Return to Headlines

4th Six Weeks

Granbury Middle School 2016-2017

              4th   Six-Week Honor Roll

 

 

Sixth Grade

“A” Honor Roll

Hannah G. Adkins, Jeremiah S. Bankston, Christopher M. Beaver, Trinity P. Benitez, Macie K. Boyd, Bailee M. Burenheide, Avery N. Casper, Averie E. Coffman, Carson P. Cooper, Benjamin R. Davis, Chad D. Flatt, Scarlette A. Harkleroad, Gillian M. Irish, Christian M. Jobe, Jordyn E. Justice, Kaylee S. Kirkland, Jose D. Mancinas, Kayzee J. Martin, Grace M . McIntosh, Ethan J. Parkinson, Madison M. Rogers, Alexa Sandie G. Salubre, Refugio A. Sanchez, Makai Bryan K. Scott, Ezekiel A. Shaum, Matthew B. Shute, Maycee Leigh R. Slatten, Saphyre E. Sneed, Naiya A. Stone, Austin William D. Taylor, Caileigh R. Underwood, Krizln Zella D. Van Patten, Julia I. Vargas-Maldonado, Abiah J. Wark, Gene D. Williams, Ava J. Williamson.

 

“A/B” Honor Roll

Joaquin L. Aguado-Espinosa, Christopher A. Almaguer, Efrain Arriaga, Winiella Shamel P. Balangue, Carly P. Barton, Josue Becerra-Carreon, Ashton C. Brown, Bailey D. Burcham, Hailey N. Burns, David A. Caceres, Alyssa F. Callahan, Makenna E. Carnes, Angela I. Castruita, Phoenix M. Clark, Marisol Coronilla, Alan O. Davila, Dayne R. Dobbs, Jessica A. Dooley, Mateo J. Douglas, Derek C. Duplessis, James D. Early, Carolina Espinosa-Garcia, Jennifer Espinoza, Audrey L. Evans, Nathaniel B. Fleming, Gabrielle J. Fulcher, Samantha L. Garcia-Salgado, Anna M. Garcia, Austin L. Gatewood, Gavyn B. Gillis, William B. Greenwalt, Abigail E. Griffin, Chandler R. Griffin, Erion Halili, Guy James C. Hammon, Alexander Jon-D. Harris, Amy S. Hernandez, Aylin Hernandez,  Colton L. Holland, Autumn D. Holmes, Ethan C. Holmes, Hunter A. Horn, Aedan R. Jackson, Laila M. James,  Ashley Jimenez, Brayden D. Jones, Orion Alexander S. Kilburn, Stephen W. Kirchner, Natalie Audra-R. Knapp, Kyle L. Kriethe, William R. Lem, Isaac Maldonado, Brody M. Marcott, Alexis N. Marez, Tyler S. Marion, Perla S. Martinez, Marjorie A. McKannan, Klara I. Melendez, Emily F. Miller, Ty W. Moore, Claudia C. Morales, Seven M. Nelson, Hayden Newton, James G. Noyes, Stephanie Olea, Fhernando Olivares,  Eli Parker W. Olthoff, Brack B. Peacock,  Ryan L. Pedigo, Haley C. Pennock,  Jacob L. Pepper, Lauren A. Petty, Shaylyne C. Platt, Kylee N. Pool, Mayson C. Pool, Alina M. Porter, Claudia M. Ramirez, Jacob T. Rasmussen, Daniel I. Rodriguez, Gael Rodriguez, Victoria Z. Rodriguez, Megan R. Rubio, Bayleigh B. Sappington, Burgen D. Simpson, Cameron M. Danielle Spurlock,  Bailey L. Stone, Jaden L. Stover,  Katherine M. Sullivan, Kenya L. Vielma-Moreno, Daisy Villafranco, Jonathan Villalobos, Kayleigh A. Wadsworth, Benjamin G. West, Macie R. White.

 

Seventh Grade

“A” Honor Roll

Kaylee A. Black, William P. Bradley, Ian I. Castruita, Caylin E. Damron, Andi Halili, Kenlee J. Hubble, Wesleigh R. Hyatt, Jorge L. Jaramillo, Lorraine F. Johns De-La Garza, Abigail R. Johnson, Daniela G. Olivares, Tyler S. Peterson, Abbie N. Pruett, Fernando J. Puente, Erick Robles, Mackenzie M. Smith, Gavin J. Sylvester, Collin J. Valentine, Mercy A. Wood.

 

“A/B” Honor Roll

Bailee R. Armstrong, Alicia M. Barber, Kaylynn E. Beech, Aria Y. Brock, Johnathon S. Brown, Robert D. Brown, Aryane Q. Clark, Lillie D. Davis, Van A. Franco, Casen R. Gentry, Charity R. Griffin, McKenzie M. Hamilton, Grady W. Harmon, Mykeil L. Harris, Emma G. Hart, Bonnie Lee C. Hebert, Nadia Hernandez, Daniel A. Hinojosa, Reese E. Holmgreen, Nathan B. Lambert, Baileigh N. Laney, Casen D. Martin, Yesenia Martinez, Lillian K. Mashburn, Nathan Z. Mason, Chandler C. Moore, Valeria G. Morales-Chavez, Georgia G. Myers, Caitlyn S. Nagel, Kaylee R. Nowlin, Isaac E. O’Neal, Norma L. Olvera,  Zachary T. Payne, Zienna L. Peterson, Madeline S. Phillips, Brittany D. Proctor, Julian A. Ramirez, Oscar Reyes-Mendoza, Elijah F. Riggio, Andre M. Rocha, Jorge E. Rodriguez-Aldape, Aslynn L. Ruby, Valeria Sandoval, Viviana Sandoval, Mikel Cole K. Scott, Christian A. Sells, Maci E. Smith, Luke B. Stettler, Jordyn D. Stevens, Ethan D. Streiff, Heriberto E. Tovar,  Makailey M. Vargas, Wyatt M. Walters, Jazmine Witeczek, Montana H. York.

 

Eighth Grade

“A” Honor Roll

Cade C. Barnes, Joshua R. Beaver, Hannah M. Branum, Cheyanne A. Burcham, Emma K. Cheyne, Alison G. Cooper, Aaron M. Davis, Jadee N. Drum, Nathan F. Gibson, Ethan H. Glaze, Adam J. Gomez, Katy M. Hall, Lucas V. Hernandez, Grayson S. King, Aubrey R. Kirby, Lillian C. Myers, Jaydin N. Riley, Cory G. Shepard, Julian Villalobos, Jackson G. Watson, Kaylee L. Williams.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

“A/B” Honor Roll

Clayton J. Allison, Mathew C. Anchondo, La’Nyhia N. Andrews, Jacob M. Bates, Lizbeth C. Becerra, John L. Boyes, Hailey B. Bullock, Joshua L. Burner, Carmen C. Calzada, Camryn B. Carnes, David A. Carrell, Cassidy N. Castillo, Dalton J. Cook, Mayra L. Coronilla, Brendan R. Crossland, Savana R. Cruz, Daniel E. D’Souza, Taylor N. Davis, Jesus A. Diaz-Acosta, Alexus H. Dotson, Natalee J. Dovers, Haley R. Echols, John R. Elkins, Anna B. Ellis, Tyler C. Ellis, Oliver D. Jesus Espinosa-Garcia, Jorge Espinoza, Darrius M. Evans, Myles J. Evans, Christian P. Fawley, Richard D. Flatt, Janeth R. Flores, Vanessa B. Fulcher, Mayela Garcia, Cassidy L. Goen, Chase G. Guzman, Kendrick A. Hall, Sephreana K. Hattenbach, Briana D. Head, Luis J. Hernandez-Zuniga, Carolina L. Hernandez, Cameron C. Hibbs, Emily A. Hinkle, Shyla A. Holland, John A. Holt, Anastasia R. Irish, Paige A. Joffrion, Calib A. Jones, Jose J. Juarez, Zachary W. Kinsfather, Grant T. Kirkland, Damien A. Lampman, Hailey L. Lavan,  Lareina N. Lett, Garrett D. Lewis, Jennifer G. Martinez, Nicholas S. Mayberry, Daisy J. Melendez, Dominick Morales, Hector D. Morales, Ana C. Morin, Kaylee S. Murphy, Maegan R. Neagle, Hannah E. Newton, Kaci N. Owens, Kylee N. Patino, Sophia N. Patmore, Travis R. Pedigo, Riley C. Pickett, Nicholas D. Ramirez, Jessica R. Rhyne, Gabriella P. Riggio, Israel Rodriguez-Garcia, David N. Rodriguez-Prelipcean, Daniel Rodriguez, Lizet Rodriguez, Sandra M. Rodriguez, Donovan A. Rodriquez, Michael B. Ross, Lillian T. Rubio, Noah J. Russell, Victoria C. Salazar, Devin V. Salinas, Trinity J. Scheller, Cristian M. Scoggins, Esteban Sierra-Aguilar, Georgia F. Sims, Anthony B. Spiers, Steven C. Staats, Payton R. Stetler, Crystalangelie Torres, Joanna L. Torrez, Madison R. Turner, Joseph L. Vasquez,  Maria E. Vega-Sanchez, Cordell H. Veliz, Justin W. Walden, Jayden K. Wallin, Blake J. Wann, Becca K. Wilson, Taysen M. Wright, Roman Z. Ybarra, Alexis L. Young.