Return to Headlines

3rd Six Weeks

Acton Elementary School – 2018-2019

3rd Six Weeks Honor Roll

 

Third Grade

A Honor Roll

Denton Binford, Emery Brantley, Kyndal Cardwell, Kynadee Cogburn, Brooke Crump, Kaydence Flournoy, Cullen Fry, Kaylyne Good, Wyatt Grider, Grady Higgins, Conner Jansen, Olivia Jones, Aylin Juarez, Caleb Killough, Ashlynn Ledesma, Jenna Marquardt, Jack Martin, Keragan Meyers, Jentzen Moore, Damon Morgan, Abram Nolasco, Ava Redwine, Madalyn Rose, Shelby Rose, Hunter Roy, Kailynne Sermarini, Lincoln Sherrill, Ada Taylor, Averi Taylor, Evelette Taylor, Alyssa Varela, Domnic Velez, Leander Walker, Mallory Webster, Albin Wood 

A/B Honor Roll

 Kobe Barrington, Annabelle Belcher, Azaylah Bishop, Jackson Bogard, Andrew Brannon, Bowen Bratcher, Abbigail Bridges, Clenton Cain, Treylynn Carper, Jose Corona, Elizabeth Erwin, Sergio Gamez, Brailey Garland, Peyton Guidry, Charles Hall, Hughes Hamrick,  Addison Hartwig, Kylee Herring, Porter Ice, Joseph Eli Johnson, Cayden Jones, Ja’Zelle Jordan, Devyn Macie, Riylnn Madrid, Landon Mattos, Kyle McGuire, Cian McNelley, Emily Mercer, Killian Moore, Mallory Munsell, Koby Nieto, Daxton Peoples, Katie Pigg, Eli Poe, Logan Powell, Kenneth Prosise, Tristen Rackley, London Reed, Braxton Reeves, Davin Reinke, Madelyn Roberts, Kaley Rogers, Damian Rosenquist, Logan Schultz, Kaleb Selfridge, Alejandra Serrano, Crew Sherrill, Bryce Sprott, Anna Stetler, Eryn Strahan ,Kami Tribble, Jaxon Tyler, Adrian Umanzor, Gavin Waltman, Gunner Ward, Lilly Westbrook. 

Fourth Grade

A Honor Roll

Ryan Able, Breleigh Barrington, Noah Barrington, Easton Bleeker, Chase Bohney, Michael Bolfing, Lelan Brown, Chloe Calhoun, Kelsey Cardwell, Nolan Cartwright, Eli Cockrell, Krew Crites, Mackenzie Dick, River Dunn, Kelsey Ehardt, Damien Farar, Troy Farner, Emma Farrell, Aiden Fortin, Ashton Garrett-Erwin, Myles Gosda, Wyatt Gray, Mason Hannah, Tyler Harrison, Peyton Hawkins, Ashton Heimer, Daxton Higgins, Zane Hughes, Avree Kendrick, Sean Kim, Hunter Knight-Williams, Cooper Lamb, Jayda Legan, Sean Locke, Kylan Loving, Annaliese Luersen, Santiago Lumbreras, Jose Martinez, Amberlyn McAfee, Julia McCall, Jaxon McNaughton, Mason McPherson, Sutton Medlin, Abigail Mikulskis, Harper Miller, Greyson Oppermann, Jenna Overcash,Mark Oviedo, Krystina Phillips, Payton Pitre, Ella Poe, Jeibry Preza, Beckham Richie, Beckett Roe, Reed Rogers, Allison Schemensky, Nolan Segars, Aaden Senn, Renee Sermarini, Samuel Shackelford, Patrick Shelly,  Callie Sickels, Bryson Smith, Koen Stahl, Slayter Thompson,  Joshua Tirado, Rachel Venable, Allison Walker, Emilee Walls, Bailey Weldon, Annah Whidden, Gerry Wisdom, Gillian Wood, Makenzie Youngblood. 

A/B Honor Roll

Chloe Aaron, Tymbyr Ballard, JD Barbee, Jose Barron, Levi Bridge, Hailey Brookshire, Ruby Castro, Perry Cates, Carson Chastain, Joley Crow, Tanner Davison, Jacob Delgado, Kadyn Duarte, Lucio Gamez, Breanna Graham, Landree Harrington, Brett Hasty, Kyleigh Huggins, Chase Jefferson, Ja’Niya Johnson, Chance King, Gracie Marshall, Lacie Marshall, Seth Marshall, Jay’Lonnie Mohamed, Ai’Jeun Pinero, Micah Reid, Tessa Richardson, Alexis Roberts, Hunter Rodgers, Zaire Rodriguez, Briar Rouse, Eli Rouse, Bailey Roy, Brecken Sage, Bella Scales, Grayson Stein, Connor Sullivan, Kaselyn Thomas ,June Tilley, Migel Tinajero, Carlos Torres, Lauren Trejo, Paloma Trujillo, Briann Valle, Jason West, Faron Wiedebusch, Brixon Williams, Riley Wolfe, Kenneth Woolsey. 

Fifth Grade 

A Honor Roll

 Caylee Alderman, Nolan Black, Austin Blake, Zoe Bolfing, Carlee Jo Burnfield, Chase Cantrell, Paislee Cogburn, Carlee Crawford, Braidyn Creecy, Cambry Crider, Cooper Cumba, Hannah Dafoe, Jacob Davenport, Scarlett Farner, Kylee Frye, Christian Garcia, Linda Goforth, Luke Gravley, Cason Greene, Ava Hamrick, Andrew Haynes, Matthew Hutchins, Brylea Hyde, Harmony Jefferson, Elyse Jernigan, Abigail Johnson, Parker-Pete Jones, Eva Keisler, Jina Kim, Vincent Lawrence, Reagan Lloyd, Camden Lynch, Cole Maher, Kaden Mayes, Audrey McKee, Mollie Mendoza, Grady Molder, Allie Oelschig, Jacob Pyles, Ella Redwine, Bentley Sherrill, Peyton Smith, Marleigh Thompson, Anna Uruiza, Jaxson Vaughn, Nathan Walters, Mattie Weaver, Jillian Williams, Aidan Windham, Landon Womack. 

A/B Honor Roll

Christian Aaron, Nadia Aguado, Zaiden Brooks, Preston Brown, Sean Brown, Luke Burch, Abby Burgess, Madden Cardwell, Fielding Carey, Madeline Cashiola, Mark Castillo, Elizabeth Damien, Lucas Dimas, Noah Dingess, Ryleigh Dollins, Tobin Gatlin, Madilyn Gloria, Johnathan Good, Aydin Hallock, Cruz Hernandez, Jasmin Hernandez, Jose Hernandez, Corbyn Hill, Karsyn Humphrey, Holly Hunter, Trey Jackson, Fairy Jolly, Trenton Kennington, Caleb Kirk, Jude Lane, Alyssa Lavinder, Tyson LeBlanc, Sophia Magana, Hannah Marshall, Samuel Martinez, Ainsley Milligan, Jackson Murphy, Ryan Pomeroy, Austin Reeves, Sage Reid, Alex Richards, Kelby Rogers, Brycen Rogholt, Riley Sams, Gwenyth Smithee, Caydince Solsbery, Tyler St Don, Landree Stone, Kaden Tribble, Gisselle Umanzor, Brenden Valle, Landon Waters, Jackson White, Riley Wright, Quan Young.