Return to Headlines

4th Six Weeks

Granbury Middle School 2018-2019

4th Six-Week Honor Roll

 

Sixth Grade

“A” Honor Roll

Abel Aguado-Espinosa, Sebastian Aguado-Espinosa, Caleb M. Allison, Ciersten K. Aly, Hayden C. Bradley, Hadlee K. Bryan,  Mary A. Coonce, Ella J. Darden, Jaden L. Fuller, Madison M. Gilmore-Castro, Samuel R. Green, Ramiro I. Guerrero, Lydia C. Hall, Logan J. Halsey, Marissa L. Hattox, Nhat M. Hoang, Charlotte F. Horton, Caleb W. Jackson, Tormain S. Jefferson, Hassen M. Khamis, Jaiden L. Kissinger, Erin P. Lynch, Carter J. Mager, Addison M. Mallory, Brissia Martinez, Dana P. Morales, Jairo Munoz, Isabella E. Neathery, Angelica Perez, Wyatt A. Richeson, Ayden L. Robrahn, Sharai C. Rosas, Cheyenne E. Taylor, Jazlynn B. Torres, Pooja D. Vitthalpura, Melanie M. Yanez, Avery G. Young.

“A/B” Honor Roll

Maddison A. Aghajanian-Blanchard, Kevin D. Aguado-Espinosa, Cayson R. Applequist, Kendall A. Arista, April G. Barba, David Becerra Carreon, Nathan O. Beltran-Hulett, Brinley N. Bennett, Christopher A. Bevills, Brayden M. Bleeker, Caiden M. Boren, Brennon Odean L. Bothwell, Kailey H. Brooks-Mayeux, Kamyrn D. Cain, William G. Christensen, Zachary R. Cole, Madison K. Connor, Karen A. Coronilla, Jaylea T. Crouch, Jackson T. Crouse, Cheyenne Lashea L. Davis, Adrianna Josephina G. Douglas, Allison M. Dutrow, Barbara Espinosa, Vanessa Espinosa, Zoe O. Evans, Jaden P. Falletich, Riley A. Fields, Jackson C. Folger, Brady A. Furr, Isabella F. Garcia, Benjamin M. Gast, Melissa Gonzalez-Espinosa, Wyatt S. Green, Anthony J. Hemstreet, Andres A. Hernandez, Brandon Hernandez, Diego M. Hernandez, Elyssia K. Hernandez, Ethan V. Hernandez, Evelyn B. Hernandez, Haley L. Houghton, James Robert W. Howton, Sofia Juarez, Blake S. Kemp, Alvin W. Kindred, Zackary C. Lambert, Emma L. Lavan, Elya J. Lewallen, Taylor R. Liffner, Eliza A. Longoria, Mauricio A. Lopez, Yadira Martinez, Jacob W. McDonald, Hunter C. Mills, Sandy A. Morel Ruiz, Karsen M. Munoz, Austin J. Newsom, Olivia S. Odom, Mirsha A. Peacock, Jayce M. Perry, Dakota C. Pridemore, Gisel A. Ramirez, Hannah Ramirez, Mia A. Ramos, Esmeralda E. Rios, Talon J. Roberts, Alyssa N. Rodriguez, Kimberlee M. Roy, Sierra R. Ruland, Noah G. Saenz, Enrique Sanchez, Madyson B. Scruggs, Jania Z. Silva, Janice Z. Silva, Slade Everett J. Slayton, William G. Stennett, Trent A. Stowe, Denna Kay D. Swinford,  Bryson J. Tanner, Caleb B. Taylor, Jazmynn M. Torres, Mayela J. Torres, Cristian A. Tovar, Matthew J. Tovar, Aiden C. Valles, Evelyn G. Watson, Rylee L. Wise, Corbin R. Woods, Brooklyn P. Yelverton, Lynden B. Zedrick- Privette.

Seventh Grade

“A” Honor Roll

Peyton M. Bills, Raimee L. Boren, Lesly Briones, MacKenzie R. Callaway, Bodie A. Chastain, Katie S. Childs, Dylon R. Couto, Natalie C. Cromwell, Aubrianna J. Cruz, Natalie M. Davis, Cydni A. Dominguez, Silas L. Hughes, Jeffery W. Hunsinger, Courtney L. Koen, Sydney A. McDowell, Lois M. McKannan, Michelle R. Melendez, Tara J. Moon, Judah D. Morgan, Riley R. Morris, Laelah B. Mraz, Cullen B. Oyler, Noe L. Puente, Kelley Dakota R. Sanders, Braden J. Seaborn, Roselynn M. Sly, Brando G. Solis, Luis G. Tavarez, Berenice Tovar Hernandez.

“A/B” Honor Roll

Alexis R. Adair, Shaylee V. Asher, Brooklyn N. Bennett, Sarah E. Boyd, Lillian J. Bridges, Shelby E. Bright, Bailey A. Brown, Micah D. Brown, Cristian D. Campuzano, Matthew R. Carlton, Caleb J. Childers, Hayden A. Collins, Hudson R. Cooper, Caden C. Crouch, Julia A. Czernik, Layla N. Escatel, Habram Espinosa, Ayden I. Evans-Rooks, Lauren R. Franco, Cadence A. Furr, Reyli A. Garcia, Kylie M. Gibson, Autumn R. Godfrey, Daniela I. Gutierrez, Noellie D. Gutierrez, Christian L. Haley, Denise L. Havens, Mikeal S. Hecker, Yissel A. Hernandez Sanchez, Bryan Hernandez, Valerie A. Hernandez, Aidan J. Holloway, Kayla M. James, Brionna R. Johnson, Davin I. Jones, Ty M. Jones, Karlee Y. Kendall, Kahlea M. Khamis, Emery L. Kirby, Payton M. Lecoq, Erica D. Lopez, Cooper J. Marcott, Lailoni N. Martinez, Valeria A. Medrano, Samantha Y. Mendoza, Jose G. Monzon, Samara Morales, Blythe A. Ogburn, Daniel S. Patmore, Kalila J. Perkins, Thomas J. Pierce, Kalyn J. Prince, Austin C. Pruett, Jaqueline Rangel Gomez, Makenna J. Riley, Natalie N. Rodriguez, Ayden M. Rosales, Savanna C. Seeton, Madison A. Sloan, Eva G. Smith, Emily R. Stacey, Trinity O. Streiff, Allyson B. Stringer, Preston D. Thompson, Sierra R. Thompson, Savanah R. Thornton, Zachary T. Vanzandt, Alexander J. Vargas, Isabella V. Vazquez, Bryson M. Wann, Haley N. White, Matthew A. White, Zoe K. Wyant.

Eighth Grade

“A” Honor Roll

Hannah G. Adkins, Carly P. Barton, Victoria E. Blair, Macie K. Boyd, Bailey D. Burcham, Bailee M. Burenheide, Phoenix M. Clark, Averie E. Coffman, Jennifer Espinoza, Chad D. Flatt, Logan G. Fuller, Jayton A. Glenn, Makenzie R. Grimes, Scarlette A. Harkleroad, Colton L. Holland, Hunter A. Horn, Gillian N. Irish, Darrell T. Kendall, Kaylee S. Kirkland, Angel M. Lee-Ruiz, Kayzee J. Martin, Marjorie A. McKannan, Ethan J. Parkinson, Alina M. Porter, Megan R. Rubio, Bayleigh B. Sappington, Makai Bryan K. Scott, Ezekiel A. Shaum, Kaitlyn A. Smith, Saphyre E. Sneed, Katherine M. Sullivan, Austin William D. Taylor, Krizln Zella D. Van Patten, Julia I. Vargas Maldonado, Daisy Villafranco, Kayleigh A. Wadsworth, Gene D. Williams, Ava J. Williamson.

“A/B” Honor Roll

Joaquin L. Aguado Espinosa, Xavier I. Alarcon Licona, Christopher A. Almaguer, Efrain Arriaga, Jeremiah S. Bankston, Christopher M. Beaver, Annabelle M. Boyes, Ashton C. Brown, Hailey N. Burns, Madison G. Butler, Alyssa F. Callaham, Nadia C. Cano, Makenna E. Carnes, Yesenia N. Casarez, Carson P. Cooper, Marisol Coronilla, Alan O. Davila, Kevin E. Duhaime, Derek C. Duplessis, Carolina Espinosa Garcia, Audrey L. Evans, Samantha J. Fisher, Gabrielle J. Fulcher, Samantha L. Garcia Salgado, Anna M. Garcia, Joshua I. Garcia, Diorlan E. Granados Duran, William B. Greenwalt, Chandler R. Griffin, Erion Halili, Dylan J. Hallmark, Guy James C. Hammon, Grace A. Hill, Michael G. Holbrook, Lauren R. Hughes, Lyndsey M. Hughes, Aedan R. Jackson, Laila M. James, Ashley Jimenez, Christian M. Jobe, Jordyn E. Justice, Natalie A.-Raven Knapp, Hunter W. Liffner, Andrea G. Limon, Isaac Maldonado, Alexis N. Marez, Klara I. Melendez, Emily F. Miller, Logan A. Moltz, Ryan A. Montgomery, Claudia C. Morales, Hayden D. Newton, Fhernando Olivares, Braydon J. Olthoff, Brack B. Peacock, Ryan L. Pedigo, Lucky M. Pena, Haley C. Pennock, Jacob L. Pepper, Kylee N. Pool, Mayson C. Pool, Rylee A. Ramirez, Jacob T. Rasmussen, Daniel I. Rodriguez, Gael Rodriguez, Victoria Z. Rodriguez, Madison M. Rogers, Zachary Gambel-Bode Rushing, Alexa Sandie G. Salubre, Refugio A. Sanchez, Matthew B. Shute, Maycee L. Rae Slatten, Bailey L. Stone, Naiya A. Stone, Jaden L. Stover, Chloe J. Stowe, Jonathan E. Valdez,  Jonathan Villalobos, Abiah J. Wark, Macie R. White.