Return to Headlines

2nd Six Weeks

Granbury Middle School 2019-2020

Honor Roll

2nd Six-Week Honor Roll

 

Sixth Grade

“A” Honor Roll

Sophia D. Alderson, Aaron K. Alexander, Ella J. Aubrey Bradford, Evan M. Baldridge, Kenna A. Black, Joselin Briones, Carli J. Carlton, Deklyn R. Caudle, Remi L. Chastain, Erin E. Chenault, Dakota H. Couden, Marizah I. Dunlap, Sebastian A. Espinosa, Jennifer Espinoza-Rangel, Stacie C. Florida, Chloie B. Franks, Jacob Trenton M. Geyer, Nicole B. Gibson, Aaron P. Gomez, Kaylee S. Jackson, Caroline S. Jobe, Kiley A. Kirby, Preston J. Kirkland, Asher L. Middleton, Thomas A. Moltz, Atticus N. Moon, Wyatt K. Mraz, Raelyn A. O’Dell , Briar B. Preston, Nathaniel Rocha, Samantha R. Ross, Eden K. Shaum, Alyssa C. Sinohui Fabas, Daniel R. Tovar, Judah Y. Turner, Aubrey S. Ward, David C. Winkleman.

“A/B” Honor Roll

 Kane M. Aguado, Karla Aguado, Ava J. Akins, Avery J. Alexander, Cody L. Allen, Landon B. Areno, Nora A. Asante-Wiredu, Addali T. Batey, Katelyn N. Batson, James T. Boernson, Tommy G. Boughton, Jesse J. Boyes, Kylee N. Brown, Cannon J. Bryant, Mylie J. Burleson, Harmony A. Burns, Marlee J. Burton, Dustin C. Chrisenberry, Addison G. Clark, Trace M. Coker, Trevin S. Coker, Isaac A. Cole, Clover-Lyn T. Cox, Keylee L. Duffie-Wilson, Macully J. Foley, Alison G. Galindo, Isai Garcia, Rosalinda Garcia, Nathanial P. Gast, Faith L. Glenn, Jaycee E. Griffin, Cheyenne N. Haggerton, Abigail R. Hall, Treven J. Harrod, Emma G. Hauprich, Emma L. Hernandez, Jissel N. Hernandez, Jorge Hernandez, Abigail Herrera, Lizett K. Herrera, Emma C. Hill, Hailee L. Holbrook, Kylee J. Holbrook, Mia Huerta, Nicolas K. Hughes, Trenton R. Jaquess, Ethan J. Jenkins, Ethan S. Jones, Logan K. Kijnitchee, Colt D. Kitching, Jaime A. Ledesma, London N. Lewis, Kimberly Martinez, Nikolas G. Melendez, Zachary T. Mitchell, Dulce A. Monzon, Catherine N. Morel, Brooklynn E. Palmer, David R. Patmore, Calvin W. Patton Wilson, Macie V. Pike, Wyatt G. Price, Jairo Rangel Hernandez, Olivia E. Richards, Savannah R. Richards, Terry W. Robason, Jesus Ruiz, Brayden D. Sanders, Paloma A. Sandoval, Rylie M. Scott, Jeimy R. Solis, Loren Brenda-A. Spruill, Preston E. Swink, Presley N. Thomas, Mason P. Toth, Brandon Tovar, Skyann G. Turner, Arturo Vazquez, Alyssa H. Walker, Cameron K. Ward, Lauren A. Wilson, Aiden K. Yates, Shyann N. Yates, Troy D. Yates.

Seventh Grade

“A” Honor Roll

 Elizabeth Carol J. Basham, Hayden C. Bradley, Hadlee K. Bryan, Joslin E. Deskin, Jackson C. Folger, Jaden L. Fuller, Benjamin M. Gast, Charlotte F. Horton, Madison G. Knapp, Addison M. Mallory, Dana P. Morales, Isabella E. Neathery, Angelica Perez, Wyatt A. Richeson, Jazmynn M. Torres, Pooja D. Vitthalpura, Brooklyn P. Yelverton, Avery G. Young.

 “A/B” Honor Roll

Abel Aguado Espinosa, Kevin D. Aguado Espinosa, Cayson R. Applequist, Kendall A. Arista, Brinley N. Bennett, Christopher A. Bevills, Oakley H. Boyd, Kailey H. Brooks-Mayeux, Ella R. Cockrum, Mary A. Coonce, Lexie E. Dasher, Vanessa Espinosa, Jarett Espinoza, Jaden P. Falletich, Isabella F. Garcia, Johnny Glenn P. Geyer, Madison M. Gilmore-Castro, Kayeleagh G. Goltl, Melissa Gonzalez Espinosa, Samuel R. Green, Wyatt S. Green, Andres A. Hernandez, Elyssia K. Hernandez, Haley L. Houghton, Dean Edward A. Jeffries, Hassen M. Khamis, Alvin W. Kindred, Jaiden L. Kissinger, Emma L. Lavan, Aeriona M. Lenton-Yarbough, Taylor R. Liffner, Mauricio A. Lopez, Erin P. Lynch, Carter J. Mager, Easton John R. Martin, Austin J. Newsom, Genesis N. Nicolas, Mirsha A. Peacock, Christopher R. Pena, Dakota C. Pridemore, Esmeralda E. Rios, Talon J. Roberts, Ayden L. Robrahn, Sharai C. Rosas, Sierra R. Ruland, Jania Z. Silva, Janice Z. Silva, Denna Kay D. Swinford, Jazlynn B. Torres, Christian A. Tovar, Matthew J. Tovar, Aiden C. Valles, George M. Valverde, Evelyn G. Watson, Melanie M. Yanez, Ivan Z. Yeats, Lynden B. Zedrick-Privette. 

Eighth Grade

“A” Honor Roll

Avery G. Arnett, Aleeyiah S. Bennington, Peyton M. Bills, Trinity A. Blackwell, Sarah E. Boyd, Lesly Briones, Katie S. Childs, Sierra F. Couden, Natalie C. Cromwell, Natalie M. Davis, Cadence A. Furr, Reyli A. Garcia, Juan M. Gervacio Coronilla, Dillon D. Hicks, Silas L. Hughes, Jeffery W. Hunsinger, Emery L. Kirby, Sydney A. McDowell, Valeria A. Medrano, Michelle R. Melendez, Tara J. Moon, Judah D. Morgan, Riley R. Morris, Laelah B. Mraz, Cullen B. Oyler, Jackson D. Palmer, Kalila J. Perkins, Jesse Ramirez, Jaqueline Rangel Gomez, Makenna J. Riley, Kelley Dakota R. Sanders, Braden J. Seaborn, Roselynn M. Sly, Sean J. Smitherman, Trinity O’Neil Streiff, Allyson B. Stringer, Isabella V. Vazquez. 

“A/B” Honor Roll

Sonya D. Abner, Alexis R. Adair, Leland B. Alderson, Shaylee V. Asher, Savanna N. Bandy, Brooklyn N. Bennett, Sarah E. Boyd, Lillian J. Bridges, Shelby E. Bright, James D. Burgett, Mackenzie R. Callaway, Cristian D. Campuzano, Matthew R. Carlton, Bodie A. Chastain, Emerald G. Cline, Olivia G. Cockrum, Hayden A. Collins, Hudson R. Cooper, Dylon R. Couto, Caleb J. Cox, Rhone T. Cox, Wyatt L. Cox, Julia A. Czernik, Trenton C. Davenport, Trace M. Deaton, Casen P. Ensminger, Layla N. Escatel, Habram Espinosa, Ayden I. Evans-Rooks, Lauren R. Franco, Elias J. Garcia, Aidan W. Gay, Autumn R. Godfrey, Noah T. Gomez, Daniela I. Gutierrez, Noellie D. Gutierrez, Jayden J. Hamilton, Denise L. Haven, Luke D. Headlee, Hailey A. Hensley, Yissel A. Hernandez Sanchez, Bryan Hernandez, Valerie A. Hernandez, Aidan J. Holloway, Sienna P. Infante, Brionna R. Johnson, Davin I. Jones, Karlee Y. Kendall, Kahlea M. Khamis, Courtney L. Koen, Payton M. Lecoq, Aidan T. Lewis, Erica D. Lopez, Cooper J. Marcott, Alayna N. Marquez, Jasmine G. Martinez, Lailoni N. Martinez, Cadince N. McGrath,  Samantha Y. Mendoza, Samara Morales, Blythe A. Ogburn, Daniel S. Patmore, Thomas J. Pierce, Kalyn J. Prince, Noe L. Puente, Paul J. Rhyne, Wyatt R. Riddle, Natalie N. Rodriguez, Ayden M. Rosales, Hunter U. Salazar, Carli N. Saldivar, Christopher Sanchez, Eva G. Smith, Brando G. Solis, Isaac C. Solis, Luis G. Tavarez, Sierra R. Thompson, Savanah R. Thornton, Berenice Tovar Hernandez, Draven E. Valverde, Zachary T. VanZandt, Alexander J. Vargas, Bryson M. Wann, Matthew A. White, Zayden L. Wade Yates, Gilbert L. Yeats.