Return to Headlines

4th Six Weeks

Acton Elementary 2016 – 2017

4th Six Weeks Honor Roll

 

First Grade

“A” Honor Roll

Isabella Babb, Kobe Barrington, Denton Binford, Benjamin Brannum, Emery Brantley, Bryson Callahan, Kynadee Cogburn, Colton Cross, Brooke Crump, Wyatt Grider, Peyton Guidry, Hughes Hamrick, Kylee Herring, Conner Jansen, Collin Jennings, Aylin Juarez, Devyn Macie, Jenna Marquardt, Jack Martin, Aryanna McBee, Keragan Meyers, Xiamara Mills, Daxton Peoples, Maddison Price, Ava Redwine, Katelyn Richardson, Madelyn Roberts, Kaley Rogers, Shelby Rose, Damian Rosenquist, Hunter Roy, Logan Schultz, Kailynne Sermarini, Lincoln Sherrill, William Sherrill, Abigail Sullivan, Averi Taylor, Evelette Taylor, Lucas Tort, Jaxon Tyler, Alyssa Varela, Leander Walker, Gunner Ward, Mallory Webster

 

 “A/B” Honor Roll

Azaylah Bishop, Andrew Brannon, Abbigail Bridges, Clenton Cain, Tripp Cornelius, Abel Flores, Brailey Garland, Carolina Guzman, Clayton Hagard, Addison Hartwig, Grady Higgins, Ella Ivy, Olivia Jones, Jordan Jowers, Kyle McGuire, Cian McNelley, Jesse Melancon, Jasper Merket, Mallory Munsell-Boone, Katie Pigg, Logan Powell, Kenneth Prosise, London Reed, Braxton Reeves, Isabella Rice, Lukas Rodriguez, Fayth Roiz, Ada Taylor, Albin Wood, Rebecca Zacniewski

 

Second Grade

“A” Honor Roll

Tymbyr Ballard, Breleigh Barrington, Noah Barrington, Jose Barron, Easton Bleeker, Chase Bohney, Rian Boykin, Hailey Brookshire, Lelan Brown, Noah Brown, Eli Cockrell, Kerw Crites, Audry Dobbs, Kelsey Ehardt, Troy Farner, Emma Farrell, Tyler Harrison, Emily Hatfield, Ashton Heimer, Jaxon Hill, Kyleigh Huggins, Christopher Hughes, Sean Kim, Hunter Knight-Williams, Cooper Lamb, Alea Lewis, Kylan Loving, Anneliese Luersen, Lacie Marshall, Seth Marshall, Julia McCall, Isabella McDonald, Kevin McGinley, Jaxon McNaughton, Mason McPherson, Sutton Medlin, Abigail Mikulskis, Bren Molinari, Otto Muth, Hunter Nutt, Greyson Opperman, Jenna Overcash, Jeibry Preza, Audrey Pryor, Natalie Ramirez, Beckett Roe, Bailey Roy, Nolan Segars, Aaden Senn, Renee Sermarini, Samuel Shackelford, Bryson Smith, Koen Stahl, Carlos Torres, Ashton Turney, Rachel Venable, Grayson Wade, Allison Walker, Annah Whidden Gillian Wood

 

 “A/B” Honor Roll

Ryan Abel, Riley Boykin, Perry Cates, Joley Crow, River Dunn, Brady Eccles, Ethan Erwin, Emmerson Ford, Angel Foree, Lucio Gamez, Hayden Garcia, Ashton Garrett-Erwin, Alyson Gonzalez Flores, Maria Jose Gonzalez Hernandez, Mason Hannah, Collin Hasegawa, Hunter Hogan, Nathan Martinez, Amberlyn McAfee Avalon McNelley, Ava Monroe, Kai Pace, Addison Putnam, Micah Reid, Tessa-Lee Richardson, Kash Rogers, Brecken Sage, Allison Schemensky, Patrick Shelly, Cali Sickels, Korbin Stalkfleet, Robert Sullivan, Ty Talbot, Kylee Toth, Lauren Trejo, Riley Trussell, Briann Valle, Emilee Walls, Bailey Weldon, Riley Wolfe, Kenneth Woolsey

 

Third Grade

“A” Honor Roll

Caylee Alderman, Allen Barrett, Nolan Black, Brook Brannum, Sean Brown, Zane Brown, Luke Burch, Abby Burgess, Cabry Burke, Carlee Jo Burnfield, Raziel Byrom, Chase Cantrell, Fielding Carey, Paislee Cogburn, Carlee Crawford, Cooper Cumba, Hannah DaFoe, Jacob Davenport, Jayden Davenport, Scarlett Farner, Madelynne Fitzgerald, Kylee Frye, Christian Garcia, Luke Gravley, Cason Green, Aydin Hallock, Ava Hamrick, Isabella, Harlan, Andrew Hayens, Cruz Hernandez, Brylea Hyed, Elyse Jernigan, Fairy Jolly, Parker-Pete Jones, Elah Kidd, Jina Kim, Tyson LaBlanc, Jamie Ledesma, Reagan Lloyd, Cole Maher, Hannah Marshall, Samuel Martinez, Audrey McKee, Mollie Menoza, Emily Mills, Grady Molder, Allie Oelschig, Jacob Pyles, Austin Reeves, Kensley Richardson, Riley Sams, Bentley Sherrill, Katie Shiver, Peyton Smith, Caydince Solsbery, Tyler St Don, Landree Stone, Chyenne Talbot, Cy Tennery, Marleigh Thompson, Anna Urquiza, Jaxson Vaughn, Brodie Wade, Nathan Walters, Mattie Weaver, Jackson White, Jillian Williams, Aidan Windham

 

 

 

 “A/B” Honor Roll

Nadia Aguado, Javier Alaniz, Austin Blontz, Azariah Boykin, Chyanne Bramlett, Zaiden Brooks, Aiden Brookshire, Rayliegh Brown, Christian Carrillo, Cambry Crider, Rayleigh Dollins, Emory Edwards, Sophia Garcia, Tobin Gatlin, Linda GoForth, Wendi Greenhaw, Landon Grim, Jose Hernandez, Holly Hunter, Trey Jackson, Caleb Kirk, Joshua Lara, Vincent Lawrence, Naji Monroe, Camila Orocio, Ryan Pomeroy, Ella Redwine, Saige Reid, Alex Richards, Lakelan Riggs, Katelynn Robinette, Kelby Rogers, Brycen Rogholt, Tristian Rook, Brooklynn Sanchez, Javan Shearon, Carter Smith, Dylon Smith, Brenden Valle, Addisynn Webb, Cydnee Webb, Larry Wilkins

 

 

 

 

Fourth Grade

“A” Honor Roll

Ezekiel Adams, Gage Archer, Kamron Benitez, Blakely Bleeker, Everett Brown, Hope Caldwell, Caiden Carroll, Nicholas Chatman, Brazos Cornelison, Kyler Crites, Landon Davis, Rebecca Dixon, Allyson Dobbs, Norah Edwards, Kelsey Hammons, Brynn Hasty, Carter Hinsley, Carolin Holson, Max Hughes, Riley Huisman, Korben Jacobs, Megan James, Colton Jernigan, Luke Jernigan, Ryland Kemp, Cobie Knight, Michael Kracy, Bryson Lee, Derek Marquardt, Lilyan McCall, Jacob McDonald, Derek McGuire, Elise Mikulskis, Wyatt Norman, Presley Nuttall, Theresa Orona, Emily Ortiz, Murphy Page, Cody Pigg, Ryan Ray, Alexis Record, Brayden Reed, Carter Riley, Elliott Roe, Savanah Salas, Patricia Sarinnana, Austin Schultz, Keiry Urquiza, Kannon Ward, Jacob Wolfe

 

 

 “A/B” Honor Roll

Pedro Aguilar, Jordan Anderson, Tripp Ballard, Nathan Berry, Alissa Biscardi, Blake Bramlett, Brooklyn Butler, Mikayla Carroll, Haley Collins, Natalie Correa, Audrey Crews, Cash Davis, Trinity Diebold, Ryann Dunn, Glenn Gilmore-Mercado, Lupita Gonzlez Flores, Rosario Gonzalez Hernandez, Bryann Graham, Cooper Guinn, Luisa Gutierrez, Jude Kemper, Madison Knapp, Casey Labelle, Skye Lange, Noah Langer, Marina Long, Maison MaCumber, Jessylnn Maldonado, Carter Martin, Madison McElhaney, Baylee Mihalakis, Charlsey Miller, Phillip Mills, Ethan Moore, Blye Mounce, Mirsha Peacock, Lizania Perez, Derek Petty, Sean Pollard, Jackson Powell, Avian Sage, Kaytlynne Schaffer, Miller Shipp, Ariana Tirado, Hayden Vella, Ariel Villegas, Deysi Villegas, Trevor Vossler, Cooper Waddel, Briley Wilson, Cayden Zunk

 

Fifth Grade

“A” Honor Roll

Gage Alderman, Konner Babiash, Bailee Barbaro, Luke Basil, Kaden Bohney, Ty Bowden, Abigail Boyd, Ryan Brackney, Blair Brown, Cooper Brown, Noah Brown, Rebecca Burch, Tanner Bussey, Miles Cable, Weston Cantrell, Allison DaFoe, Trenton Davenport, Camryn Deason, Rylan Fleming, Kaitlyn Frost, Ava Garner, Ella Garner, Brenna Haynes, Gentry Higgins, Lucas Hyde, Bailey James, Hunter Jones, Olivia Krebbs, Gracie Langer, Zachary Layland, Ava LeCluyse, Kensington Loving, Tania Magallanes, Dominique Martinez, Maximus McPherson,Wade Molinari, Caden Moncrief, Tara Moon, Hadley Opperman, Christian Paddack, Alyson Pyles, Tyler Rodgers, Madelyn Rose, Dylan Segars, Colten Smith, Anna Sommerfeld, Hunter Squires, Kyle Stahl, Abigail Stone, Jack Stone, Reese Tennery, Payton Thomason, Aidan Turney, Carsyn Wheeler, Alec Wilkinson

 

 “A/B” Honor Roll

Tyler Abel, Gus Alexander, Amber Barker, Bailey Bauer, Grayson Binford, Rylan Brenish, Abbygail Chouhan, Tessa Day, Akyah Ditto, Stormy Evans, Nathan Fenter, Addison Ford, Asher Green, Molly Grossman, Jaziel Hernandez, Anna Kemper, Parker Lanning, Emily McGuire, Kamden Medlin, Samuel Moon, Ryann Mull, Alan Orocio, Maddix Owens-Landers, Nicole Petschel, Thomas Pierce, Maddox Ray, Paige Rickenbrode, Abigail Ruark, Madeline Rue, Kyler Shankles, Avery Sickels, Madison Sloan, Sydney Sloan, Dre’Don Trewin, Lillia Villarreal, Preston Voigt, Brooklyn Walker, Caroline Wallace, Daylon Webb, Luke Webster