Return to Headlines

3rd Six Weeks

Granbury Middle School 2019-2020

Honor Roll

3rd Six-Week Honor Roll

 

Sixth Grade

“A” Honor Roll

Sophia D. Alderson, Aaron K. Alexander, Landon B. Areno, Nora A. Asante-Wiredu, Ella J. Aubrey Bradford, Kenna A. Black, Joselin Briones, Kylee N. Brown, Carli J. Carlton, Deklyn R. Caudle, Remi L. Chastain, Erin E. Chenault, Marizah I. Dunlap, Jennifer Espinoza-Rangel, Stacie C. Florida, Chloie B. Franks, Jacob Trenton M. Geyer, Nicole B. Gibson, Aaron P. Gomez, Cheyenne N. Haggerton, Jeremiah J. Hammon, Kaylee S. Jackson, Caroline S. Jobe, Preston J. Kirkland, Asher L. Middleton, Zachary T. Mitchell, Thomas A. Moltz, Atticus N. Moon, Brooklyn E. Palmer, Dakota D. Pool, Briar B. Preston, Nathaniel Rocha, Eden K. Shaum, Skyann G. Turner, Aubrey S. Ward. 

“A/B” Honor Roll

 Karla Aguado, Ava J. Akins, Avery J. Alexander, Cody L. Allen, Evan M. Baldridge, Jerry P. Baxter, Morgan L. Bennett, Marlee J. Burton, Addison G. Clark, Trace M. Coker, Trevin S. Coker, Dakota H. Couden, Clover-Lyn T. Cox, Estrella A. Diaz, Keylee L. Duffie-Wilson, Aiden M. Edwards, Asa M. English, Sebastian A. Espinosa, Macully J. Foley, Alison G. Galindo, Sarah A. Garcia, Nathanial P. Gast, Marcus J. Hadaway, Emma L. Hernandez, Jissel N. Hernandez, Jorge Hernandez, Lizett K. Herrera, Kylee J. Holbrook, Mia Huerta, Nicolas K. Hughes, Trenton R. Jaquess, Ethan J. Jenkins, Ethan S. Jones, Logan K. Kijnitchee, Kiley A. Kirby, Kyleigh M. Ledesma, Kimberly Martinez, Maverick C. McGrath, Nikolas G. Melendez, Solomon B. Miller, Devin J. Millican, Karlee N. Molder, Dulce A. Monzon, Catherine N. Morel, Wyatt K. Mraz, Raelyn A. O’Dell, David R. Patmore, Calvin W. Patton Wilson, Macie V. Pike, Madison W. Ramos, Jairo Rangel Hernandez, Kaci A. Reed, Savannah R. Richards, Joe R. Rodriguez, Samantha R. Ross, Brayden D. Sanders, Cameron E. Sefcik, Alyssa C. Sinohui Fabas, Devin A. Slaughter, Jeimy R. Solis, Preston E. Swink, Presley N. Thomas, Zoey N. Thompson, Mason P. Toth, Judah Y. Turner, Cameron K. Ward, Lauren A. Wilson, David C. Winkleman, Aiden K. Yates, Shyann N. Yates, Troy D. Yates. 

Seventh Grade

“A” Honor Roll

Abel Aguado Espinosa, Elizabeth Carol J. Basham, Hayden C. Bradley, Ella R. Cockrum, Josalin E. Deskin, Vanessa Espinosa, Jaden L. Fuller, Benjamin M. Gast, Wyatt S. Green, Elyssia K. Hernandez, Charlotte F. Horton, Taylor R. Liffner, Mauricio A. Lopez, Addison M. Mallory, Brissia Martinez, Dana P. Morales, Isabella E. Neathery, Christopher R. Pena, Angelica Perez, Wyatt A. Richeson, Ayden L. Robrahn, Sharai C. Rosas, Sierra R. Ruland, Jazlynn B. Torres, Jazmynn M. Torres, Pooja D. Vitthalpura, Melanie M. Yanez, Avery G. Young. 

 “A/B” Honor Roll

 Kevin D. Aguado Espinosa, Sebastian Aguado-Espinosa, Caleb M. Allison, Kendall A. Arista, Nichole K. Barlow, Brinley N. Bennett, Christopher A. Bevills, Oakley H. Boyd, Hadlee K. Bryan, Addison G. Butler, Zoey L. Castillo, Mary A. Coonce, Karen A. Coronilla, Ella J. Darden, Lexie E. Dasher, Axel E. Davila, Adrianna Josephina G. Douglas, Jayden R. Dyer, Jarecci J. Elias Patlan, Barbara Espinosa, Jaden P. Falletich, Jackson C. Folger,  Johnny Glenn P. Geyer, Samuel R. Green, Lydia C. Hall, Andres A. Hernandez, Ashley Hernandez, Dean Edward A. Jeffries, Hassen M. Khamis, Maddison G. Knapp, Aeriona M. Lenton-Yarbough, Erin P. Lynch, Carter J. Mager, Easton John R. Martin, Yadira Martinez, Jacob W. McDonald, Derek N. McWilliams, David Munoz, Genesis N. Nicolas, Dakota C. Pridemore, Carla Ramirez Castillo, Esmeralda E. Rios, Logan R. Robertson, Madyson B. Scruggs, Slade Everett J. Slayton, Mikayla L. Sobczak, William G. Stennett,  Bryson J. Tanner, Christian A. Tovar, Matthew J. Tovar, Evelyn G. Watson, Emily A. Westbrook, Ivan Z. Yeats, Brooklyn P. Yelverton, Lynden B. Zedrick-Privette. 

Eighth Grade

“A” Honor Roll

Brooklyn N. Bennett, Aleeyiah S. Bennington, Peyton M. Bills, Jadyn B. Boyd, Sarah E. Boyd, Lesly Briones, Mackenzie R. Callaway, Cristina D. Campuzano, Hudson R. Cooper, Sierra F. Couden, Dylan R. Couto, Natalie C. Cromwell, Julia A. Czernik, Natalie M. Davis, Trace M. Deaton, Ayden I. Evans-Rooks, Lauren R. Franco, Reyli A. Garcia, Hailey A. Hensley, Dillon D. Hicks, Silas L. Hughes, Jeffery W. Hunsinger, Sienna P. Infante, Brionna R. Johnson, Davin I. Jones, Zander M. Kelso, Karlee Y. Kendall, Courtney L. Koen, Colin T. Lindsey, Sydney A. McDowell, Valeria A. Medrano, Michelle R. Melendez, Samantha Y. Mendoza, Tara J. Moon, Judah D. Morgan, Riley R. Morris, Laelah B. Mraz, Blythe A. Ogburn, Jackson D. Palmer, Noe L. Puente, Makenna J. Riley, Kelley Dakota R. Sanders, Braden J. Seaborn, Allyson B. Stringer, Draven E. Valverde, Bryson M. Wann, Zayden Lee W. Yates. 

“A/B” Honor Roll

Alexis R. Adair, Jeanette Aguado, Leland B. Alderson, Zoey R. Allmon, Shaylee V. Asher, Savanna N. Bandy, Trinity A. Blackwell, Shelby E. Bright, Bailey A. Brown, Jessica R. Burcham, Hayden C. Burns, Matthew R. Carlton, Bodie A. Chastain, Katie S. Childs, Emerald G. Cline, Olivia G. Cockrum, Shane A. Coulson, Caleb J. Cox, Rhone T. Cox, Wyatt L. Cox, Layla N. Escatel, Cadence A. Furr, Reyli A. Garcia, Aidan W. Gay, Juan M. Gervacio Coronilla, Noellie D. Gutierrez, Luke D. Headlee, Anessia L. Hemstreet, Bryan Hernandez, Valerie A. Hernandez, Mason J. Holder, Aidan J. Holloway, Kahlea M. Khamis, Emery L. Kirby, Erica D. Lopez, Noah D. Madearis, Maria Natalie J. Marez, Alayna N. Marquez, Benitto S. Martinez, Jasmine G. Martinez, Lailoni N. Martinez, Cadince N. McGrath, Alanna D. Miller, Samara Morales, Alizabeth L. Nickel, Cullen B. Oyler, Daniel S. Patmore, Kalila J. Perkins, Kalyn J. Prince, Austin C. Pruett, Jesse Ramirez, Jaqueline Rangel Gomez, Paul J. Rhyne, Wyatt R. Riddle, Natalie N. Rodriguez, Ayden M. Rosales, Carli N. Saldivar, Spencer W. Sampler, Christopher Sanchez, Eva G. Smith, Sean J. Smitherman, Brando G. Solis, Isaac C. Solis, Trinity O’. Streiff, Sierra R. Thompson, Savanah R. Thornton, Berenice Tovar Hernandez,  Alexander J. Vargas, Haley N. White, Matthew A. White, Gilbert L. Yeats.