Return to Headlines

5th Six Weeks

  Granbury Middle School 2017-2018

Honor Roll

5th Six-Week Honor Roll

 

Sixth Grade

“A” Honor Roll

Brooklyn N. Bennett, Raimee L. Boren Lesly Briones, MacKenzie R. Callaway, Dylon R. Couto, Natalie C. Cromwell, Natalie M. Davis, Andre N. Guajardo, Silas L. Hughes, Jeffery W. Hunsinger, Lois M. McKannan, Judah D. Morgan, Riley R. Morris, Noe L. Puente, Jaqueline Rangel-Gomez, Kelley Dakota R. Sanders, Isabella V. Vazquez, Bryson M. Wann.

 

 

“A/B” Honor Roll

Sonya D. Abner, Shaylee V. Asher, Olivia L. Benitez, Peyton M. Bills, Sarah E. Boyd, Shelby E. Bright, James D. Burgett, Joshua D. Carlin, Matthew R. Carlton, Bodie A. Chastain, Caleb J. Childers, Katie S. Childs, Emerald G. Cline, Hayden A. Collins, Hudson R. Cooper, Rex L. Deason, Trace M. Deaton, Kaytlyn N. Erwin, Gustavo I. Espinosa, Lauren R. Franco, Reyli A. Garcia, Juan M. Gervacio-Coronilla, Kylie M. Gibson, Noellie D. Gutierrez, Christian L. Haley, Denise L. Havens, Yissel A. Hernandez-Sanchez, Bryan Hernandez, Ty M. Jones, Kahlea M. Khamis, Emery L. Kirby, Courtney L. Koen,  Erica D. Lopez, Lailoni N. Martinez, Sydney A. McDowell, Faith D. McGinnis, Cadince N. McGrath, Laelah B. Mraz, Silas D. Odom, Ayden W. Oredson, Cullen B. Oyler, Daniel S. Patmore, Blake A. Patterson, Armando Pena, Jesse Ramirez, Wyatt R. Riddle, Makenna J. Riley, Ayden M. Rosales, Alexander Edwin T. Rushing, Carli N. Saldivar, Dominic L. Sanchez, Braden J. Seaborn, Roselynn M. Sly, Brando G. Solis, Trinity O. Streiff, Allyson B. Stringer, Jay E. Swiger, Savanah R. Thornton, Berenice Tovar-Hernandez, Alexander J. Vargas, Haley N. White, Zoe K. Wyant, Zayden Lee W. Yates, Arwyn E. Zunft.

 

Seventh Grade

“A” Honor Roll

Christopher M. Beaver, Macie K. Boyd, Phoenix K. Clark, Carson P. Cooper, Dylan J. Hallmark, Darrell T. Kendall, Kaylee S. Kirkland, Isaac Maldonado, Kayzee J. Martin, Fhernando Olivares, Ethan J. Parkinson, Lauren A. Petty, Jacob T. Rasmussen, Megan R. Rubio, Makai Bryan K. Scott, Ezekiel A. Shaum, Kaitlyn A. Smith, Saphyre E. Sneed, Julia I. Vargas-Maldonado, Abiah J. Wark, Ava J. Williamson.

 

“A/B” Honor Roll

Hannah G. Adkins, Joaquin L. Aguado-Espinosa, Xavier I. Alarcon-Licona, Efrain Arriaga, Carly P. Barton, Trinity P. Benitez, Bailey D. Burenheide, Hailey N. Burns, Madison G. Butler, Makenna E. Carnes, Avery N. Casper, Angela I. Castruita, Averie E. Coffman, Marisol Coronilla, Mateo J. Douglas, Carolina Espinosa-Garcia, Jennifer Espinoza, Chad D. Flatt, Gabrielle J. Fulcher, Logan G. Fuller, William B. Greenwalt, Chandler R. Griffin, Erion Halili, Guy James C. Hammon, Scarlette A. Harkleroad, Alexander Jon-D. Harris, Amy S. Hernandez, Gillian N. Irish, Aedan R. Jackson, Laila M. James, Ashley Jimenez, Orion Alexander S. Kilburn, Reagan E. Kinser, Natalie Audra R. Knapp, William R. Lem, Kassandra A. Lopez, Perla S. Martinez, Shailee T. McCrory, Klara I. Melendez, Logan A. Moltz, Cameron J. Moore, Seven M. Nelson, Hayden D. Newton, Brack B. Peacock, Lucky M. Pena, Haley C. Pennock, Jacob L. Pepper, Kylee N. Pool, Mayson C. Pool, Alina M. Porter, Rylee A. Ramirez, Gael Rodriguez, Victoria Z. Rodriguez, Alexa Sandie G. Salubre, Refugio A. Sanchez, Bayleigh B. Sappington, Matthew B. Shute, Burgen D. Simpson, Maycee L. Rae Slatten, Bailey L. Stone, Naiya A. Stone, Katherine M. Sullivan, Olivia R. Sylvester, Austin William D. Taylor, Krizln Zella D. Van Patten, Kenya L. Vielma-Moreno, Daisy Villafranco, Jonathan Villalobos, Kayleigh A. Wadsworth, Macie R. White, Gene D. Williams .

 

 

 

 

 

 

 

 

Eighth Grade

“A” Honor Roll

Bailee R. Armstrong, Harlen T. Baker, Kaylee A. Black, Wyatt G. Bowers, William P. Bradley, Aryane Q. Clark, Chandler C. Conley, Caylin E. Damron, Caleb  I. Fisher, Sierra A. Frank, Damon L. Fransen, Carolina Garcia, Andi Halili, McKenzie M. Hamilton, Emma G. Hart, Reese E. Holmgreen, Kenlee J. Hubble, Lorraine F. Johns-DeLaGarza, Cassidee S. McGinnis, Chandler C. Moore, Georgia G. Myers, Isaac E. O’Neal, Daniela G. Olivares, Tyler S. Peterson, Brittany D. Proctor, Abbie N. Pruett, Fernando J. Puente, Andre M. Rocha, Christian A. Sells, Mackenzie M. Smith, Jordyn D. Stevens, Gavin J. Sylvester, Autumn G. Whitton.

 

“A/B” Honor Roll

Ana B. Aguado-Espinosa, Tiffany M. Bacon, Dylan N. Baldridge, Haley D. Bandy, Alicia M. Barber, Kaylynn E. Beech, Hunter D. Bright, Abigail R. Briley, Robert D. Brown, Wyatt M. Carrol, Clara A. Cason, Ian I. Castruita, Bryce Alex L. Davenport, Lillie D. Davis, Ericka F. Dawson, Courtney N. Deason, Van A. Franco, Dominik W. Frost, Joseph F. Garcia, Casen R. Gentry, Abigail Y. Green, Charity R. Griffin, Rhys L. Hall, Grady W. Harmon, Isaac A. Hernandez-Aguado, Yulisa Hernandez-Espinosa, Luis A. Hernandez, Nadia Hernandez, Erick Hernandez-Hernandez, Madison L. Hidalgo, Elizabeth Ovalla R. Hilley, Daniel A. Hinojosa, Sarah E. Hunsinger, Jorge L. Jaramillo, Abigail R. Johnson, Emily L. Juarez, Nathan B. Lambert, Valerie G. Lamont, Elizabeth Eva M. Landrum, Baileigh N. Laney, Douglas E. Langston, Mason W. Light, Hayley N. Llamas, Casen D. Martin, Cristobal Martinez, Eduard G. Martinez, Jaime Martinez, Jennifer Martinez, Kalleigh N. Mead, Sierra N. Meazell, Lorena L. Monzon, Jayden D. Moorman, Valeria G. Morales-Chavez, Kaylee R. Nowlin, Nina E. Parker, Vincent L. Pearson, Zienna L. Peterson, Madeline S. Phillips, Israel Ramirez, Levi J. Reese, Elijah F. Riggio, Dezarae I. Rios, Erick Robles, Hannah R. Rogers, Aslynn L. Ruby, Fernando Ruiz-Contreras, Seth J. Saenz, Valeria Sandoval, Maci E. Smith, Luke B. Stettler, Ethan D. Streiff, Ashley M. Torres, Heriberto E. Tovar, Collin J. Valentine, Wyatt M. Walters, Katelynn L. Wren, Jedi S. Zapata.