Return to Headlines

1st Six Weeks

Granbury Middle School 2017-2018

          1st    Six-Week Honor Roll

 

Sixth Grade

“A” Honor Roll

Brooklyn N. Bennett, Peyton M. Bills, Raimee L. Boren, Sarah E. Boyd, Lesly Briones, MacKenzie R. Callaway, Bodie A. Chastain, Hudson R. Cooper, Natalie C. Cromwell, Reyli A. Garcia, Gracie L. Garrison, Andre N. Guajardo, Denise L. Havens, Silas L. Hughes, Daniel S. Patmore, Noe L. Puente, Kelley Dakota R. Sanders, Braden J. Seaborn, Allyson B. Stringer, Jay E. Swiger, Luis G. Tavarez, Zayden Lee W. Yates.

 

 

 “A/B” Honor Roll

Sonya D. Abner, Jeanette Aguado, Shaylee V. Asher, Reid L. Baugh, Leland N. Becker, Olivia L. Benitez, Bryn L. Bridges, Lillian J. Bridges, Shelby E. Bright, Micah D. Brown, James D. Burgett, Kadyn M. Cain, Wendy N. Cano, Joshua D. Carlin, Caleb J. Childers, Katie S. Childs, Emerald G. Cline, Landon D. Cooke, Shane A. Coulson, Dylon R. Couto, Wyatt L. Cox, Jace A. Cruz, Natalie M. Davis, Haven E. Deanda, Rex L. Deason, Brenden Miguel L. Diaz, Kaytlyn N. Erwin, Layla N. Escatel, Carol M. Espinosa-Tovar, Gustavo I. Espinosa, Lauren R. Franco, Juliana I. Garcia, Juan M. Gervacio-Coronilla, Autumn R. Godfrey, Amanda J. Greene, Noellie D. Gutierrez, Christian L. Haley, Mikeal L. Hecker, Anessia L. Hemstreet, Yissel A. Hernandez-Sanchez, Bryan Hernandez, Valerie A. Hernandez, Mason J. Holder, Christian D. Howard, Jeffery W. Hunsinger, Kayla M. James, Brionna R. Johnson, Leonardo Juarez, Karlee Y. Kendall, Kahlea M. Khamis, Emery L. Kirby, Courtney L. Koen, Kaden D. Kolath, Payton M. Lecoq, Kyler D. Littlepage, Erica D. Lopez, Cooper J. Marcott, Cheyenne C. Marsh, Lailoni M. Martinez, Sydney A. McDowell, Faith D. McGinnis, Lois M. McKannan, Valeria A. Medrano, Michelle R. Melendez, Jeremy Moffitt, Adrian Monreal, Judah D. Morgan, Riley R. Morris, Laelah B. Mraz, Madisyn R. Nagel, Alizabeth L. Nickel, Silas D. Odom, Blythe A. Ogburn, Devon W. Oliver, Ayden W. Oredson, Cullen B. Oyler, Blake A. Patterson, Kalila J. Perkins, Thomas J. Pierce, Austin C. Pruett, Jaqueline Rangel-Gomez, Paul J. Rhyne, Wyatt R. Riddle, Makenna J. Riley, Cesar H. Rockwell, Ayden M. Rosales, Alexander Edwin T. Rushing, Savanna C. Seeton, Austin R. Smith, Eva G. Smith, Brando G. Solis, Isaac C. Solis, Trinity O. Streiff, Preston D. Thompson, Berenice Tovar-Hernandez, Alexander J. Vargas, Isabella V. Vazquez, Bryson M. Wann, Haley N. White, Agustin B. Zapata.

 

Seventh Grade

“A” Honor Roll

 Jeremiah S. Bankston, Carly P. Barton, Christopher M. Beaver, Macie K. Boyd, Madison G. Butler, Avery N. Casper, Averie E. Coffman, Carolina Espinosa-Garcia, Jennifer Espinoza, Chad D. Flatt, Gabrielle J. Fulcher, William B. Greenwalt, Erion Halili, Dylan J. Hallmark, Aylin Hernandez, Gillian N. Irish, Darrell T. Kendall, Kaylee S. Kirkland, Natalie Audre-R. Knapp, Kayzee J. Martin, Ethan J. Parkinson, Haley C. Pennock, Jacob T. Rasmussen, Megan R. Rubio, Makai Bryan K. Scott, Ezekiel A. Shaum, Maycee Leigh R. Slatten, Kaitlyn A. Smith, Saphyre E. Sneed, Krizln Zella D. Van Patten, Julia I. Vargas-Maldonado, Abiah J. Wark, Gene D. Williams, Ava J. Williamson

 

 “A/B” Honor Roll

Hannah G. Adkins, Joaquin L. Aguado-Espinosa, Brianne A. Arista, Trinity P. Benitez, Deaton P. Buck, Bailee M. Burenheide, Hailey N. Burns, Daylen B. Caldwell, Alyssa F. Callaham, Makenna E. Carnes, Angela I. Castruita, Phoenix M. Clark, Brett M. Cole, Carson P. Cooper, Marisol Coronilla, Eric M. Dean, Mateo J. Douglas, Antonio N. Escatel, Gustavo D. Espinoza, Nathaniel B. Fleming, Logan G. Fuller, Scarlette A. Harkleroad, Alexander Jon D. Harris, Michael G. Holbrook, Colton L. Holland, Ethan C. Holmes, Hunter A. Horn, Laila M. James, Trinity D. James, Ashley Jimenez, Christian M. Jobe, Jordan L. Jumper, Jordyn E. Justice, Orion Alexander S. Kilburn, Stephen W. Kirchner, Cory M. Lander, Isaac Maldonado, Marjorie A. McKannan, Logan A. Moltz, Cameron J. Moore, Claudia C. Morales, Seven M. Nelson, Stephanie Olea, Fhernando Olivares, Tyler W. Overman, Brack B. Peacock,  Jacob L. Pepper, Lauren A. Petty, Kylee N. Pool, Mayson C. Pool, Alina M. Porter, Daniel I. Rodriguez, Victoria Z. Rodriguez, Madison M. Rogers, Zachary Gambel B. Rushing, Alexa Sandie G. Salubre, Refugio A. Sanchez, Shelby G. Sanders, Bayleigh B. Sappington, Donald G. Seymore, Matthew B. Shute, Burgen D. Simpson, Bailey L. Stone, Naiya A. Stone, Jaden L. Stover, Katherine M. Sullivan, Austin W. David Taylor, Haleigh S. Teddlie, Caileigh R. Underwood, Kenya L. Vielma-Moreno, Daisy Villafranco, Jonathan Villalobos,  Macie R. White, Brady E. Whitney.

 

Eighth Grade

“A” Honor Roll

Alicia M. Barber, Madison P. Bills, Kaylee A. Black,  Wyatt G. Bowers, William P. Bradley, Clara A. Cason, Ian I. Castruita, Aryane Q. Clark, Caylin E. Damron, Caleb I. Fisher, Van A. Franco, Sierra A. Frank, Andi Halili, Reese E. Holmgreen, Kenlee J. Hubble, Jorge L. Jaramillo, Lorraine F. Johns De-La Garza, Kalleigh N. Mead, Isaac E. O’Neal, Daniela G. Olivares, Tyler S. Peterson, Brittany D. Proctor, Abbie N. Pruett, Fernando J. Puente, Elijah F. Riggio, Dezarae I. Rios, Andre M. Rocha, Christian A. Sells, Mackenzie M. Smith, Jordyn D. Stevens, Ariel N. Townsend.

 

 

“A/B” Honor Roll

Ana B. Aguado-Espinosa, Bailee R. Armstrong, Tiffany M. Bacon, Dylan N. Baldridge, Kaylynn E. Beech, Hunter D. Bright, Robert D. Brown, Wyatt M. Carrol, Simon R. Crews, Nora A. Cullom, Lillie D. Davis, Erika F. Dawson, Courtney N. Deason, Kaylee J. Early, Tye M. Foster, Ashlyn K. Franklin, Damon L. Fransen, Carolina Garcia, Joseph F. Garcia, Casen R. Gentry, Charity R. Griffin, Victoria Gumeta-Salazar, McKenzie M. Hamilton, Grady W. Harmon, Emma G. Hart, Luis A. Hernandez, Nadia Hernandez, Erick Hernandez-Hernandez, David D. Hicks, Madison L. Hidalgo, Daniel A. Hinojosa, Sarah E. Hunsinger, Abigail R. Johnson, Chloe O. Johnson, Emily L. Juarez, Nathan B. Lambert, Valerie G. Lamont, Elizabeth Eva M. Landrum, Baileigh N. Laney, Abigail Lerma-Luevano, Casen D. Martin, Christopher H. Martinez, Jennifer Martinez, Lillian K. Mashburn, Nathan Z. Mason, Sierra L. McCreight, Cassidee S. McGinnis, Chandler C. Moore, Samara C. Sarah Moore, Jayden D. Moorman, Valeria G. Morales-Chavez, Georgia G. Myers, Kaylee R. Nowlin, Nina E. Parker, Zienna L. Peterson, Madeline S. Phillips, Emily E. Pyle, Israel Ramirez, Isaiah M. Ramirez-Rando, Erick Robles, Jorge E. Rodriguez-Aldape, Hannah R. Rogers, Mason Anthony L. Rogers, Aslynn L. Ruby, Fernando Ruiz-Contreras, Seth J. Saenz, Isabella R. Sanchez, Viviana Sandoval, Maci E. Smith, Luke B. Stettler, Ethan D. Streiff, Gavin J. Sylvester, Ashley M. Torres, Heriberto E. Tovar, Kaylee J. Uhyrek, Collin J. Valentine, Makailey M. Vargas, Andres A. Vega, Reese C. Villarreal, Wyatt M. Walters, Autumn G. Whitton, Dylan M. Williams, Katelynn L. Wren, Montana H. York, Angela C. Young, Jedi S. Zapata.