Return to Headlines

3rd Six Weeks

Granbury Middle School 2016-2017

3rd  Six-Week Honor Roll

 

Sixth Grade

 

“A” Honor Roll

Hannah G. Adkins, Jeremiah S. Bankston, Christopher M. Beaver, Makenna E. Carnes, Averie E. Coffman, Carson P. Cooper, Benjamin R. Davis, Carolina Espinosa-Garcia, Chad D. Flatt, Erion Halili, Gillian M. Irish, Kaylee S. Kirkland, Kayzee J. Martin, Fhernando Olivares, Ethan J. Parkinson, Brack B. Peacock , Haley C. Pennock , Madison M. Rogers, Alexa Sandie G. Salubre, Refugio A. Sanchez, Makai Bryan K. Scott, Ezekiel A. Shaum, Saphyre E. Sneed, Jaden L. Stover, Austin William D. Taylor, Krizln Zella D. Van Patten, Julia I. Vargas-Maldonado, Abiah J. Wark, Gene D. Williams, Ava J. Williamson.

 

“A/B” Honor Roll

Joaquin L. Aguado-Espinosa, Christopher A. Almaguer, Winiella Shamel P. Balangue, Carly P. Barton, Trinity P. Benitez, Macie K. Boyd, Ashton C. Brown, Bailey D. Burcham, Bailee M. Burenheide, Madison G. Butler, Daylen B. Caldwell, Avery N. Casper, Angela I. Castruita, Phoenix M. Clark, Marisol Coronilla, Alan O. Davila, Jessica A. Dooley, Mateo J. Douglas, Derek C. Duplessis, Gustavo D. Espinoza, Jennifer Espinoza, Audrey L. Evans, Nathaniel B. Fleming, Ana M. Garcia, William B. Greenwalt, Scarlette A. Harkleroad, Alexander Jon-D. Harris, Amy S. Hernandez, Colton L. Holland, Autumn D. Holmes, Ethan C. Holmes, Aedan R. Jackson, Ashley Jimenez, Christian M. Jobe, Orion Alexander S. Kilburn, Reagan E. Kinser, Stephen W. Kirchner, Natalie Audra-R. Knapp, Blake H. Lampman, William R. Lem, Isaac Maldonado, Jose D. Mancinas, Tyler S. Marion, Kaden R. Massey, Marjorie A. McKannan, Emily F. Miller, Daphne Morales, Sarah J. Nelson, Seven M. Nelson, Stephanie Olea, Eli Parker W. Olthoff, Ryan L. Pedigo, Jacob L. Pepper, Lauren A. Petty, Shaylyne C. Platt, Kylee N. Pool, Mayson C. Pool, Alina M. Porter, Jacob T. Rasmussen, Daniel I. Rodriguez, Gael Rodriguez, Victoria Z. Rodriguez, Megan R. Rubio, Bayleigh B. Sappington, Donald G. Seymore, Matthew B. Shute, Burgen D. Simpson, Maycee Leigh R. Slatten, Bailey L. Stone, Naiya A. Stone, Katherine M. Sullivan, Olivia R. Sylvester, Jesus A. Tovar, Caileigh R. Underwood, Kenya L. Vielma-Moreno, Daisy Villafranco, Jonathan Villalobos, Kayleigh A. Wadsworth, Macie R. White,  Brady E. Whitney.

 

Seventh Grade

“A” Honor Roll

Alicia M. Barber, Kaylee A. Black, William P. Bradley, Ian I. Castruita, Van A. Franco, Andi Halili, Reese E. Holmgreen, Kenlee J. Hubble, Wesleigh R. Hyatt, Jorge L. Jaramillo, Lorraine F. Johns De-La Garza, Casen D. Martin, Georgia G. Myers, Daniela G. Olivares, Tyler S. Peterson, Abbie N. Pruett, Fernando J. Puente, Julian A. Ramirez, Oscar Reyes-Mendoza, Jordyn D. Stevens, Mercy A. Wood.

 

 “A/B” Honor Roll

Bailee R. Armstrong, Dylan N. Baldridge, Kaylynn E. Beech, Julieta O. Briones, Johnathon S. Brown,  Robert D. Brown, Rocsana Chavarria-Tovar,  Aryane Q. Clark, Adyson C. Earlston, Casen R. Gentry, Rhys L. Hall, McKenzie M. Hamilton, Grady W. Harmon, Mykeil L. Harris, Emma G. Hart, Nadia Hernandez, Daniel A. Hinojosa, Abigail R. Johnson, Nathan B. Lambert, Valerie G. Lamont, Elizabeth Eva M. Landrum,  Baileigh N. Laney, Hayley N. Llamas, Lillie D. Logue, Christopher H. Martinez, Jaime Martinez, Cassidee S. McGinnis, Chandler C. Moore, Samara Christine S. Moore, Valeria G. Morales-Chavez, Caitlyn S. Nagel,  Kaylee R. Nowlin, Zachary T. Payne, Zienna L. Peterson, Israel Ramirez, Elijah F. Riggio,  Erick Robles, Andre M. Rocha, Jorge E. Rodriguez-Aldape, Aslynn L. Ruby, Valeria Sandoval, Viviana Sandoval, Mikel Cole K. Scott, Christian A. Sells, Maci E. Smith, Mackenzie M. Smith, Ethan D. Streiff, Gavin J. Sylvester, Vincente Q. Valdez, Collin J. Valentine, Makailey M. Vargas, Reese C. Villarreal, Wyatt M. Walters, Autumn G. Whitton.

 

Eighth Grade

“A” Honor Roll

Cade C. Barnes, Hannah M. Branum, Alison G. Cooper, Daniel E. D’Souza, Jadee N. Drum, Anna B. Ellis, Nathan F. Gibson, Katy M. Hall, Luis J. Hernandez- Zuniga, Lillian C. Myers, Meagan R. Neagle, David N. Rodriguez-Prelipcean, Julian Villalobos, Blake J. Wann.

 

 

“A/B” Honor Roll

Clayton J. Allison, Caleb M. Anderson, La’Nyhia N. Andrews, Jacob M. Bates, Joshua R. Beaver, Phoebe S. Beckley, John L. Boyes, Cheyanne A. Burcham, David A. Carrell, Emma K. Cheyne, Justyn R. Collins,  Mayra L. Coronilla, Kros E. Croxton, Savana R. Cruz, Jacklynn N. Davis, John R. Elkins, Tyler C. Ellis, Oliver D. Jesus Espinosa-Garcia, Jorge Espinoza, Darrius M. Evans, Christian P. Fawley, Richard D. Flatt, Vanessa B. Fulcher, Mayela Garcia, Ethan H. Glaze, Cassidy L. Goen, Adam J. Gomez, Chase G. Guzman, Ashley N. Hall, Kendrick A. Hall, Briana D. Head, Lucas V. Hernandez, Shyla A. Holland, John A. Holt, Jose J. Juarez, Cierra N. King, Grayson S. King,  Zachary W. Kinsfather, Aubrey R. Kirby, Johnny J. Kirk, Grant T. Kirkland, Damien A. Lampman, Carrie Samantha J. Landrum, Hailey L. Lavan,  Garrett D. Lewis, Nicholas S. Mayberry, Daisy J. Melendez, Hector D. Morales, Angel S. Mosco, Kaylee S. Murphy, Cason G. Nelson, Kaci N. Owens, Travis R. Pedigo, Nicholas D. Ramirez, Jessica R. Rhyne, Gabriella P. Riggio, Jaydin N. Riley, Daniel Rodriguez, Lizet  Rodriguez, Donovan A. Rodriquez, Michael B. Ross, Lillian T. Rubio, Noah J. Russell,  Victoria C. Salazar, Margarita Sandoval, Kendall C. Satterfield, Trent R. Sefcik, Cory G. Shepard, Georgia F. Sims, Anthony B. Spiers, Crystalangelie Torres, Maria E. Vega-Sanchez, Cordell H. Veliz, Justin W. Walden, Jayden K. Wallin, Jackson G. Watson .