella Garner, Milo Jacobson, Brenna Haynes, Jaziel Herndandez, Lucas Hyde, Bailey James, Hunter Jones, Olivia Krebbs, Zachary Layland, Ava Lecluyse,  Kensington Loving, Tania Magallanes, Doninique Martinez, Emily Mcguire, Maximus McPherson, Wade Molinari, Caden Moncrief, Kolton Montoya, Tara Moon, Hadley Oppermann, Alan Orocio, Alyson Pyles, Madelyn Rose, Madeline Rue, Dylan Segars, Anna Sommerfeld, Hunter Squires, Abigail Stone, Reese Tennery, Aidan Turney, Caroline Wallace, Luke Hampton, Carsyn Wheeler, Alec Wilkinson

“A/B” Honor Roll

Tyler Abel, Devlin Alderman, Edward Alexander, Bailee Barbaro, Grayson Binford, Riley Bostick, Garrett Bridge, Blair Brown, McKenna Cain, Colby Conover, Tessa Day,  Akyah Ditto,  Stormy Evans, Nathan Fenter, Addison Ford, Kaitlyn Frost, Gilari Flores, Molly Grossman, Ried Harrington, Anna Kemper, Parker Lanning, Kamden Medlin, Samuel Moon, Ryann Mull, Anna Murtha, Maddix Landers, Christian Paddack, Nicole Petschel, Thomas Pierce, Maddox Ray, Caleb Robinette, Abigail Ruark, Kyler Shankles, Avery Sickles, Madison Sloan, Sydney Sloan, Kyle Stahl, Caraline Stalkfleet, Jack Stone, Payton Thomason, Isaiah Trejo, Dre’Don Trewin, Magdalena Trujillo, Lillia Villarreal, Brooklyn Walker, Daylon Webb