Return to Headlines

2nd Six Weeks

Granbury Middle School 2016-2017

Honor Roll

2nd Six-Week Honor Roll

 

Sixth Grade

“A” Honor Roll

Hannah G. Adkins, Christopher A. Almaguer, Jeremiah S. Bankston, Christopher M. Beaver, Bailee M. Burenheide, Makenna E. Carnes, Averie E. Coffman, Benjamin R. Davis, Chad D. Flatt, Scarlette A. Harkleroad, Gillian M. Irish, Christian M. Jobe, Jordyn E. Justice, Kaylee S. Kirkland, Kayzee J. Martin, Fhernando Olivares, Ethan J. Parkinson, Jacob T. Rasmussen, Makai Bryan K. Scott, Ezekiel A. Shaum, Saphyre E. Sneed, Jaden L. Stover, Austin William D. Taylor, Krizln Zella D. Van Patten, Julia I. Vargas-Maldonado, Abiah J. Wark, Gene D. Williams, Ava J. Williamson.

 

“A/B” Honor Roll

Joaquin L. Aguado-Espinosa, Xavier I. Alarcon-Licona, Jose I. Alvarado, Winiella Shamel P. Balangue, Carly P. Barton, Trinity P. Benitez, Macie K. Boyd, Ashton C. Brown, David. A. Caceres, Alyssa F. Callaham, Avery N. Casper, Angela I. Castruita, Phoenix M. Clark, Carson P. Cooper, Marisol Coronilla, Alan O. Davila, Mateo J. Douglas, Derek C. Duplessis, James D. Early, Antonio N. Escatel, Carolina Espinosa –Garcia,  Jennifer Espinoza, Audrey L. Evans, Nathaniel B. Fleming, Gabrielle J. Fulcher, Arturo Garcia, Gavyn B. Gillis, William B. Greenwalt, Guy James C. Hammon, Alexander Jon-D. Harris, Amy S. Hernandez, Colton L. Holland, Autumn D. Holmes, Ethan C. Holmes, Aedan R. Jackson, Ashley Jimenez, Brayden D. Jones, Orion Alexander S. Kilburn, Stephen W. Kirchner, Natalie Audra-R. Knapp, Blake H. Lampman, William R. Lem, Isaac Maldonado, Jose D. Mancinas, Tyler S. Marion, Perla S. Martinez, Marjorie A. McKannan, Emily F. Miller, Claudia C. Morales, Seven M. Nelson, Stephanie Olea, Brack B. Peacock, Ryan L. Pedigo, Haley C. Pennock, Jacob L. Pepper, Lauren A. Petty, Shaylyne C. Platt, Kylee N. Pool, Mayson C. Pool, Alina M. Porter, Gael  Rodriguez, Victoria Z. Rodriguez, Madison M. Rogers, Megan R. Rubio, Emilio S. Salazar, Alexa Sandie G. Salubre, Refugio A. Sanchez, Shelby G. Sanders, Bayleigh B. Sappington, Donald G. Seymore, Matthew B. Shute, Burgen D. Simpson, Maycee Leigh R. Slatten, Bailey L. Stone, Naiya A. Stone, Olivia R. Sylvester, Haleigh S. Teddlie, Jesus A. Tovar, Caileigh R. Underwood, Daisy Villafranco, Jonathan Villalobos, Kayleigh A. Wadsworth, Macie R. White,  Brady E. Whitney.

 

Seventh Grade

“A” Honor Roll

Alicia M. Barber, Kaylee A. Black, William P. Bradley, Ian I. Castruita, Van A. Franco, McKenzie M. Hamilton, Reese E. Holmgreen, Kenlee J. Hubble, Wesleigh R. Hyatt, Jorge L. Jaramillo, Lorraine F. Johns De-La Garza, Nathan B. Lambert, Casen D. Martin, Georgia G. Myers, Daniela G. Olivares, Zachary T. Payne, Tyler S. Peterson, Abbie N. Pruett, Fernando J. Puente, Julian A. Ramirez, Elijah F. Riggio, Jorge E. Rodriguez-Aldape, Mackenzie M. Smith, Jordyn D. Stevens, Heriberto E. Tovar.

 

“A/B” Honor Roll

Bailee R. Armstrong, Dylan N. Baldridge, Kaylynn E. Beech, Hunter D. Bright, Aria Y. Brock, Johnathon S. Brown,  Robert D. Brown, Aryane Q. Clark, Caylin E. Damron, Bryce Alex L. Davenport, Jerry R. Dobbs, Adyson C. Earlston, Ashlyn K. Franklin, Casen R. Gentry, Mykeil L. Harris, Emma G. Hart, Luis A. Hernandez, Nadia Hernandez, Erick Hernandez-Hernandez, Madison L. Hidalgo, Daniel A. Hinojosa, Aaron T. Hogan, Abigail R. Johnson, Valerie G. Lamont, Baileigh N. Laney, Hayley N. Llamas, Lillie D. Logue, Christopher H. Martinez, Jaime Martinez, Jennifer Martinez, Nathan Z. Mason, Cassidee S. McGinnis, Chandler C. Moore, Valeria G. Morales-Chavez, Kaylee R. Nowlin, Isaac E. O’Neal, Norma L. Olvera, Zienna L. Peterson, Brittany D. Proctor, Israel Ramirez, Oscar Reyes-Mendoza, Dezarae I. Rios, Erick Robles, Andre M. Rocha, Aslynn L. Ruby, Viviana Sandoval, Mikel Cole K. Scott, Christian A. Sells, Maci E. Smith, Luke B. Stettler, Gavin J. Sylvester, Martin D. Jesus Tovar-Hernandez, Vincente Q. Valdez, Collin J. Valentine, Christopher R. ValVerde, Makailey M. Vargas, Andres A. Vega, Reese C. Villarreal, Wyatt M. Walters, Autumn G. Whitton, Mercy A. Wood.

 

Eighth Grade

“A” Honor Roll

Cade C. Barnes, Joshua R. Beaver, Hannah M. Branum, Emma K. Cheyne, Alison G. Cooper, Jadee N. Drum, Anna B. Ellis, Tyler C. Ellis, Jorge Espinoza, Katy M. Hall, Luis J. Hernandez- Zuniga, Grayson S. King, Aubrey R. Kirby, Lillian C. Myers, Meagan R. Neagle, Jaydin N. Riley, David N. Rodriguez-Prelipcean, Blake J. Wann, Jackson G. Watson.

 

“A/B” Honor Roll

Clayton J. Allison, Mathew C. Anchondo, Caleb M. Anderson, La’Nyhia N. Andrews, Mya M. Baker, Dawson R. Ball, Jacob M. Bates, Lizbeth C. Becerra, William L. Bledsoe, John L. Boyes, Cheyanne A. Burcham, Camryn B. Carnes, David A. Carrell, Mayra L. Coronilla, Kros E. Croxton, Savana R. Cruz, Daniel E. D’Souza, Aaron M. Davis, Natalee J. Dovers, John R. Elkins, Oliver D. Jesus Espinosa-Garcia,  Darrius M. Evans, Christian P. Fawley, Richard D. Flatt, Janeth R. Flores, Kyndell L. Fojtasek, Reagan E. Franklin, Abigail A. Fulcher, Vanessa B. Fulcher, Mayela Garcia, Nathan F. Gibson, Adam J. Gomez, Draven A. Green, Chase G. Guzman, Ashley N. Hall, Kendrick A. Hall, Carolina L. Hernandez, Lucas V. Hernandez, Shyla A. Holland, John A. Holt, Anastasia R. Irish, Paige A. Joffrion, Calib A. Jones, Zachary W. Kinsfather, Grant T. Kirkland, Fabian J. Landin, Carrie Samantha J. Landrum, Lareina N. Lett, Garrett D. Lewis, Nicholas J. Mager, Jennifer G. Martinez, Nicholas S. Mayberry, Hector D. Morales, Ana C. Morin, Angel S. Mosco, Kaylee S. Murphy, Cason G. Nelson, Kaci N. Owens, Travis R. Pedigo, Elizabeth P. Pengelly, Alondra Y. Prado-Diaz, Nicholas D. Ramirez, Jessica R. Rhyne, Gabriella P. Riggio, Lizet  Rodriguez, Sandra M. Rodriguez, Donovan A. Rodriquez, Michael B. Ross, Lillian T. Rubio, Noah J. Russell,  Victoria C. Salazar, Margarita Sandoval, Kendall C. Satterfield, Jacob E. Scott, Cory G. Shepard, Georgia F. Sims, Anthony B. Spiers, Payton R. Stetler, Erick J. Stovall, Crystalangelie Torres, Maria E. Vega-Sanchez, Cordell H. Veliz, Julian Villalobos, Jayden K. Wallin, Becca K. Wilson, Lauren R. Wilson.