Return to Headlines

1st Six Weeks

Brawner Intermediate School 2016-2017

Honor Roll

2st   Six-Week Honor Roll

 

Third Grade

“A” Honor Roll

Cody Allen, Nora Asante-Wiredu, Ella Aubrey Bradford, Evan Baldridge, Addali Batey, Kylee Brown, Marlee Burton, Remi Chastain, Trenton Childers, Dakota Couden, Tyler Darrow, Jasmin Dominguez, Jennifer Espinoza Rangel, Joshua Evans, Dominik Galicia, Isai Garcia, Nathanial Gast, Lilah Gatewood, Aaron Gomez, Chloe Gutierrez, Jissel Hernandez, Lizett Herrera, Kaylee Jackson, Caroline Jobe, Preston Kirkland, Colt Kitching, Wyatt Mraz, Christine Myrick, Raelyn O'Dell, Aaren Oredson, David Patmore, Axel Ramos Lemus, Degan Rodriguez, Preston Swink, Judah Turner, Skyann Turner, Aubrey Ward

 

“A/B” Honor Roll

Kaden Adams, Karla Aguado, Viola Allen, Graysen Bacon, Brooklyn Baker, James Boernson, Lilyana Bowen, Janae Brewer, Harmony Burns, Johnny Carter, Phoenix Clifton, Trace Coker, Trevin Coker, Shane Cook, Braidyn Creecy, Clayton Davis, Arianisa Deming, Dyaine Dunlap, Jake Edwards, Asa English, Sebastian Espinosa, Emma Espinoza, Katelyn Ferguson, Johnathan Good, Bralie Graves, Lillian Haag, Marcus Hadaway, Chloe Hall, Treven Harrod, Jorge Hernandez, Emma Hill, Maeghann Holder, Mia Huerta, Ava Jensen, Kenia Jimenez Zuniga, Martin Jimenez-Laudenklos, Miranda Juarez, Logan Kijnitchee, Justice Kirk, Alejandra Landa, Kyleigh Ledesma, Hulda Lin, Ryleigh Mccann, Nikolas Melendez, Kathryn Moore, Emori Murphey, Ashley Olvera, Ayden Parkinson, Shelby Parks, Gage Pearce, Joselyn Pedraza Sierra, Sergio Perez, Joseph Perkins, Jaydyn Pratt, Savannah Richards, Nathaniel Rocha, Jesus Ruiz, Paloma Sandoval, Devon Slaughter, Gavin Streiff, Presley Thomas, Cristian Torres Navarro, Kimberly Torres, Mason Toth, Eleodoro Tovar Hernandez, Brandon Tovar, Esperanza Trujillo Moreno, Alex Vasquez, Ana Vazquez, Cameron Ward, Lauren Wilson, Madison Wilson, Isabelle Zapata

 

Fourth Grade

“A” Honor Roll

Abel Aguado Espinosa, Micah Barton, Julio Batista, Hayden Bradley, Vincent Brock, Addison Butler, Robert Caldwell, Kacey Coslow, Jaylea Crouch, Avery Duncan, Aleecia Edwards, Benjamin Gast, Wyatt Green, Gavin Gutierrez, Andres Hernandez, Brandon Hernandez, Blake Kemp, Jaiden Kissinger, Joseph Krzeminski, Zackary Lambert, Jayci Lashley, Dareysi Leal, Yadira Martinez, Austin Newsom, Kaitlyn Nickel, Randi Owens, Dakota Pridemore, Benjamin Reynolds, Ayden Robrahn, Baron Rodriguez Escalon, Sharai Rosas, Mason Rucas, Madyson Scruggs, William Stennett, Noa Stone, Conner Tapp, Aiden Vandever, Pooja Vitthalpura, Evelyn Watson, Noah Whitton, Melanie Yanez

 

“A/B” Honor Roll

Kevin Aguado Espinosa, Sebastian Aguado-Espinosa, Leonel Arriaga, Makayla Baker, Nathan Beltran-Hulett, Carter Campbell, Camila Campos, Pedro Castaneda, Leandro Chavarria, Karen Coronilla, Joana Couto, Hailey Crider, Taylor Crider, Axel Davila, Allison Dutrow, Jarecci Elias Patlan, Barbara Espinosa, Mariamme Espinosa, Vanessa Espinosa, Jackson Folger, Braydon Freeman, Lizbeth Gamez, Fernando Garcia, Juan Garcia, Maximiliano Garcia, Miriam Garcia, Ricardo Garcia, Hunter Griffin, Logan Halsey, Ashley Hernandez, Evelyn Hernandez, Rodolfo Hernandez, Haley Houghton, Sofia Juarez, Chase Kent, Emma Lanham, Mauricio Lopez, Rashel Lopez, Derris Mahan, Brissia Martinez, Tomas Mendoza, Malynia Miller-Trestain, Dana Morales, Kaitlyn Morton, Jairo Munoz, Abigail Petty, Coal Petty, Hannah Ramirez, Jonathan Ramirez, Luis Ramirez-Ortiz, Esmeralda Rios, Talon Roberts, Isabella Rodriguez, Tapanga Rojo, Sergio Sanchez, Jania Silva, Janice Silva, Gavin Smith, Delaney Stidham, Bryson Tanner, Jazlynn Torres, Cristian Tovar, Aiden Valles, Virginia Vargas, True Walser, Faith West

 

 

 

 

 

 

 

Fifth Grade

“A” Honor Roll

Manuel Aguado, Bailey Brown, Mackenzie Callaway, Bodie Chastain, Emerald Cline, Sierra Couden, Dylon Couto, Bethany Decaire, Kiley Dove, Carol Espinosa Tovar, Hayden Fletemeyer, Hunter Fletemeyer, Reyli Garcia, Juan Gervacio Coronilla, Andre Guajardo, Mikeal Hecker, Hailey Hensley, Yissel Hernandez Sanchez, Mason Holder, Davin Jones, Tyler Linsenmann, Valeria Medrano, Judah Morgan, Laelah Mraz, Daniel Patmore, Kalila Perkins, John Priest, Kalyn Prince, Jadon Ramirez, Ayden Rosales, Alexander Rushing, Kelley Sanders, Savanna Seeton, Trinity Streiff, Savanah Thornton, Berenice Tovar Hernandez, Mann Vaghashia, Bryson Wann

 

“A/B” Honor Roll

Jeanette Aguado, Natalie Barajas, Reid Baugh, Olivia Benitez, Aleeyiah Bennington, Jovi Booth, Bryn Bridges, Shelby Bright, Shawna Carmack, Edwin Cortes, Caleb Cox, Wyatt Cox, Caden Crouch, Haven Deanda, Tegan Dobs, Habram Espinosa, Juliana Garcia, Aidan Gay, Joseph Gilbert-Foster, Trevor Granger, Daphne Graves, Griffen Grawet, Rinor Halili, Jayden Hamilton, Leonardo Hernandez Aguado, Cristina Hernandez, Valerie Hernandez, Ty Jones, Robert Kitching, Selina Lin, Cooper Marcott, Madison Markwell, Cheyenne Marsh, Angel Martinez, Jasmine Martinez, Hunter Mcmullen, Kaelyn Melendez, Michelle Melendez, Samantha Mendoza, Andrea Morales Arce, Samara Morales, Madisyn Nagel, Blythe Ogburn, Austen Oredson, Ayden Oredson, Mieke Parish, Blake Patterson, Cristian Perez, Jacob Pope, Austin Pruett, Kyleigh Pumphrey, Juan Ramirez Ortiz, Jesse Ramirez, Jaqueline Rangel Gomez, Victoria Resendez, Oliver Reyes Mendoza, Wyatt Riddle, Angelina Rodriquez, Alora Saavedra, Hunter Salazar, Spencer Sampler, Jose Trujillo Espinoza, Rogelio Vasquez, Braeden Whitton, Lillian Willingham, Agustin Zapata,