Return to Headlines

1st Six Weeks

Granbury Middle School 2016-2017

Honor Roll

1st   Six-Week Honor Roll

 

Sixth Grade

 

 

A Honor Roll

Hannah G. Adkins, Jeremiah S. Bankston, Carly P. Barton, Christopher M. Beaver, Trinity P. Benitez, Macie K. Boyd, Bailee M. Burenheide, Makenna E. Carnes, Avery N. Casper, Phoenix M. Clark, Averie E. Coffman, Marisol Coronilla,  Benjamin R. Davis, Carolina Espinoza-Garcia, Brennan C . Fisher, Chad D. Flatt, William B. Greenwalt, Juan M. Gutierrez, Gillian M. Irish, Aedan R. Jackson, Stephen W. Kirchner, Kaylee S. Kirkland, William R. Lem, Kayzee J. Martin, Ethan J. Parkinson, Brack B. Peacock, Haley C. Pennock, Shaylyne C. Platt, Jacob T. Rasmussen, Victoria Z. Rodriguez, Madison M. Rogers, Refugio A. Sanchez, Cooper R. Sanderson, Makai Bryan K. Scott, Ezekiel A. Shaum, Saphyre E. Sneed, Austin William D. Taylor, Krizln Zella D. Van Patten, Julia I. Vargas-Maldonado, Abiah J. Wark, Gene D. Williams,  Ava J. Williamson.

 

A/B Honor Roll

Joaquin L. Aguado-Espinosa, Micca R. Alexander, Christopher A. Almaguer, Brianne A. Arista, Leslie Barajas, Kaden C. Branum, Ashton C. Brown, Bailey D. Burcham, David. A. Caceres, Daylen B. Caldwell, Alyssa F. Callaham, Angela I. Castruita, Carson L. Cherry, Zachary G. Childress, Carson P. Cooper, Alan O. Davila, Dayne R. Dobbs, Mateo J. Douglas, Derek C. Duplessis, James D. Early, Gustavo D. Espinoza, Jennifer Espinoza, Audrey L. Evans, Nathaniel B. Fleming, Gabrielle J. Fulcher, Logan G. Fuller, Anna M. Garcia, Arturo Garcia, Ollie M. Garcia, Austin L. Gatewood, Hannah M. Green, Guy James C. Hammon, Scarlette A. Harkleroad, Alexander Jon-D. Harris, Amy S. Hernandez, Mario J. Hernandez, Colton L. Holland, Autumn D. Holmes, Ethan C. Holmes, Hunter A. Horn, Laila M. James, Ashley Jimenez, Christian M. Jobe, Gabriel L. Johnson, Brayden D. Jones, Jordyn E. Justice, Orion Alexander S. Kilburn, Reagan E. Kinser, Natalie Audre-R. Knapp, Kyle L. Kriethe, Blake H. Lampman, Isaac Maldonado, Jose D. Mancinas, Brody M. Marcott, Tyler S. Marion, Perla S. Martinez, Marjorie A. McKannan, Brayson J. Mendoza, Emily F. Miller, Gabriel H. Moore, Claudia C. Morales, Daphne Morales, Seven M. Nelson, James G. Noyes, Gregory D. Occhipinti, Stephanie Olea, Fernando Olivares, Eli Parker-W. Olthoff, Cheyanne J. Palmer, Ryan L. Pedigo, Jacob L. Pepper, Alejandro A. Perez, Lauren A. Petty, Alina M. Porter, Destany P. Pumphrey, Dario U. Rangel, Emilee B. Reese, Daniel I. Rodriguez, Megan R. Rubio, Zachary Gambel-B. Rushing, Alexa Sandie G. Salubre, Shelby G. Sanders, Bayleigh B. Sappington, Donald G. Seymore, Anna M. Shults, Matthew B. Shute, Burgen D. Simpson, Cameron Mae D. Spurlock, Bailey L. Stone, Naiya A. Stone, Jaden L. Stover, Katherine M. Sullivan, Thomas W. Taylor, Haleigh S. Teddlie, Jesus A. Tovar, Caileigh R. Underwood, Nicholas R. Vaughn, Kenya L. Vielma-Moreno, Daisy Villafranco, Jonathan Villalobos, Caitlyn E. Wann, Brady E. Whitney, Kenzie E. Winkleman,

 

Seventh Grade

 

A Honor Roll

Bailee R. Armstrong, Alicia M. Barber, Madison P. Bills, Kaylee A. Black, William P. Bradley, Ian I. Castruita, Aryane Q. Clark, Caylin E. Damron, Jason D. Durham, Todd B. Eatherly, Caleb I. Fisher, Van A. Franco, Carolina Garcia, McKenzie M. Hamilton, Reese E. Holmgreen, Kenlee J. Hubble, Wesleigh R. Hyatt, Lorraine F. Johns De-La Garza, Grayce M. Lane, Valeria G. Morales-Chavez, Daniela G. Olivares, Zachary T. Payne, Tyler S. Peterson, Abbie N. Pruett, Fernando J. Puente, Julian A. Ramirez, Oscar Reyes-Mendoza, Elijah F. Riggio, Andre M. Rocha, Jorge E. Rodriguez-Aldape, Mackenzie M. Smith, Jordyn D. Stevens, Gavin J. Sylvester, Heriberto E. Tovar, Mercy A. Wood.

 

 A/B Honor Roll

 Dylan N. Baldridge, Kaylynn E. Beech, Samuel I. Boyd, Julieta O. Briones, Aria Y. Brock, Johnathon S. Brown,  Robert D. Brown, Alycia C. Burks, Rocsana Chavarria-Tovar, Bryce Alex L. Davenport, Alexzander J. Durham,  Adyson C. Earlston, Kaylee J. Early, Sierra A. Frank, Ashlyn K. Franklin, Casen R. Gentry, Haylei G. Godfrey, Rhys L. Hall, Shyann T. Harden, Grady W. Harmon, Emma G. Hart, Nadia Hernandez, Erick Hernandez-Hernandez, Madison L. Hidalgo, Daniel A. Hinojosa, Aaron T. Hogan, Jorge L. Jaramillo,  Nathan B. Lambert, Elizabeth Eva M. Landrum, Baileigh N. Laney, Jessie B. Lawson, Lillie D. Logue, Casen  D. Martin, Jaime Martinez, Yesenia Martinez, Nathan Z. Mason, Sierra N. Meazell,  Chandler C. Moore, Samara Christine S. Moore, Andrew W. Morris, Georgia G. Myers, Caitlyn S. Nagel, Kyia Nichols, Kaylee R. Nowlin, Norma L. Olvera, Jesus E. Padron, Israel Ramirez, Levi J. Reese, Rafael R. Revilla, Erick Robles, Alberto I. Rodriguez, Aslynn L. Ruby, Isabella R. Sanchez, Ashton C. Sanders, Valeria Sandoval, Viviana Sandoval, Cody L. Scarber, Gregory R. Scott, Mikel Cole K. Scott, Christian A. Sells, Hannah L. Smart, Maci E. Smith, Matthew D. Stephens, Luke B. Stettler, Ethan D. Streiff, Emily R. Tatarko, Collin J. Valentine, Christopher R. ValVerde, Makailey M. Vargas, Reese C. Villarreal, Wyatt M. Walters, Sarah Nicole L. Westbrook, Autumn G. Whitton, Joshua M. Wright, Brian T. Yanez, Montana H. York, Samuel Z. York, Jedi S. Zapata.

 

Eighth Grade

 

A Honor Roll

Cade C. Barnes, Hannah M. Branum, Emma K. Cheyne, Alison G. Cooper, Natalee J. Dovers, Jadee N. Drum, Anna B. Ellis, Tyler C. Ellis, Oliver de Jesus Espinosa -Garcia, Nathan F. Gibson, Cassidy L. Goen, Katy M. Hall, Luis J. Hernandez- Zuniga, Aubrey R. Kirby, Lillian C. Myers, Kaci N. Owens, Michael B. Ross, Julian Villalobos, Blake J. Wann.

 

 

A/B Honor Roll

Jade L. Adams, Abigail G. Allen, Clayton J. Allison, Mathew C. Anchondo, Caleb M. Anderson, La’Nyhia N. Andrews, Jacob M. Bates, Isabella M. Bauer, Joshua R. Beaver, Lizbeth C. Becerra, Phoebe S. Beckley, Jacob R. Bennett, John L. Boyes, Hailey B. Bullock, Cheyanne A. Burcham, Joshua L. Butner, Sebastian H. Camacho, Angel J. Caraveo, Camryn B. Carnes, David A. Carrell, Nadia E. Clawson, Justyn R. Collins, Dalton J. Cook, Mayra L. Coronilla, Elizabeth S. Crouse, Savana R. Cruz, Daniel E. D’Souza, Tarynne B. Delap, Haley R. Echols, John R. Elkins, Jorge Espinoza, Darrius M. Evans, Myles J. Evans, Christian P. Fawley, Richard D. Flatt, Janeth R. Flores, Kyndell L. Fojtasek, Abigail A. Fulcher, Vanessa B. Fulcher,  Mayela Garcia, Ethan H. Glaze, Adam J. Gomez, Jacqueline Gutierrez-Luna, Chase G. Guzman, Ashley N. Hall, Kendrick A. Hall, Sephreana K. Hattenbach,  Carolina L. Hernandez, Lucas V. Hernandez, Alexa Lee A. Hickman, Shyla A. Holland, John A. Holt, Paige A. Joffrion, Calib A. Jones, Jose J. Juarez, Cierra N. King, Grayson S. King, Zachary W. Kinsfather, Johnny J. Kirk, Grant T. Kirkland, Damien A. Lampman, Carrie Samantha J. Landrum, Hailey L. Lavan,  Lareina N. Lett, Garrett D. Lewis, Kadin A. Lopez, Jennifer G. Martinez, Nicholas S. Mayberry, Luci S. McManus, Daisy J. Melendez, Hector D. Morales, Angel S. Mosco, Kaylee S. Murphy, Meagan R. Neagle, Sophia N. Patmore, Travis R. Pedigo, Andrea Perez, Riley C. Pickett, Arturo Ramirez Jr., Gabriella P. Riggio, Jaydin N. Riley, David N. Rodriguez-Prelipcean, Lesli S. Rodriguez, Lizet  Rodriguez, Blake Rodriquez, Donovan A. Rodriquez, Lillian T. Rubio, Jeremy E. Sadler, Victoria C. Salazar, Margarita Sandoval, Barley D. Santana, Trinity J. Scheller, Jacob E. Scott, Trent R. Sefcik, Cody G. Shepard, Georgia F. Sims, Johnathan Soto, Anthony B. Spiers, Crystalangelie Torres, Maria E. Vega-Sanchez, Cordell H. Veliz, Justin W. Walden, Jackson G. Watson, Kaylee L. Williams, Becca K. Wilson, Lauren R. Wilson.