Return to Headlines

2nd Six Weeks

Acton Elementary School – 2018-2019

2nd Six Weeks Honor Roll

 

Third Grade

A Honor Roll

Kobe Barrington, Azaylah Bishop, Jackson Bogard, Emery Brantley, Kyndal Cardwell, Kynadee Cogburn, Jose Corona, Brooke Crump, Kaydence Flournoy, Cullen Fry, Brailey Garland, Kaylyne Good, Wyatt Grider, Peyton Guidry, Hughes Hamrick, Kylee Herring, Porter Ice, Conner Jansen, Olivia Jones, Aylin Juarez, Caleb Killough, Ashlynn Ledesma, Jenna Marquardt, Jack Martin, Landon Mattos, Keragan Meyers, Killian Moore, Damon Morgan, Mallory Munsell, Abram Nolasco,  Eli Poe, Tristen Rackley, Ava Redwine, London Reed, Braxton Reeves, Shelby Rose, Hunter Roy, Logan Schultz, Kaleb Selfridge, Kailynne Sermarini, Alejandra Serrrano, Lincoln Sherrill, Crew Sherrill, Ada Taylor, Evelette Taylor, Alyssa Varela, Gunner Ward, Mallory Webster, Albin Wood

A/B Honor Roll

 Jose Benitez, Denton Binford, Andrew Brannon, Bowen Bratcher, Tripp Cornelius, Brenham Dillon, Elizabeth Erwin, Sergio Gamez, Carolina Guzman, Charles Hall, Addison Hartwig, Tomas Hawkins, Grady Higgins, Colton Johnson, Ja’Zelle Jordan, Devyn Macie, Riylnn Madrid, Kyle McGuire, Zander McKinzie, Cian McNelley, Jasper Merket, Jentzen Moore, Koby Nieto, Katie Pigg, Logan Powell, Kenneth Prosise, Davin Reinke, Jesse Richardson, Kaley Rogers, Madalyn Rose, Damian Rosenquist, Bryce Sprott, Ava Stein, Anna Stetler, Eryn Strahan, Averi Taylor, Jaxon Tyler, Adrian Umanzor, Dominic Velez, Leander Walker, Gavin Waltman, Lilly Westbrook.

Fourth Grade

A Honor Roll

Chloe Aaron, Ryan Able, Tymbyr Ballard, Breleigh Barrington, Noah Barrington, Jose Barron, Easton Bleeker, Hailey Brookshire, Lelan Brown, Chloe Calhoun, Kelsey Cardwell, Nolan Cartwright, Ruby Castro, Eli Cockrell, Krew Crites, Jacob Delgado, Mackenzie Dick, River Dunn, Kelsey Ehardt, Emma Farrell, Aiden Fortin, Lucio Gamez, Ashton Garrett-Erwin, Mason Hannah, Tyler Harrison, Peyton Hawkins, Ashton Heimer, Daxton Higgins, Zane Hughes, Avree Kendrick, Sean Kim, Hunter Knight-Williams, Gauge LaBelle, Cooper Lamb, Jayda Legan, Sean Locke, Kylan Loving, Annaliese Luersen, Santiago Lumbreras,  Lacie Marshall, Seth Marshall, Jose Martinez, Amberlyn McAfee, Julia McCall, Jaxon McNaughton, Avalon McNellet, Mason McPherson, Sutton Medlin, Abigail Mikulskis, Harper Miller, Greyson Oppermann, Jenna Overcash, Ai’Jeun Pinero, Payton Pitre, Ella Poe, Jeibry Preza, Beckham Richie, Beckett Roe, Reed Rogers, Bailey Roy, Brecken Sage, Allison Schemensky, Nolan Segars, Aaden Senn, Renee Sermarini, Samuel Shackelford, Patrick Shelly,  Callie Sickels, Bryson Smith, Koen Stahl, Robert Sullivan, Slayter Thompson, June Tilley, Migel Tinajero, Carlos Torres, Rachel Venable, Allison Walker, Emilee Walls, Annah Whidden, Brixon Williams, Gerry Wisdom, Riley Wolfe, Gillian Wood.

 

A/B Honor Roll

 JD Barbee, Jayden Bell, Paxton Bledsoe, Chase Bohney, Michael Bolfing, Levi Bridge, Perry Cates, Carson Chastain, Joley Crow, Tanner Davison, Kaddyn Duarte, Breylon Dyess ,Damien Farar, Troy Farner, Johnny Forsyth, Wyatt Gray, Samuel Hailey, Landree Harrington,  RJ Hawkins, Kai Horton, Kyleigh Huggins, Chance King, Gracie Marshall, Jay’Lonnie Mohamed, Mark Oviedo, Krystina Phillips, Micah Reid, Tessa Richardson, Hunter Rodgers, Zaire Rodriguez, Sawyer Rosin, Briar Rouse, Bella Scales, Korbin Stalkfleet, Grayson Stein, Kaselyn Thomas, Joshua Tirado, Lauren Trejo, Paloma Trujillo, Briann Valle, Bailey Weldon, Jason West, Faron Wiedebusch, Kenneth Woolsey, Makenzie Youngblood.

Fifth Grade 

A Honor Roll

Christian Aaron, Caylee Alderman, Austin Blake, Carlee Jo Burnfield, Chase Cantrell, Paislee Cogburn, Carlee Crawford, Cambry Crider, Cooper Cumba, Hannah Dafoe, Elizabeth Damien, Scarlett Farner, Kylee Frye, Christian Garcia, Luke Gravley, Cason Greene, Ava Hambrick, Andrew Haynes, Matthew Hutchins, Brylea Hyde, Elyse Jernigan, Parker-Pete Jones, Jina Kim, Jude Lane, Reagan Lloyd, Cole Maher, Hannah Marshall,  Audrey McKee, Mollie Mendoza, Grady Molder,  Jacob Pyles, Bentley Sherrill, Gwenyth Smithee, Marleigh Thompson, Anna Uruiza, Jaxson Vaughn, Nathan Walters, Lillian West, Aidan Windham, Riley Wright.

A/B Honor Roll

Nolan Black, Zoe Bolfing, Zaiden Brooks, Aiden Brookshire, Preston Brown,  Sean Brown, Luke Burch, Abby Burgess, Madden Cardwell, Fielding Carey, Mark Castillo, Braydin Cook, Chaden Cox, Braidyn Creecy, Jacob Davenport, Lucas Dimas, Noah Dingess, Ryleigh Dollins, Sophia Garcia, Tobin Gatlin, Madilyn Gloria, Linda Goforth, Johnathan Good, Micah Griffith, Cruz Hernandez, Jasmin Hernandez, Jose Hernandez, Corbin Hill, Holly Hunter, Trey Jackson, Abigail Johnson, Eva Keisler, Trenton Kennington, Caleb Kirk, Alyssa Lavinder, Vincent Lawrence, Tyson LeBlanc, Amariz Lumbreras,  Camden Lynch, Sophia Magana, Samuel Martinez, Kaden Mayes, Ainsley Milligan, Allie Oelschig, Ryan Pomeroy, Kaylin Quicksall, Ella Redwine, Aistin Reeves, Alex Richards, Kelby Rogers, Brycen Rogholt, Riley Sams, Katie Shiver, Peyton Smith, Caydince Solsbery, Tyler St Don, Landree Stone, Kaden Tribble, Gisselle Umanzor, Brenden Valle, Landon Waters, Mattie Weaver, Addisynn Webb, Cydnee Webb, Dane Welsh, Jackson White, Trey Wilkins, Jillian Williams, Landon Womack, Quan Young.