Return to Headlines

1st Six Weeks

Granbury Middle School 2018-2019

1st Six Weeks Honor Roll

 

Sixth Grade

“A” Honor Roll

”A” Honor Roll

Hayden C. Bradley, Mary A. Coonce, Karen A. Coronilla, Ella J. Darden, Jaden L. Fuller, Madison M. Gilmore-Castro, Samuel R. Green, Wyatt S. Green, Charlotte F. Horton, Carter J. Mager, Addison M. Mallory, Easton J. Robert Martin, Jacob W. McDonald, Dana P. Morales, Isabella E. Neathery, Olivia S. Odom, Angelica Perez, Wyatt A. Richeson, Ayden L. Robrahn, Sharai C. Rosas, Cheyenne E. Taylor, Jazlynn B. Torres, Aiden C. Valles, Avery G. Young.

“A/B” Honor Roll

Abel Aguado-Espinosa, Kevin D. Aguado-Espinosa, Jessica J. Aguado, Sebastian Aguado-Espinosa, Caleb M. Allison, Ciersten K. Aly, Cayson R. Applequist, April G. Barba, Rylee R. Beaty, David Becerra-Carreon, Brinley N. Bennett, Caiden M. Boren, Brennon O. Lee Bothwell, Braiden R. Brewster, Jaiden A. Brewster, Kailey H. Brooks-Mayeux, Hadlee K. Bryan, Kamyrn D. Cain, Robert R. Caldwell, Zoey L. Castillo, Zachary R. Cole, Axel E. Davila, Adrianna J. Grace Douglas, Allison M. Dutrow, Barbara Espinosa, Vanessa Espinosa, Jarett Espinoza, Zoe O. Evans, Henry E. Farris, Riley A. Fields, Jackson C. Folger, Brady A. Furr, Isabella F. Garcia, Juan J. Garcia, Benjamin M. Gast, Adan A. Gonzalez, Ramiro I. Guerrero, Logan J. Halsey, Andres A. Hernandez, Brandon Hernandez, Diego M. Hernandez, Elyssia K. Hernandez, Ethan V. Hernandez, Evelyn B. Hernandez, Camron D. Hitte, Nhat M. Hoang, Lance D. Hooper, Haley L. Houghton, James Robert W. Howton, Caleb W. Jackson, Tormain S. Jefferson, London O. Jennings, Sofia Juarez, Blake S. Kemp, Hassen M. Khamis, Alvin W. Kindred, Robert W. Kitching, Zackary C. Lambert, Natalie C. Latta -Grantham, Emma L. Lavan, Elya J. Lewallen, Taylor R. Liffner, Mauricio A. Lopez, Erin P. Lynch, Derris A. Mahan, Brissia Martinez, Yadira Martinez, Hunter C. Mills, Sandy A. Morel-Ruiz, Jairo Munoz, Karsen M. Munoz, Austin J. Newsom, Kaitlyn R. Nickel, Ralph E. Page, Dakota C. Pridemore, Dexter J. Pritchett, Gisel A. Ramirez, Hannah Ramirez, Mia A. Ramos, Esmeralda E. Rios, Reeve A. Roberson, Talon J. Roberts, Alyssa N. Rodriguez, Aylissa R. Rodriguez, Sierra R. Ruland, Enrique Sanchez, Madyson B. Scruggs, Jania Z. Silva, Janice Z. Silva, Slade Everett J. Slayton, Gavin L. Smith, Trent A. Stowe, Hannah M. Swaim, Denna K. Dawn Swinford, Bryson J. Tanner, Kanin G. Tibljas, Jazmynn M. Torres, Mayela J. Torres, Cristian A. Tovar, Francisco D. Vega, Pooja D. Vitthalpura, Evelyn G. Watson, Austin C. White, Melanie M. Yanez, Brooklyn P. Yelverton, Lynden B. Zedrick-Privette.

Seventh Grade

“A” Honor Roll

Brooklyn N. Bennett, Peyton M. Bills, Raimee L. Boren, Sarah E. Boyd, Lesly Briones, MacKenzie R. Callaway, Cristian D. Campuzano, Bodie A. Chastain, Katie S. Childs, Hudson R. Cooper, Dylon R. Couto, Natalie C. Cromwell, Ayden I. Evans-Rooks, Silas L. Hughes, Jeffery Hunsinger, Emery L. Kirby, Judah D. Morgan, Riley R. Morris, Laelah B. Mraz, Blythe A. Ogburn, Noe L. Puente, Kelley Dakota R. Sanders, Luis G. Tavarez, Bryson M Wann. 

“A/B” Honor Roll

Alexis R. Adair, Jeanette Aguado, Oscar L. Bishop, Bryn L. Bridges, Shelby E. Bright, James D. Burgett, Hunter C. Burns, Wendy N. Cano, Matthew  R. Carlton, Caleb J. Childers, Emerald Cline, Hayden A. Collins, Landon D. Cooke, Caden C. Crouch, Julia A. Czernik, Natalie M. Davis, Brenden Miguel L. Diaz, Layla N. Escatel, Carol M. Espinosa-Tovar, Ailani R. Farris, Lauren R. Franco, Cadence A. Furr, Reyli A. Garcia, Aidan W. Gay, Juan M. Gervacio-Coronilla, Kylie M. Gibson, Javin N. Hanson, Denise L. Havens, Mikeal L. Hecker, Hailey A. Hensley, Leonardo Hernandez-Aguado, Yissel A. Hernandez-Sanchez, Valerie A. Hernandez, Marissa G. Holbrook, Aidan J. Holloway, Kayla M. James, Brionna R. Johnson, Ty M. Jones, Karlee Y. Kendall, Kahlea M. Khamis, Courtney L. Koen, Madelyn G. Lee, Cooper J. Marcott, Maria N. Joyce Marez, Benitto S. Martinez, Lailoni N. Martinez, Sydney A. McDowell, Cadince N. McGrath, Valeria A. Medrano, Michelle R. Melendez, Samantha Y. Mendoza, Alanna D. Miller, Adrian Monreal, Andrea E. Morales-Arce,  Alizabeth L. Nickel, Cullen B. Oyler, Daniel S. Patmore, Kalila J. Perkins, Thomas J. Pierce, Tyler R. Preston, Kalyn J. Prince, Austin C. Pruett, Jaqueline Rangel-Gomez, Paul J. Rhyne, Wyatt R. Riddle, Makenna J. Riley, Cesar H. Rockwell, Zora L.-Auna Rodgers, Ayden M. Rosales, Nathan M. Ruiz, Carli N. Saldivar, Braden J. Seaborn, Roselynn M. Sly, Eva G. Smith, Brando G. Solis, Isaac C. Solis, Emily R. Stacey, Trinity O. Streiff, Allyson B. Stringer, Baileigh R. Suth, Lona E. Michell Tarver, Savanah R. Thornton, Berenice Tovar-Hernandez, Zachary T. Vanzandt, Alexander J. Vargas, Isabella V. Vazquez,   Haley N. White, Kyndall J. Wilson, Zoe K. Wyant, Zayden L. Wade Yates.

Eighth Grade 

“A” Honor Roll 

Hannah G. Adkins, Macie K. Boyd, Ashton C. Brown, Bailee M. Burenheide, Phoenix M. Clark, Averie E. Coffman, Chad D. Flatt, Gabrielle J. Fulcher, Logan G. Fuller, Jayton A. Glenn, Makenzie R. Grimes, Guy J. Christoph Hammon, Hunter A. Horn, Jordyn E. Justice, Kaylee S. Kirkland, Angel M. Lee-Ruiz, Kayzee J. Martin, Ethan J. Parkinson, Haley C. Pennock, Mayson C. Pool, Jacob T. Rasmussen, Megan R. Rubio, Makai Bryan K. Scott, Ezekiel A. Shaum, Saphyre E. Sneed, Bailey L. Stone, Caileigh R. Underwood, Krizln Zella D. Van Patten, Abiah J. Wark, Gene D. Williams, Ava J. Williamson 

“A/B” Honor Roll 

Joaquin L. Aguado-Espinosa, Christopher A. Almaguer, Efrain Arriaga, Winiella S. Pardilla Balangue, Jeremiah S. Bankston, Carly P. Barton, Christopher M. Beaver, Jaime A. Bent, Annabelle M. Boyes, Bailey D. Burcham, Hailey N. Burns, Madison G. Butler, Alyssa F. Callaham, Makenna E. Carnes, Avery N. Casper,  Carson P. Cooper, Marisol Coronilla, Erik D. Curtis, Eric M. Dean, Mateo J. Douglas, Kevin E. Duhaime, Marcus E. Eagle Star, Antonio N. Escatel, Carolina Espinosa-Garcia, Jennifer Espinoza, Audrey L. Evans, Joshua I. Garcia, William B. Greenwalt, Chandler R. Griffin, Erion Halili, Dylan J. Hallmark, Scarlette A. Harkleroad, Aylin Hernandez, Michael G. Holbrook, Colton L. Holland, Lauren R. Hughes, Gillian N. Irish, Aedan R. Jackson, Laila M. James, Trinity D. James, Ashley Jimenez, Christian M. Jobe, Brayden D. Jones, Darrell T. Kendall, Stephen W. Kirchner, Natalie A.-Raven Knapp, Cory M. Lander, Andrea G. Limon, Isaac Maldonado, Brody M. Marcott, Alexis N. Marez, Perla S. Martinez, Marjorie A. McKannan, Emily F. Miller, Logan A. Moltz, Cameron J. Moore, Morgan G. Morquecho, Stephanie Olea, Fhernando Olivares, Braydon J. Olthoff, Brack B. Peacock, Ryan L. Pedigo, Kylee N. Pool, Alina M. Porter, Rylee A. Ramirez, Daniel I. Rodriguez, Gael Rodriguez, Victoria Z. Rodriguez, Madison M. Rogers, Alexa Sandie G. Salubre, Refugio A. Sanchez, Bayleigh B. Sappington, Matthew B. Shute, Maycee L. Rae Slatten, Kaitlyn A. Smith, Naiya A. Stone, Jaden L. Stover, Chloe J. Stowes, Katherine M. Sullivan, Austin W. David Taylor, Jonathan E. Valdez, Bryce K. Vanzandt, Julia E. Vargas-Maldonado, Daisy Villafranco, Jonathan Villalobos, Kayleigh A. Wadsworth, Macie R. White.