Return to Headlines

3rd Six Weeks

Acton Elementary 2016-2017

3rd Six Weeks Honor Roll

 

First Grade

“A” Honor Roll

Isabella Babb, Kobe Barrington, Denton Binford, Benjamin Brannum, Abbigail Bridges, Bryson Callahan, Kynadee Cogburn,  Colton Cross, Brooke Crump, Wyatt Grider, Hughes Hamrick, Kylee Herring, Ella Ivy, Conner Jansen, Collin Jennings, Olivia Jones, Jordan Jowers, Aylin Juarez, Devyn Macie, Jenna Marquardt, Jack Martin, Keragan Meyers, Xiamara Mills, Mallory Munsell-Boone, Daxton Peoples, Katie Pigg, Ava Redwine, London Reed, Isabella Rice, Katelyn Richardson, Madelyn Roberts, Kaley Rogers, Shelby Rose, Hunter Roy, Logan Schultz, Kailynne Sermarini, Lincoln Sherrill, Crew Sherrill, Abigail Sullivan, Ada Taylor, Averi Taylor, Evelette Taylor, Lucas Tort, Candice Turner, Alyssa Varela, Leander Walker, Gunner Ward, Mallory Webster

 

 “A/B” Honor Roll

Isaac Anderson, Azaylah Bishop, Emma Bosse, Andrew Brannon, Emery Brantley, Bowen Bratcher, Clenton Cain, Wyatt Cross, Elizabth Erwin, Logan Fluitt, Brailey Garland, Petyon Guidry, Carolina Guzman, Abigail Harrington, Addison Hartwig, Grady Higgins, Colton Johnson, Kyle McGuire, Jesse Melancon, Jasper Merket, Abram Nolasco, Nathaniel Ortiz, Logan Powell, Maddison Price, Kenneth Prosise, Braxton Reeves, Fayth Roiz, Damian Rosenquist, Alejandra Serrano, Waylon Trewin, Kiley Trussell, Jaxon Tyler, Lilly Westbrook, Albin Wood, Rebecca Zacniewski

 

Second Grade

“A” Honor Roll

Breleigh Barrington, Noah Barrington, Abby Bennett, Easton Bleeker, Rian Boykin, Hailey Brookshire, Lelan Brown, Eli Cockrell, Krew Crites, Brady Eccles, Kelsey Ehardt, Troy Farner, Emma Farrell, Alyson Gonzalez Flores, Maria Jose Gonzalez Hernandez, Mason Hannah, Tyler Harrison, Emily Hatfeild, Ashton Heimer, Jaxon Hill, Kyleigh Huggins, Christopher Hughes, Sean Kim, Alea Lewis, Kylan Loving, Anneliese Luersen, Lacie Marshall, Seth Marshall, Amberlyn McAfee, Julia McCall, Kevin McGinley, Jaxon McNaughton, Suton Meldin, Bren Molinari, Otto Muth, Greyson Oppermann, Jenna Overcash, Kai Pace, Jeibry Preza, Beckett Roe, Nolan Segars, Aaden Senn, Renee Sermarini, Samuel Shackelford, Patrick Shelly, Koen Stahl, Robert Sullivan, Carlos Torres, Ashton Turney, Allison Walker, Emilee Walls, Annah Whidden, Gillian Wood

 

“A/B” Honor Roll

Ryan Abel, Tymbyr Ballard, Jose Barron, Chase Bohney, Riley Boykin, Noah Aiden Brown,Tyler Bunting, Kelsey Cardwell, Perry Cates, Grace Cullum, River Dunn, Ethan Erwin, Emmerosn Ford, Hayden Garcia, Ashton Garrett-Erwin, Landree Harrington, Collin Hasegawa, Brett Hasty, Hunter Hogan, Christyan Jeffery, Hunter Knight-Williams, Cooper Lamb, Nathan Martinez, Isabella McDonald, Kayley McPhate, Mason McPherson, Abigail Mikulskis, Ava Monroe, Hunter Nutt, Tessa-Lee Richardson, Kash Rogers, Bailey Roy, Allison Schemensky, Cali Sickels, Bryson Smith, Ty Talbot, Alexander Tienda, Joshua Tirado, Kylee Toth, Lauren Trejo, Riley Trussell,  Briann Valle, Rachel Venable, Bailey Weldon, Riley Wolfe, Kenneth Woolsey, Robby York

 

Third Grade

“A” Honor Roll

Allen Barrett, Azariah Boykin, Chyanne Bramlett, Brooke Branum, Zane Brown, Luke Burch, Cabry Burke,  Chase Cantrell, Robert Carey, Paislee Cogburn, Cambry Crider, Cooper Cumba, Hannah DaFoe, Scarlet Farner, Madelynne Fitzgerald, Kylee Frye, Christian Garcia, Luke Gravley, Cason Greene, Ava Hamrick, Isabella Harlan, Andrew Haynes, Elyse Jernigan, Fairy Jolly, Parker Jones, Elah Kidd, Jina Kim, Tyson LeBlanc, Jamie Ledesma, Reagan Lloyd, Hannah Marshall, Samuel Martinez, Audrey Ann McKee, Mollie Mendoza, Grady Molder, Naji Monroe, Allie Oelschig, Jacob Pyles, Austin Reeves, Kensley Richardson, Bentley Sherrill, Katie Shiver, Dylon Smith, Peyton Smith, Tyler St Don, Landree Stone, Marleigh Thompson, Anna Urquiza, Jaxon Vaughn, Nathan Walters, Mattie Weaver, Jackson White, Larry Wilkins, Jillian Williams, Aidan Windham

 

 

 

 

 

 

“A/B” Honor Roll

Nadia Aguado,  Javier Alaniz, Caylee Alderman, Nolan Black, Austin Blontz, Zaiden Brooks, Aiden Brookshire, Preston Brown,  Rayleigh Brown, Sean Brown, Abby Burgess, Carlee Jo Burnfield, Raziel Byrom, Christian Carrillo, Mark Castillo, Kenley Cline, Carlee Crawford, Lucas Dimas, Ryleigh Dollins, Emory Edwards, Sophia Garcia, Wendi Greenhaw, Miah Griffith, Landon Grim, Aydin Hallock, Jose Hernandez, Holly Hunter, Brylea Hyde, Trey Jackson, Joshua Lara, Vincent Lawrence, Cole Maher, Texy Manders, Emily Mills, Atticus Moon, William Murphy, Elijah Mwachande, Camila Orocio, Ryan Pomeroy, Kaylin Quicksall, Ella Redwine, Saige Reid, Alex Richards, Lakelan Riggs, Katelynn Robinette, Kelby Rogers, Tristian Rook, Riley Sams, Judah Sauce, Javan Shearon, Caydince  Solsbery, Chyenne Talbot, Cy Tennery, Brenden Valle, Addisynn Webb, Cydnee Webb

 

Fourth Grade

“A” Honor Roll

Ezekiel Adams, Pedro Aguilar, Gage Archer, Tripp Ballard, Blakely Bleeker, Blake Bramlett, Everett Brown, Brooklyn Butler, Hope Caldwell, Aiden Carroll, Mikayla Carroll, Haley Collins, Brazos Cornelison, Kyler Crites, Landon Davis, Rebecca Dixon, Ryann Dunn, Norah Edwards, Rosario Gonzalez Hernandez, Brynn Hasty, Cater HInsley, Caroline Holson, Max Hughes, Riley Huisman, Korben Jacob, Megan James, Colton Jernigan, Luke Jernigan, Ryland Kemp, Cobie Knight, Michael Kracy, Bryson Lee, Jessylnn Maldonado, Logan Manuel, Derek Marquardt, Carter Martin, Lilyan McCall, Jacob McDonald, Derek McGuire, Elise Mikulskis, Phillip Mills, Presley Nuttall, Theresa Orona, Emily Ortiz, Lizania Perez, Derek Petty, Cody Pigg, Sean Pollard, Ryan Ray, Alexis Reord, Brayden Reed, Savanah Salas,  Patricia Sarinana, Keiry Urquiza, Hayden Vella, Deysi Villegas, Kannon Ward, Jacob Wolfe

 

 

“A/B” Honor Roll

Jordan Anderson, Kamron Benitez, Alissa Biscardi, Nicholas Chatman, Natalie Correa, Audrey Crews, Cash Davis, Trinity Diebold, Kylie Felan, Glenn Gilmore-Mercado, Lupita Gonzalez Flores, Bryanna Graham, Cooper Guinn, Luisa Gutierez, Kelsey Hammons, Christian Hernandez, Jude Kemper, Madison Knapp, Skye Lange, Marina Long, Madison MaCumber, Madison McElhaney, Baylee Mihalakis, Charlsey Miller, Ethan Moore, Blye Mounce, Wyatt Norman, Murphy Page, Mirsha Peacock, Jackson Powell, Carter Riley, Elliott Roe, Avian Sage, Austin Sams, Austin Schultz, Miller Shipp, Ariana Tirado, Ariel Villegas, Trevor Vossler, Cooper Waddell, Ryan Wiebe, Briley Wilson, Cayden Zunk

 

Fifth Grade

“A” Honor Roll

Gage Alderman, Konner Babiash, Bailey Barbaro, Amber Barker, Luke Basil, Ty Bowden, Abigail Boyd, Cooper Brown, Noah Brandon Brown, Rebecca Burch, Tanner Bussey, Weston Cantrell, Abbygail  Chouhan, Allison DaFoe, Camryn Deason, Addison Ford, Kaitlyn Frost, Ava Garner, Ella Garner, Brenna Haynes, Jaziel  Hernandez, Gentry Higgins, Lucas Hyde, Bailey James, Hunter Jones, Anna Kemper, Olivia Krebbs, Zachary Layland, Ava Lecluyse, Kensington Loving, Tania Magallanes, Dominique Martinez, Emily McGuire, Maximus McPherson, Wade Molinari, Caden Moncrief, Tara Moon, Hadley Oppermann, Alyson Pyles , Madelyn Rose, Dylan Segars, Kyler Shankelse, Anna Sommerfeld, Abigail Stone, Jack  Stone, Reese Tennery, Aidan Turney, Lillia Villarreal, Daylon Webb, Luke Webster, Carsyn Wheeler, Alec Wilkinson

 

“A/B” Honor Roll

Tyler Abel, Gus Alexander, Kaden Bohney, Ryan Brackney, Rylan Brenish, Blair Brown, Daniel Cain, McKenna Cain, Colby Conover, Tessa Day, Akyah Ditto, Stormy Evans, Nathan Fenter, Rylan Fleming, Michael Gifford, Gillari Gonzalez Flores, Molly Grossman, Milo Hall-Jacobson, Reid Harrington, Payton Hogan, Parker Lanning, Kamden Medlin, Kolton Montoya, Samuel Moon, Ryann Mull, Alan Orocio, Christian Paddack, Nicole Petschel, Thomas Pierce, Maddox Ray, Paige Rickenbrode, Caleb Robinette, Abigail Ruark, Madeline Rue, Avery Sickles, Madison Sloan, Sydney Sloan, Hunter Squires, Kyle Stahl, Caraline Stalkfleet, Payton Thomason, Isaiah Trejo, Dre’Don Trewin, Preston Voigt, Brooklyn Walker, Caroline Wallace