Return to Headlines

2019-20 GMS Honor Roll

Granbury Middle School 2019-2020

Honor Roll

1st Six-Week Honor Roll

 

Sixth Grade

“A” Honor Roll

Aaron K. Alexander, Landon B. Areno, Nora A. Asante-Wiredu, Ella J. Aubrey Bradford, Kenna A. Black, Jesse J. Boyes, Joselin Briones, Kylee N. Brown, Carli J. Carlton, Deklyn R. Caudle, Remi L. Chastain, Erin E. Chenault, Trevin S. Coker Dakota H. Couden, Clover-Lyn T. Cox, Marizah I. Dunlap, Jennifer Espinoza-Rangel, Stacie C. Florida, Chloie B. Franks, Alison G. Galindo, Nathanial P. Gast, Jacob Trenton M. Geyer, Nicole B. Gibson, Aaron P. Gomez, Austin A. Hegwood, Emma L. Hernandez, Kaylee S. Jackson, Kiley A. Kirby, Preston J. Kirkland, Rolando Mena, Asher L. Middleton, Devin J. Millican, Zachary T. Mitchell, Thomas A. Moltz, Atticus N. Moon, Wyatt K. Mraz, Raelyn A. O’Dell , Brooklynn E. Palmer, Calvin W. Patton Wilson, Macie V. Pike, Briar B. Preston, Savannah R. Richards, Nathaniel Rocha, Samantha R. Ross, Brayden D. Sanders, Eden K. Shaum, Preston E. Swink, Judah Y. Turner, Skyann G. Turner, Aubrey S. Ward, Cameron K. Ward.

 

“A/B” Honor Roll

 Kane M. Aguado, Karla Aguado, Ava J. Akins, Sophia D. Alderson, Avery J. Alexander, Cody L. Allen, Jessica A. Almendarez, Evan M. Baldridge, Katelyn N. Batson, Jerry P. Baxter, Haidyn L. Bellah, Savannah P. Brumbaugh, Landen A. Brumley, Cannon J. Bryant, Mylie J. Burleson, Harmony A. Burns, Marlee J. Burton, Torryn G. Butler, Dustin C. Chrisenberry, Addison G. Clark, Trace M. Coker, Isaac A. Cole, Shane T. Cook, Estrella A. Diaz, Keylee L. Duffie-Wilson, Aiden M. Edwards, Heidi G. Edwards, Asa M. English, Sebastian A. Espinosa, Emma I. Espinoza, Macully J. Foley, Isai Garcia, Rosalinda Garcia, Sarah A. Garcia, Tyler A. Gibson, Victoria L. Gibson, Faith L. Glenn, Jasmine A. Gonzalez Contreras, Jaycee E. Griffin, Lillian S. Haag, Marcus J. Hadaway, Cheyenne N. Haggerton, Abigail R. Hall, Jeremiah J. Hammon, Treven J. Harrod, Emma G. Hauprich, Grace E. Headlee, Jissel N. Hernandez, Jorge Hernandez, Lizett K. Herrera, Emma C. Hill, Hailee L. Holbrook, Kylee J. Holbrook, Maeghann I. Holder, Mia Huerta, Trenton R. Jaquess, Ethan J. Jenkins, Caroline S. Jobe, Ethan S. Jones, Logan K. Kijnitchee, Colt D. Kitching, Torin R. Kulakowski, Jaime A. Ledesma, London N. Lewis, Kimberly Martinez, Nikolas G. Melendez, Solomon B. Miller, Dulce A. Monzon, Catherine N. Morel, Miranda Munoz, David R. Patmore, Joseph W. Perkins, Dakota D. Pool, Wyatt G. Price, Caden W. Rand, Jairo Rangel Hernandez, Olivia E. Richards, Terry W. Robason, Caitlyn R. Rodriguez, Jesus Ruiz, Isac Sabino, Paloma A. Sandoval, Rylie M. Scott, Cameron E. Sefcik, Alyssa C. Sinohui Fabas, Devon A. Slaughter, Jeimy R. Solis, Loren Brenda-A. Spruill, Sierra S. Stacey, Gavin O. Streiff, Presley N. Thomas, Cristian A. Torres Navarro, Kimberly B. Torres, Mason P. Toth, Daniel R. Tovar, Cody J. Tribble, Arturo Vazquez, Hollie N. Wilson, Lauren A. Wilson, David C. Winkleman, Aiden K. Yates, Shyann N. Yates, Brett W. Young, Isabelle M. Zapata.

 

Seventh Grade

“A” Honor Roll

Abel Aguado-Espinosa, Elizabeth Carol J. Basham, Brinley N. Bennett, Christopher A. Beville, Hayden C. Bradley, Kailey H. Brooks-Mayeux, Hadlee K. Bryan, Mary A. Coonce, Joslin E. Deskin, Jaden L. Fuller, Isabella F. Garcia, Benjamin M. Gast, Madison M. Gilmore-Castro, Charlotte F. Horton, Jaiden L. Kissinger, Madison G. Knapp, Taylor R. Liffner, Addison M. Mallory, Jacob W. McDonald, Isabella E. Neathery, Wyatt A. Richeson, Aaron A. Rocha, Pooja D. Vitthalpura, Brooklyn P. Yelverton, Avery G. Young. 

 

“A/B” Honor Roll

Kevin D. Aguado Espinosa, Sebastian Aguado-Espinosa, Danielle S. Ballez, Christian L. Blevins, Addison G. Butler, Kamyrn D. Cain, Ella R. Cockrum, Hayden L. Collins, Madison K. Connor, Karen A. Coronilla, Jayden R. Dyer, Samuel J. Elguera, Jarecci J. Elias Patlan, Vanessa Espinosa, Jarett Espinoza, Jaden P. Falletich, Jackson C. Folger, Kayeleagh G. Goltl, Samuel R. Green, Wyatt S. Green, Andrew Jackson B. Hale, Lydia C. Hall, Andres A. Hernandez, Elyssia K. Hernandez, Ethan V. Hernandez, Summer P. Hilley, Camron D. Hitte, Haley L. Houghton, Tormain S. Jefferson, London O. Jennings, David S. Johnson, Blake S. Kemp, Hassen M. Khamis, Alvin W. Kindred, Robert W. Kitching, Zackary C. Lambert, Emma L. Lavan, Aeriona M. Lenton-Yarbough, Mauricio A. Lopez, Erin P. Lynch, Carter J. Mager, Easton John R. Martin, Brissia Martinez, Derek N. McWilliams, Carli D. Montgomery, Dana P. Morales, Blye Hayden-J. Mounce, Jairo Munoz, Karsen M. Munoz, Austin J. Newsom, Kaitlyn R. Nickel, Genesis N. Nicolas, Riley C. Oaks, Olivia S. Odom, Mirsha A. Peacock, Lana D. Pelham, Christopher R. Pena, Angelica Perez, Dakota C. Pridemore, Esmeralda E. Rios, Talon J. Roberts, Ayden L. Robrahn, Hector J. Rodriguez, Sharai C. Rosas, Sierra R. Ruland, Enrique Sanchez, Madyson B. Scruggs, Jania Z. Silva, Janice Z. Silva, Grover M. Slagle, Slade Everett J. Slayton, Mikayla L. Sobczak, William G. Stennett, Trent A. Stowe, Caleb B. Taylor, Gage X. Tidwell, Jazlynn B. Torres, Jazmynn M. Torres, Christian A. Tovar, Matthew J. Tovar, Evelyn G. Watson, Cameron J. Woodward, Melanie M. Yanez, Ivan Z. Yeats, Lynden B. Zedrick-Privette.

 

Eighth Grade

“A” Honor Roll

Brooklyn N. Bennett, Aleeyiah S. Bennington, Peyton M. Bills, Jadyn B. Boyd, Lesly Briones, Katie S. Childs, Sierra F. Couden, Natalie C. Cromwell, Trenton C. Davenport, Natalie M. Davis, Lauren R. Franco, Elias J. Garcia, Reyli A. Garcia, Dillon D. Hicks, Silas L. Hughes, Jeffery W. Hunsinger, Zander M. Kelso, Courtney L. Koen, Sydney A. McDowell, Valeria A. Medrano, Judah D. Morgan, Riley R. Morris, Laelah B. Mraz,  Blythe A. Ogburn, Jackson D. Palmer, Jesse Ramirez, Makenna J. Riley, Kelley Dakota R. Sanders, Roselynn M. Sly, Allyson B. Stringer, Berenice Tovar Hernandez, Draven E. Valverde.

 

“A/B” Honor Roll

Sonya D. Abner, Alexis R. Adair, Leland B. Alderson, Shaylee V. Asher, Oscar L. Bishop, Trinity A. Blackwell, Sarah E. Boyd, Lillian J. Bridges, Shelby E. Bright, Bailey A. Brown, James D. Burgett, Mackenzie R. Callaway, Cristian D. Campuzano, Aubriana E. Chandler, Bodie A. Chastain, Emerald G. Cline, Olivia G. Cockrum, Hayden A. Collins, Hudson R. Cooper, Shane A. Coulson, Dylon R. Couto, Caleb J. Cox, Rhone T. Cox, Wyatt L. Cox, Julia A. Czernik, Trace M. Deaton, Layla N. Escatel, Carol M. Espinosa Tovar,  Ayden I. Evans-Rooks, Kaitlyn A. Forrest, Cadence A. Furr, Juan M. Gervacio Coronilla, Noah T. Gomez, Daniela I. Gutierrez, Noellie D. Gutierrez, Luke D. Headlee, Hailey A. Hensley, Yissel A. Hernandez Sanchez, Bryan Hernandez, Aidan J. Holloway, Brionna R. Johnson, Davin I. Jones, Karlee Y. Kendall, Kahlea M. Khamis, Emery L. Kirby, Emma Leigh A. Knowles, Payton M. Lecoq, Erica D. Lopez,  Cooper J. Marcott, Benitto S. Martinez, Cadince N. McGrath, Michelle R. Melendez, Samantha Y. Mendoza, Alanna D. Miller, Tara J. Moon, Daycee J. Moorman, Samara Morales, Cullen B. Oyler, Kalila J. Perkins, Thomas J. Pierce, Kalyn J. Prince, Austin C. Pruett, Noe L. Puente, Jaqueline Rangel Gomez, Paul J. Rhyne, Wyatt R. Riddle, Ayden M. Rosales, Carli N. Saldivar, Christopher Sanchez, Braden J. Seaborn, Savanna C. Seeton, Eva G. Smith, Brando G. Solis, Isaac C. Solis, Trinity O. Streiff, Sierra R. Thompson, Savanah R. Thornton, Alexander J. Vargas, Isabella V. Vazquez, Bryson M. Wann, Haley N. White, Matthew A. White, Kyndall J. Wilson, Zoe K. Wyant, Zayden L. Wade Yates, Gilbert L. Yeats, Agustin B. Zapata.