Return to Headlines

2nd Six Weeks

Granbury Middle School 2018-2019

Honor Roll

2nd   Six-Week Honor Roll

 

Sixth Grade

“A” Honor Roll

Sebastian Aguado-Espinosa, Christopher A. Bevills, Caiden M. Boren, Hayden C. Bradley, Kailey H. Brooks-Mayeux, Hadlee K. Bryan, Karen A. Coronilla, Adrianna Josephina G. Douglas, Jaden P. Falletich, Jaden L. Fuller, Benjamin M. Gast, Samuel R. Green, Wyatt S. Green, Ethan V. Hernandez, Nhat M. Hoang, Charlotte F. Horton, Caleb W. Jackson, Alvin W. Kindred, Carter J. Mager, Addison M. Mallory, Yadira Martinez, Jacob W. McDonald, Dana P. Morales, Jairo Munoz, Isabella E. Neathery, Olivia S. Odom, Wyatt A. Richeson, Ayden L. Robrahn, Sharai C. Rosas, Gavin L. Smith, Caleb B. Taylor, Cheyenne E. Taylor, Aiden C. Valles, Pooja D. Vitthalpura, Melanie M. Yanez, Avery G. Young. 

A/B Honor Roll

Abel Aguado-Espinosa, Kevin D. Aguado-Espinosa, Jessica J. Aguado, Caleb M. Allison, Ciersten K. Aly, Cayson R. Applequist, Danielle S. Ballez, Rylee R. Beaty, Brinley N. Bennett, Jaiden A. Brewster, Addison G. Butler, Robert R. Caldwell, William G. Christensen, Zachary R. Cole, Mary A. Coonce, Ella J. Darden, Cheyenne Lashea L. Davis, Allison M. Dutrow, Jarecci J. Elias Patlan, Vanessa Espinosa, Jarett Espinoza, Zoe O. Evans, Riley A. Fields, Jackson C. Folger, Brady A. Furr, Isabella F. Garcia, Juan J. Garcia, Madison M. Gilmore-Castro, Adan A. Gonzalez, Lydia C. Hall,  Logan J. Halsey, Emily E. Hay, Andres A. Hernandez, Brandon Hernandez, Elyssia K. Hernandez, Evelyn B. Hernandez, Camron D. Hitte, Calvin W. Hollifield, Lance D. Hooper, Haley L. Houghton, James Robert W. Howton, Tormain S. Jefferson, London O. Jennings, Sofia Juarez, Blake S. Kemp, Hassen M. Khamis, Zackary C. Lambert, Elya J. Lewallen, Taylor R. Liffner, Mauricio A. Lopez, Erin P. Lynch, Derris Mahan, Easton John R. Martin, Brissia Martinez, Kaitlyn B. Morton, Blye Hayden-James Mounce, Karsen M. Munoz, Amanda M. Newsted, Angelica Perez, Matthew R. Pitts, Dakota C. Pridemore, Gisel A. Ramirez, Hannah Ramirez, Mia A. Ramos, Esmeralda E. Rios, Talon J. Roberts, Logan R. Robertson, Alyssa N. Rodriguez, Hector J. Rodriguez, Sierra R. Ruland, Noah G. Saenz, Madyson B. Scruggs, Krisalyn H. Sheppard, Jania Z. Silva, Janice Z. Silva, Slade Everett J. Slayton, William G. Stennett, Trent A. Stowe, Hannah M. Swaim, Bryson J. Tanner, Jazlynn B. Torres, Mayela J. Torres, Cristian A. Tovar, Francisco D. Vega, Evelyn G. Watson, Brooklyn P. Yelverton, Lynden B. Zedrick-Privette. 

Seventh Grade

A Honor Roll

Peyton M. Bills, Raimee L. Boren, Lesly Briones, MacKenzie R. Callaway, Bodie A. Chastain, Dylon R. Couto, Natalie C. Cromwell, Natalie M. Davis, Yissel A. Hernandez-Sanchez, Aidan J. Holloway, Jeffrey Hunsinger, Courtney L. Koen, Lois M. McKannan, Judah D. Morgan, Riley R. Morris, Laelah B. Mraz, Kelley Dakota R. Sanders, Roselynn M. Sly, Trinity O’Neil Streiff, Berenice Tovar Hernandez, Bryson M Wann. 

A/B Honor Roll

Sonya D. Abner, Savanna N. Bandy, Brooklyn N. Bennett, Christopher W. Brewster, Bryn L. Bridges, Shelby E. Bright, James D. Burgett, Cristian D. Campuzano, Matthew  R. Carlton, Caleb J. Childers, Katie S. Childs, Emerald Cline, Hayden A. Collins, Hudson R. Cooper, Caden C. Crouch, Julia A. Czernik, Casen P. Ensminger, Layla N. Escatel, Habram Espinosa, Kaitlyn A. Forrest, Lauren R. Franco, Elias J. Garcia, Reyli A. Garcia, Holden J. Glaze, Noellie D. Gutierrez, Luke D. Headlee, Anessia L. Hemstreet, Hailey A. Hensley, Valerie A. Hernandez, Silas L. Hughes, Brionna R. Johnson, Ty M. Jones, Karlee Y. Kendall, Kahlea M. Khamis, Emery L. Kirby, Erica D. Lopez, Cooper J. Marcott,  Benitto S. Martinez, Jasmine G. Martinez, Lailoni N. Martinez, Sydney A. McDowell, Samantha Y. Mendoza, Samara Morales, Blythe A. Ogburn, Cullen B. Oyler, Daniel S. Patmore, Kalila J. Perkins, Thomas J. Pierce, Kalyn J. Prince, Austin C. Pruett, Noe L. Puente, Jesse Ramirez, Paul J. Rhyne, Wyatt R. Riddle, Makenna J. Riley, Cesar H. Rockwell, Natalie N. Rodriguez, Ayden M. Rosales, Alexander Edwin-Timothy Rushing, Christopher Sanchez, Braden J. Seaborn, Eva G. Smith, Brando G. Solis, Emily R. Stacey, Allyson B. Stringer, Savanah R. Thornton,  Sierra Thompson, Zachary T. Vanzandt, Alexander J. Vargas, Isabella V. Vazquez, Haley N. White, Zoe K. Wyant. 

Eighth Grade

A Honor Roll

Hannah G. Adkins, Ashton C. Brown, Bailee M. Burenheide, Averie E. Coffman, Chad D. Flatt, Jayton A. Glenn, Makenzie R. Grimes, Erion Halili, Hunter A. Horn, Kaylee S. Kirkland, Angel M. Lee-Ruiz, Kayzee J. Martin, Ethan J. Parkinson, Makai Bryan K. Scott, Ezekiel A. Shaum, Saphyre E. Sneed, Bailey L. Stone, Julia I. Vargas Maldonado, Gene D. Williams, Ava J. Williamson 

A/B Honor Roll

Christopher A. Almaguer, Jeremiah S. Bankston, Carly P. Barton, Christopher M. Beaver, Macie K. Boyd, Bailey D. Burcham, Hailey N. Burns, Madison G. Butler, David A. Caceres, Alyssa F. Callaham, Makenna E. Carnes, Phoenix M. Clark, Carson P. Cooper, Marisol Coronilla, Carolina Espinosa-Garcia, Jennifer Espinoza, Gabrielle J. Fulcher, Logan G. Fuller, Adee K. Gonzalez, Chandler R. Griffin, Guy J. Christoph Hammon, Scarlette A. Harkleroad, Amy S. Hernandez, Colton L. Holland, Gillian N. Irish, Ashley Jimenez, Christian M. Jobe, Jordyn E. Justice, Natalie A.-Raven Knapp, Isaac Maldonado, Alexis N. Marez, Marjorie A. McKannan, Emily F. Miller, Logan A. Moltz,  Fhernando Olivares, Cheyanne J. Palmer, Ryan L. Pedigo, Haley C. Pennock, Jacob L. Pepper, Kylee N. Pool, Mayson C. Pool, Alina M. Porter, Jacob T. Rasmussen, Daniel I. Rodriguez, Victoria Z. Rodriguez, Madison M. Rogers, Alexa Sandie G. Salubre, Refugio A. Sanchez, Bayleigh B. Sappington, Matthew B. Shute, Maycee L. Rae Slatten, Kaitlyn A. Smith, Naiya Stone, Katherine M. Sullivan, Austin W. David Taylor, Caileigh R. Underwood, Krizln A. Dinae Van Patten, Kenya L. Vielma Moreno, Daisy Villafranco, Jonathan Villalobos, Kayleigh A. Wadsworth, Abiah J. Wark, Macie R. White.