Return to Headlines

3rd Six Weeks

Granbury Middle School 2018-2019

3rd Six-Week Honor Roll

 

Sixth Grade

“A” Honor Roll

Abel Aguado-Espinosa, Sebastian Aguado-Espinosa, Brinley N. Bennett, Caiden M. Boren, Hayden C. Bradley, Mary A. Coonce, Adrianna Josephina G. Douglas, Jaden L. Fuller, Benjamin M. Gast, Logan J. Halsey, Charlotte F. Horton, Caleb W. Jackson, Jaiden L. Kissinger, Erin P. Lynch, Carter J. Mager, Addison M. Mallory, Brissia Martinez, Dana P. Morales, Isabella E. Neathery, Olivia S. Odom, Angelica Perez, Wyatt A. Richeson, Ayden L. Robrahn, Sharai C. Rosas, Jazlynn B. Torres, Pooja D. Vitthalpura, Melanie M. Yanez, Brooklyn P. Yelverton, Avery G. Young.

“A/B” Honor Roll

 Kevin D. Aguado-Espinosa, Jessica J. Aguado, Pedro M. Aguilar, Khristopher L. Aldridge Caleb M. Allison, Ciersten K. Aly, Cayson R. Applequist, Christopher A. Bevills, Brennon Odean L. Bothwell, Braiden R. Brewster, Jaiden A. Brewster, Kailey H. Brooks-Mayeux, Hadlee K. Bryan, Robert R. Caldwell, Karen A. Coronilla, Ella J. Darden, Allison M. Dutrow, Barbara Espinosa, Vanessa Espinosa, Jarett Espinoza, Zoe O. Evans, Jaden P. Falletich, Riley A. Fields, Jackson C. Folger, Brady A. Furr, Isabella F. Garcia, Madison M. Gilmore-Castro, Samuel R. Green, Wyatt S. Green, Ramiro I. Guerrero, Lydia C. Hall, Emily E. Hay, Andres A. Hernandez, Brandon Hernandez, Diego M. Hernandez, Elyssia K. Hernandez, Ethan V. Hernandez, Evelyn B. Hernandez, Summer P. Hilley, Camron D. Hitte, Nhat M. Hoang, Haley L. Houghton, Tormain S. Jefferson, London O. Jennings, Sofia Juarez, Blake S. Kemp, Hassen M. Khamis, Alvin W. Kindred, Natalie C. Latta Grantham, Emma L. Lavan, Mauricio A. Lopez, Easton John R. Martin, Yadira Martinez, Jacob W. McDonald, Hunter C. Mills, Sandy A. Morel Ruiz, Jairo Munoz, Karsen M. Munoz, Kaitlyn R. Nickel, Jayce M. Perry, Dakota C. Pridemore, Lexi C. Richards, Esmeralda E. Rios, Talon J. Roberts, Logan R. Robertson, Alyssa N. Rodriguez, Sierra R. Ruland, Noah G. Saenz, Enrique Sanchez, Mikelee J. Sanders, Madyson B. Scruggs, Krisalyn H. Sheppard, Jania Z. Silva, Janice Z. Silva, Slade Everett J. Slayton, Gavin L. Smith, William G. Stennett, Trent A. Stowe, Hannah M. Swaim, Denna Kay D. Swinford, Cheyenne E. Taylor, Cristian A. Tovar, Aiden C. Valles, Francisco D. Vega, Evelyn G. Watson.

Seventh Grade

“A” Honor Roll

Brooklyn N. Bennett, Raimee L. Boren, Sarah E. Boyd, Lesly Briones, MacKenzie R. Callaway, Cristian D. Campuzano, Bodie A. Chastain, Caleb J. Childers, Sierra F. Couden, Natalie C. Cromwell, Cydni A. Dominguez, Layla N. Escatel, Reyli A. Garcia, Silas L. Hughes, Jeffery W. Hunsinger, Sienna P. Infante, Davin I. Jones, Karlee Y. Kendall, Emery L. Kirby, Courtney L. Koen, Payton M. Lecoq, Lois M. McKannan, Valeria A. Medrano, Samantha Y. Mendoza, Tara J. Moon, Judah D. Morgan, Riley R. Morris, Kalyn J. Prince, Noe L. Puente, Kelley Dakota R. Sanders, Braden J. Seaborn, Roselynn M. Sly, Berenice Tovar Hernandez, Bryson M Wann, Haley N. White. 

 “A/B” Honor Roll

Alexis R. Adair, Jeanette Aguado, Shaylee V. Asher, Peyton M. Bills, Oscar L. Bishop, Christopher W. Brewster, Bryn L. Bridges, Shelby E. Bright, James D. Burgett, Matthew R. Carlton, Katie S. Childs, Hayden A. Collins, Hudson R. Cooper, Dylon R. Couto Aubrianna J. Cruz, Julia A. Czernik, Natalie M. Davis, Ayden I. Evans-Rooks, Lauren R. Franco, Juan M. Gervacio Coronilla, Daniela I. Gutierrez, Noellie D. Gutierrez, Jayden J. Hamilton, Denise L. Havens, Hailey A. Hensley, Yissel A. Hernandez Sanchez, Bryan Hernandez, Valerie A. Hernandez, Aidan J. Holloway, Kayla M. James, Brionna R. Johnson, Kahlea M. Khamis, Erica D. Lopez, Cooper J. Marcott,  Benitto S. Martinez, Sydney A. McDowell, Cadince N. McGrath, Michelle R. Melendez, Alanna D. Miller, Jose G. Monzon, Laelah B. Mraz, Blythe A. Ogburn, Cullen B. Oyler, Daniel S. Patmore, Armando Pena, Kalila J. Perkins, Thomas J. Pierce, Tyler R. Preston, Austin C. Pruett, Jesse Ramirez, Makenna J. Riley, Natalie N. Rodriguez, Ayden M. Rosales, Alexander Edwin-Timothy Rushing, Carli N. Saldivar, Madison A. Sloan, Eva G. Smith, Brando G. Solis, Isaac C. Solis, Emily R. Stacey, Barrett N. Starr, Trinity O. Streiff, Allyson B. Stringer, Baileigh R. Suth, Luis G. Tavarez, Sierra R. Thompson, Savanah R. Thornton, Zachary T. Vanzandt, Alexander J. Vargas, Isabella V. Vazquez, Zoe K. Wyant.

Eighth Grade

“A” Honor Roll

Hannah G. Adkins, Macie K. Boyd, Bailey D. Burcham, Bailee M. Burenheide, Phoenix M. Clark, Averie E. Coffman, Marisol Coronilla, Carolina Espinosa-Garcia, Jennifer Espinoza, Chad D. Flatt, Logan G. Fuller, Jayton A. Glenn, Chandler R. Griffin, Makenzie R. Grimes, Jordyn E. Justice, Darrell T. Kendall,  Kaylee S. Kirkland, Angel M. Lee-Ruiz, Kayzee J. Martin, Ethan J. Parkinson, Mayson C. Pool, Alina M. Porter, Megan R. Rubio, Alexa Sandie G. Salubre, Bayleigh B. Sappington, Makai Bryan K. Scott, Ezekiel A. Shaum, Saphyre E. Sneed, Bailey L. Stone, Austin William D. Taylor, Caileigh R. Underwood, Krizln Zella I. Van Patten, Julia I. Vargas Maldonado, Gene D. Williams, Ava J. Williamson 

“A/B” Honor Roll

Xavier I. Alarcon Licona, Christopher A. Almaguer, Winiella Shamel P. Balangue, Jeremiah S. Bankston, Carly P. Barton, Christopher M. Beaver, Victoria E. Blair, Annabelle M. Boyes, Ashton C. Brown, Madison G. Butler, Alyssa F. Callaham, Makenna E. Carnes, Yesenia N. Casarez, Carson P. Cooper, Mateo J. Douglas, Kevin E. Duhaime, Derek C. Duplessis, Marcus E. Eagle Star, Kyndall L. Ecord, Audrey L. Evans,  Gabrielle J. Fulcher, Joshua I. Garcia, Adee K. Gonzalez, Diorlan E. Granados Duran, William B. Greenwalt, Erion Halili, Dylan J. Hallmark, Guy James C. Hammon, Scarlette A. Harkleroad, Amy S. Hernandez, Michael G. Holbrook, Colton L. Holland, Hunter A. Horn, Lauren R. Hughes, Lyndsey M. Hughes, Gillian N. Irish, Laila M. James, Trinity D. James, Ashley Jimenez, Christian M. Jobe, Reagan E. Kinser, Natalie A.-Raven Knapp, Cory M. Lander, Hunter W. Liffner, Andrea G. Limon, Isaac Maldonado, Brody M. Marcott, Alexis N. Marez, Marjorie A. McKannan, Klara I. Melendez, Cameron J. Moore, Claudia C. Morales, Stephanie Olea, Fhernando Olivares, Braydon J. Olthoff, Brack B. Peacock, Ryan L. Pedigo, Lucky M. Pena, Haley C. Pennock, Kylee N. Pool, Jacob T. Rasmussen, Daniel I. Rodriguez, Victoria Z. Rodriguez, Madison M. Rogers, Refugio A. Sanchez, Matthew B. Shute, Maycee L. Rae Slatten, Kaitlyn A. Smith, Naiya A. Stone, Jaden L. Stover, Katherine M. Sullivan, Olivia R. Sylvester, Jonathan E. Valdez, Daisy Villafranco, Jonathan Villalobos, Kayleigh A. Wadsworth, Abiah J. Wark, Macie R. White, Destinee June Y. Wise.